• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Hokej, łyżwiarstwo czy curling. Gdzie trenować sporty zimowe w Trójmieście?

Mikołaj Pachniewski
26 grudnia 2023, godz. 06:00 
Opinie (3)
W Trójmieście nie brakuje miejsc do uprawiania sportów zimowych. W Trójmieście nie brakuje miejsc do uprawiania sportów zimowych.

W Trójmieście nie brakuje zimowych dyscyplin sportu. Do wyboru jest: hokej na lodzie, łyżwiarstwo synchroniczne, short track, curling czy nawet bobsleje. Podpowiadamy, gdzie można zacząć przygodę z danym sportem. Oferta dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych.Której zimowej dyscypliny chciał(a)byś spróbować?

Hokej na lodzieStoczniowiec Gdańsk zaprasza dzieci do lat 12 na zajęcia szkółki hokeja. Zajęcia odbywają się na w Hali OliviaMapka na małej tafli w soboty i niedziele w godz. 9:15-10:15. Jednorazowy, godzinny wstęp to koszt 30 zł. Klub prowadzi także wypożyczalnię sprzętu dla uczestników.

Szkoleniem dzieci i młodzieży zajmuje się za to fundacja GAS Olivia, która współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 35 w Gdańsku. Nabory prowadzone są już od "zerówki" do 8. klasy, a dzieci codziennie mają treningi na lodzie i ogólnorozwojowe, w ramach zajęć szkolnych, które są bezpłatne. Dołączyć można także w trakcie roku szkolnego. Należy kontaktować się z wicedyrektorem Krzysztofem Lehmannem, dzwoniąc na nr telefonu 585523414.

Rekordziści w Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Najwytrwalsi grają od 17 lat Rekordziści w Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Najwytrwalsi grają od 17 lat

Zajęcia dla dzieci prowadzi klub Niedźwiadki Gdynia, prowadzony przez Bartłomieja Wróbla. Z uwagi na brak własnego lodowiska, treningi odbywają się na różnych obiektach. Więcej informacji zasięgnąć można dzwoniąc na nr tel.: 668 136 923. Miesięczna składka to 290 zł.

Z kolei dorośli mogą dołączyć do jednej z drużyn występujących w Trójmiejskiej Lidze Hokeja. Wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się e-mailowo pod adresem kontakt@tlh.org.pl lub bezpośrednio z wybranym zespołem. W rozgrywkach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 15. rok życia, posiadające własny sprzęt do grania.

Short trackStoczniowiec Gdańsk prowadzi również zajęcia z zakresu łyżwiarstwa szybkiego. Odbywają się w soboty i niedziele od godz. 9 do 10 na dużej tafli Hali Olivia. Jednorazowy, godzinny bilet kosztuje 30 zł. Uczestnicy zajęć są podzieleni na grupy w zależności od ich umiejętności jazdy na łyżwach. Dziećmi opiekują się doświadczeni trenerzy i instruktorzy, absolwenci AWFiS.

Klasę o profilu short track prowadzi także Szkoła Podstawowa nr 35 w Oliwie. Nabór prowadzony jest od 6. klasy.

Zobacz, jak wygląda short trackŁyżwiarstwo synchroniczne i figuroweZajęcia grupowe nauki jazdy na łyżwach dla dzieci od 4 roku życia i dorosłych na lodowisku w GdyniMapka prowadzi Łyżwy3City.pl. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 8:30. Koszt zajęć grupowych to 50 zł/os. Cena zawiera wejście na lodowisko. Możliwy jest także zakup karnetu.

Zobacz, jak wyglądało otwarcie gdyńskiego lodowiskaIstnieje także możliwość zajęć indywidualnych, w małej grupie oraz lekcji rodzinnych. Odbywają się one zarówno w Gdyni, jak i na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka przez cały tydzień. Terminy ustalane są indywidualnie. Zapisy mailowo kontakt@lyzwy3city.pl lub telefonicznie 506173628.

Nowe lodowisko w Trójmieście już działa Nowe lodowisko w Trójmieście już działa

50 zł kosztuje jednorazowe wejście na zajęcia szkółki Iceskater, która prowadzi treningi na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka. Z zajęć mogą skorzystać zarówno najmłodsi, jak i dorośli, początkujący, ale także średniozaawansowani. Treningi odbywają się w soboty i niedziele w godz. 10-11 i w poniedziałki w godz. 17:15-18:15. Możliwe jest wypożyczenie łyżew w cenie 15 zł.

Klub prowadzi też sekcję łyżwiarstwa synchronicznego, do której uczęszczać mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Zapisy prowadzone są pod adresem e-mail: poczta@iceskater.pl lub nr telefonu 668 456 601.

Zobacz, jak wygląda łyżwiarstwo synchroniczneNa zajęcia z łyżwiarstwa synchronicznego zaprasza także klub Ice Paradise, który trenuje w Hali Olivia. Zgłoszenia można wysyłać na adres e-mail: kontakt@iceparadise.pl. Z kolei dodatkowe informacje można uzyskać po numerem telefonu 515 523 254 lub stronie internetowej www.iceparadise.pl.

Stoczniowiec Gdańsk prowadzi również zajęcia z łyżwiarstwa figurowego dla dzieci do lat 12. Odbywają się one w soboty i niedziele od godz. 9 do 10 na dużej tafli Hali Olivia. Jednorazowy, godzinny bilet kosztuje 30 zł. Uczestnicy zajęć są podzieleni na grupy w zależności od ich umiejętności jazdy na łyżwach. Dziećmi opiekują się doświadczeni trenerzy i instruktorzy, absolwenci AWFiS.Zajęcia łyżwiarstwa figurowego prowadzi Akademia Łyżwiarstwa Figurowego, która trenuje w Hali Olivia. Zajęcia odbywają się w czwartki, soboty i niedziele. Na treningi mogą przyjść osoby o każdym stopniu zaawansowania, także początkujący. Koszt godzinnego treningu to 50 zł. Więcej informacji na stronie: alfgdansk.com.pl.

Klasę o profilu łyżwiarskim prowadzi za to Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku.

CurlingGdańsk Curling Club zaprasza w każdą niedzielę na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych w GdańskuMapka na darmowe treningi curlingu.

Zajęcia rozpoczynają się o godz. 11 i 12:30. Przeznaczone są dla wszystkich chętnych od 6. roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie się na zajęcia pod nr tel. 602 230 045 (prezes Henryk Skowroński). Zgłoszenia przyjmowane są zawsze do piątku poprzedzającego trening. Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie butów na zmianę z czystą podeszwą.

Sprawdź, jak wygląda gra w curlingPonadto istnieje możliwość zapisania do szkółki na zajęcia dla osób od 6. do 21. roku życia. Zajęcia odbywają się co najmniej dwa razy w tygodniu.

Wyciągi narciarskie na Pomorzu startują lada moment. Znamy oficjalną datę otwarcia Wyciągi narciarskie na Pomorzu startują lada moment. Znamy oficjalną datę otwarcia

Narciarstwo i snowboardMiłośnicy narciarstwa lub snowboardu muszą szukać tras w okolicach Trójmiasta, ale przy sprzyjających warunkach w Sopocie będzie można pojeździć na Łysej GórzeMapka. M.in. tam szkolenia prowadzi Mixtura.pl. Za 50-minutowe lekcje zapłacimy tu: 140 zł (1 osoba), 100 zł (2 osoby), 80 zł (3 osoby), 70 zł (4 osoby) lub 60 zł (5 i więcej osób).

Wyciągi narciarskie na PomorzuBobslejeChoć Trójmiasto wcale się z nimi nie kojarzy, można tu także trenować saneczkarstwo, czyli skeleton i bobsleje. Takie sekcje prowadzą dwa kluby: Flota Gdynia oraz AZS AWFiS Gdańsk. Zajęcia latem odbywają się w COS Cetniewo, a zimą zawodnicy trenują za granicą, głównie na Łotwie oraz w Norwegii. Dobrze jest posiadać doświadczenie lekkoatletyczne, a przed zapisaniem konieczne do przejścia są testy sprawnościowe. Kluby szczególnie poszukują chętnych dziewczyn. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (3)

 • Nigdzie,bo tu nic nie ma!!!!

  • 3 3

 • Sprawa gdynskich niedźwiadków

  Jest naprawde przykra. Miasto umyło ręce a dzieciaki musiały się tułać po roznych boiskach az w końcu wylądowali poza Gdynią. Oczywiście nie przeszkadzało to Kucykowi promować nimi zeszłorocznego lodowiska. Żenada

  • 8 1

 • Poco marnowac czas np na taki hokej gdzie tylko emeryci graja

  • 1 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane