• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Hokej na rolkach. Łatwiej, bezpieczniej i można grać cały rok

Rafał Sumowski
26 lipca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Kompletny, używany sprzęt do hokeja na rolkach można skompletować za 1000 zł. Można go też taniej wypożyczyć. Kompletny, używany sprzęt do hokeja na rolkach można skompletować za 1000 zł. Można go też taniej wypożyczyć.

Hokej na rolkach to przystępna dla każdego, zdecydowanie mniej kontuzjogenna alternatywa dla zimowej dyscypliny. Grać można przez cały rok: w sali gimnastycznej, na boisku lub parkingu. Na wspólne treningi już teraz zapraszają Grizzlies Gdynia, a od września z zajęciami dla najmłodszych ruszą Niedźwiadki Gdynia.Przeczytaj o początkach hokeja na rolkach w TrójmieścieGrałe(a)ś kiedyś w hokeja na rolkach?

Hokej na rolkach to nie tylko letnia alternatywa dla klasycznej odmiany hokeja. Tę dyscyplinę można uprawiać przez cały rok, a trenować można wszędzie: w hali, na parkingu czy na twardym boisku.

Do gry wystarczą zwykłe rekreacyjne rolki, ochraniacze na łokcie i kolana, kask i kij hokejowy. Całość przy dobrych wiatrach (zakup sprzętu używanego) można skompletować nawet za 100 zł.

Do gry wystarczą bramki i w zależności od nawierzchni - piłka lub specjalny plastikowy krążek z wypustkami. Gra się czterech na czterech, dwie połowy po 20 minut. Nie ma uwolnień i spalonych, nie można też grać ciałem.

Grizzlies Gdynia. Sprawdź bieżące informacjeNa regularne treningi zapraszają Grizzlies Gdynia, którzy spotykają się we wtorki o godz. 20:15 i czwartki o godz. 19:30. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. NagietkowejMapka.

- Treningi są w pełni otwarte, średnio przychodzi na nie około dziesięciu osób. Koszt od osoby to 20 zł za 1,5 godziny gry. Zapraszamy wszystkich chętnych z własnym sprzętem - mówi Krzysztof Podracki, kapitan Grizzlies.
  • Kompletny, używany sprzęt do hokeja na rolkach można skompletować za 1000 zł. Można go też taniej wypożyczyć.


- Hokej na rolkach to dyscyplina, w której praktycznie nie zdarzają się kontuzje. Jest bardzo bezpieczna w uprawianiu, łatwiej o stabilizację niż na łyżwach - wyjaśnia Bartłomiej Wróbel, trener HUKS Niedźwiadki Gdynia.
Hokejowy klub prowadzi treningi dla najmłodszych, a zajęcia ponownie ruszą od września. W Niedźwiadkach trenują dzieci w grupach 4-7, 8-10 i 11-13 lat.

HUKS Niedźwiadki Gdynia. Bieżące informacje- Przez wiele lat graliśmy ma boisku otwartym obok lodowiska przy ul. Bema. Teraz dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Jankowskiego mamy możliwości gry w sali. U nas nie trzeba mieć własnego sprzętu. Ten, kto połknie bakcyla, może wypożyczyć sprzęt nawet na cały sezon. Koszt całości to 400 zł, przy czym połowę stanowi kaucja zwrotna - wyjaśnia Wróbel.
Cena za zajęcia dla dzieci to 150 zł miesięcznie za trzy treningi w tygodniu. Co ciekawe, Niedźwiadki dzięki prywatnym sponsorom oraz rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia szkółki mają specjalnie sprowadzoną z Austrii matę z polipropylenu. Całość ma 1800 m kw. i przez dwa sezony służyła w Hali Olivia. Obecnie klub szuka nowego miejsca na jej rozłożenie.

Przeczytaj o sukcesach trójmiejskich drużyn w hokeju na rolkachZobacz skrót finałowego meczu mistrzostw Polski amatorów 2018 pomiędzy Mad Dogs Sopot a Polonią Bytom

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (22)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Popołudniowa wycieczka rowerowa po pracy, nad Jezioro Marchowo

30-50 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Gdańsk z kajaka z przewodnikiem: przybij piątkę Sołdkowi

75-95 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, regaty

Co w miejskiej trawie piszczy?

warsztaty, spacer

Forum

Najczęściej czytane