Siatkarze Trefla w Parkrun Gdańsk

22 maja 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Młodzi siatkarze Trefla Gdańsk uplasowali się w środku stawki ostatniego parkrun Gdańsk. Młodzi siatkarze Trefla Gdańsk uplasowali się w środku stawki ostatniego parkrun Gdańsk.

Niemal tropikalne warunki, kolejny biegacz w klubie 10 oraz młodzi siatkarze Trefla Gdańsk. Tak wyglądał miniony parkrun Gdańsk.

Temperatura w okolicach 30 stopni Celsjusza nie zniechęciła fanów biegania, aby w liczbie około 90 stawić się na starcie kolejnej imprezy z cyklu parkrun Gdańsk.

Wśród nich znalazł się Tomasz Jankowiak, czyli kolejny biegacz z klubu 10 parkrun. Liczba oznacza ilość startów w gdańskiej imprezie. Dlatego też Jankowiak otrzyma pamiątkową koszulkę z numerem 10. Biegli również młodzi siatkarze Trefla, którzy zakończyli start w środku stawki.

5-kilometrową trasę, wśród pań, po raz kolejny najszybciej pokonała pierwsza kobieta na podium parkrun Polska Elżbieta Tuwalska, która na mecie zjawiła się po 19 minutach i 36 sekundach biegu. To nowy rekord życiowy biegaczki. W klasyfikacji generalnej, startująca po raz 25 w parkrun Gdańask Tuwalska, tym razem zajęła piątą pozycję. Drugą kobietą na mecie była Ewa Król (czas 21:12), a trzecią Małgorzata Orlikowska (25:02).

Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Grochowski (17:41). Minutę po liderze na mecie zjawił się Paweł Iwaniuk, a tuż za nim przybiegł Arkadiusz Kalinowski (18:49).