wiadomości

stat

Jazda na łyżwach nie musi być trudna

Przy molo w Sopocie lekcje jazdy na łyżwach mogą wziąć nie tylko dzieci, ale także dorośli.
Przy molo w Sopocie lekcje jazdy na łyżwach mogą wziąć nie tylko dzieci, ale także dorośli. fot. baha7

Jak co roku podczas zimowych ferii Kąpielisko Morskie Sopot stara się przekonać uczniów i nie tylko, że jazda na łyżwach nie jest taka straszna. Dlatego też organizowane są specjalne lekcje na lodowisku przy molo. Można wziąć w nich udział do piątku, w godzinach 11:30-12:30. Koszt jednej lekcji to 10 zł, a wypożyczenia łyżew - 5 zł.Jeśli się wcześniej nie jeździło, nie da się założyć łyżew, wyjść na lodowisko i płynnie poruszać się do przodu. Pierwsze lody związane z tym zimowym sportem starają się przełamać przy molo w Sopocie.

TRÓJMIEJSKIE LODOWISKA OTWARTE OD POCZĄTKU LISTOPADA

Podczas ferii organizowana jest szkoła jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, podczas pierwszej godziny jazdy, pod okiem dwóch licencjonowanych instruktorek łyżwiarstwa - Agaty WasilewskiejMarii Kowalczyk. Obie pokażą jak stawiać pierwsze kroki na tafli lodu, a następnie połączyć je w sekwencje ruchów.

- Obecność dwóch instruktorek pozwala na prowadzenie w tym samym czasie oddzielnych grup. Do jednej zaliczają się uczniowie, którzy wcześniej nie mieli na nogach łyżew. Natomiast w skład drugiej wchodzą ci nieco bardziej doświadczeni - mówi Dariusz Garczyński, kierownik techniczny molo w Sopocie,

Na lodowisko wpuszczanych jest maksymalnie 40 osób. A to daje swobodę poruszania się po tafli. Nawet, jeżeli ktoś nie dysponuje odpowiednim sprzętem, może go wypożyczyć. Koszt pary łyżew to 5 zł. Do tego trzeba doliczyć bilet wstępu w wysokości 10 zł. Jest on do nabycia w kasie lodowiska przed zajęciami.

W większości na lodowisku pojawiają się uczniowie, którzy zaliczają przerwę pomiędzy semestrami w szkole. Zdarzają się jednak także osoby dorosłe, które wcześniej nie miały okazji nauczyć się jeździć na łyżwach.

Lodowisko działa pomimo niesprzyjającej pogody. We wtorek, gdy świeciło słońce, temperatura wynosiła w jego okolicach 7 stopni Celsjusza. Natomiast pomiędzy białymi bandami a taflą lodu sięgała nawet 12 stopni. Ale nawet to nie sprawi, że lekcje zostaną przerwane.

- Na pewno do końca ferii lodowisko będzie otwarte. Co prawda przy takiej temperaturze lód robi się miękki, ale da się po nim jeździć. Na szczęście prognozy wskazują na to, że uda się utrzymać otwarte lodowisko co najmniej do końca lutego - dodaje Garczyński.

Opinie (10)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl