KL Lechia Gdańsk nagrodził szkoły

23 czerwca 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Klub Lekkoatletyczny nagrodził pucharami osiem najlepszych szkół w wiosennej edycji Gimnazjalnych Czwartków Lekkoatletycznych. Po wielkiej mobilizacji i kapitalnym starcie w ostatnich zawodach pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 33. Indywidualnie najwięcej powodów do zadowolenia mają Sandra Rozmus, Sandra Meyer i Błażej Kosior, którzy wiosną wygrali w swoich konkurencjach wszystkie mityngi

WYNIKI WSZYSTKICH STARTUJĄCYCH i KLASYFIKACJA GENERALNA GIMNAZJÓW!

- Termin pierwszych zawodów był przekładany. Gdy się odbyły, nasi najlepsi byli na obozie. Przyjechaliśmy drugim składem - przypomina Marian Freitag z Gimnazjum nr 33. W inauguracyjnych zawodach jego podopieczni stracili do Gimnazjum nr 29 aż 393 punkty!

Wydawało się, że losy zwycięstwa w wiosennej edycji zostały rozstrzygnięte. Tym bardziej, że w drugich zawodach "33" odrobiła do liderów tylko 25 punktów. A mimo to szkoła z Osowy dokonała rzeczy na pozór niemożliwej.

W finałowych zawodach zdobyła aż 531 punktów, gdy "29" poprzestała na 129! Tym samym w generalnej klasyfikacji Gimnazjum nr 33 okazało się lepsze o 27 punktów. W mityngu kończącym rywalizację przedstawiciele triumfatorów wygrali aż 9 z 12 konkurencji! - Przyjechaliśmy na mityng z 50 zawodniczkami i zawodnikami. Nigdy nie mieliśmy tak licznej reprezentacji w Czwartkach Lekkoatletycznych - przyznała Katarzyna Czworowska z Gimnazjum nr 33.

Szkoła doskonale wykorzystała przepis, że w każdej konkurencji punktuje aż piętnastu najlepszych. Na przykład w chodzie dziewcząt zajęła cztery pierwsze miejsca, a w biegu na 1000 metrów całe podium.

Trojgu gimnazjalistów udało się zgromadzić wiosną trzy zwycięstwa. Błażej Kosior został zmuszony do największego wysiłku w skoku w dal. Przed ostatnią próbą przegrywał z Wojciechem Pawelczykiem (5.31), ale ostatecznie zdołał go "przeskoczyć" o 11 centymetrów.

Do ostatnich metrów o trzeci sukces walczyła również Sandra Rosmus. Startująca na 300 metrów gimnazjalistka ze szkoły nr 34 zaledwie o 0,3 sekundy okazała się szybsza od Klaudii Mościckiej (G 33). Natomiast w tej samej konkurencji wśród chłopców został zdetronizowany Arkadiusz Krajnik, który był tym razem "zaledwie" trzeci.

Jedynie Sandra Meyer wygrywała po raz trzeci gładko, łatwo i przyjemnie. Reprezentantka Gimnazjum nr 29 jako jedyna przekroczyła 9 metrów, a niewiele zabrakło jej do bariery 10 metrów. - Pchnięcie powyżej tej granicy to mój kolejny cel. Lekkoatletykę trenuję w Lechii. Rozpoczynałam od biegów, ale od 1,5 roku specjalizuje się właśnie w kuli - mówi Sandra.

Wśród niepokonanych byłaby z pewnością Małgorzata Wacławik, ale nie było jej na inauguracyjnym mityngu. Natomiast drugie kolejne zwycięstwo zawodniczka Gimnazjum nr 33 przypieczętowała z przewagą 10 sekund nad kolejną biegaczką na 600 metrów.

- Starałam się jak najszybciej uciec rywalkom. Właściwie po 100-200 metrach mi się to udało i już wiedziałam, że mnie nie dogonią. Pewnie dlatego nieco zabrakło mi do rekordu życiowego (1:50). Mimo dobrych wyników nie zamierzam trenować lekkoatletyki. Biegam tylko w szkole. Najbardziej pasjonuję się chemią i biologią. W przyszłości zamierzam studiować medycynę - przyznała nam Małgosia.

Po zakończeniu zawodów szkoły, jak i poszczególni zawodnicy umawiali się na rewanż po wakacjach. Gimnazjaliści uważnie analizowali listy z wynikami, patrząc na to głównie, kto z czołówki był z trzeciej klasy, gdyż to oznacza, że w jesiennym cyklu już nie wystartuje, bo trafi do szkoły średniej.