• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Klapki pod wspólnym prysznicem to oczywistość? Wciąż nie dla wszystkich

Damian Konwent
27 lutego 2024, godz. 18:00 
Opinie (64)
Zasady higieny wciąż nie są znane wszystkim podczas korzystania z publicznych prysznicy. Zasady higieny wciąż nie są znane wszystkim podczas korzystania z publicznych prysznicy.

Klapki pod prysznicem chronią nas przed bakteriami, grzybami i innymi drobnoustrojami, które mogą się rozwijać w wilgotnym środowisku. Korzystanie z nich po treningu w siłowni, na basenie, saunie czy po squashu wydaje się oczywistością. Jednak okazuje się, że wciąż nie dla każdego.

Klapki pod prysznic to jeden z dodatków, który warto spakować do torby, gdy wybieramy się na siłownię, basen, squasha, saunę i do wielu innych miejsc. Ich głównym celem jest ochrona stóp przed bakteriami, grzybami i innymi drobnoustrojami, które mogą rozwijać się w wilgotnym środowisku, więc korzystanie z nich w miejscach, z których korzystają także inni, wydaje się uzasadnione.

Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich. Mimo umieszczanych informacji w szatniach i nie tylko wciąż można trafić na osoby, które pod prysznic wchodzą boso.

- Ostatnio byłem na squashu. Na koniec tradycyjnie idę się kąpać i prawie tradycyjnie znajdzie się ktoś, kto pod tym prysznicem jest bez laczków - mówi Marcin z Gdańska.


- W dzisiejszych czasach większość ludzi wie, co to higiena, i pod prysznic wchodzi w laczkach, ale wyjątki będą się zdarzać zawsze. Chodzę na siłownię, pływam na basenie i raz na jakiś czas spotkam osobę pod prysznicem, która myje się na boso - uważa Dominik z Gdyni.
Takie osoby szkodzą sobie, ale i pozostałym. Noszenie klapków pod prysznicem zapobiega m.in. rozprzestrzenianiu się chorób.

- Trudni zrozumieć mi tok myślenia takiego człowieka. Tyle się mówi o rozprzestrzenianiu bakterii, wirusów, grzybów. Sam zawsze dbam o higienę, mam założone klapki, ale i tak mogę "złapać" jakiegoś "syfa", jeśli wokół są tacy nieodpowiedzialni ludzie. Nic mi do tego, jeśli nie dba o siebie we własnym domu, ale szatnia to obiekt, z którego korzysta więcej osób - twierdzi Marcin.


- Mnie to zwyczajnie obrzydza, że ktoś zlany potem nie krępuje się wejść na boso pod prysznic, z którego korzystają inne osoby - dodaje Dominik.
Takie osoby jednak szkodzą przede wszystkim sobie. Aspekt higieny oczywiście został już poruszony, ale trzeba mieć na uwadze również fakt, że klapki zapobiegają poślizgnięciom. Podłoga w łazience może być śliska, a to może prowadzić do poważnych urazów, jak złamania kości czy skręcenia stawów. Dbajmy więc o zdrowie swoje i innych.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (64)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane