• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kuligi na Pomorzu przeżywają oblężenie. Udany początek sezonu zimowego

Damian Konwent
5 grudnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (81)
Kuligi na Pomorzu cieszą się dużym zainteresowaniem. Kuligi na Pomorzu cieszą się dużym zainteresowaniem.

Kuligi na Pomorzu przeżywają oblężenie. Organizowane są zarówno na obrzeżach Trójmiasta, ale również i nieco dalej na Kaszubach. Koszt udziału dla jednej osoby wynosi ok. 60-80 zł. Cena jest jednak uzależniona od liczby osób w grupie oraz dodatkowych atrakcji. Podstawą organizacji musi być jednak śnieg, który według prognoz w najbliższych dniach ma się jeszcze utrzymać.Czy byłe(a)ś już na kuligu w tym sezonie?

Początek zimowego sezonu na Pomorzu w tym roku jest naprawdę zimowy. Śnieg utrzymuje się właściwie cały czas od pierwszych opadów, które miały miejsce ponad 2 tygodnie temu. Zadowolone są szczególnie dzieci, które mogą cieszyć się jazdą na sankach, miłośnicy sportów zimowych oraz organizatorzy kuligów, którzy nie narzekają na brak pracy.

- Zainteresowanie jest ogromne. Ludzie dzwonią codziennie. Terminy mamy pozajmowane na kilka dni do przodu - mówi nam woźnica z Kaszub.


- Co roku każdy się jej spodziewa, a i tak potrafi zaskoczyć. Tak to już z tymi zimami jest. Kuligi rozpoczęliśmy jednak trochę później, gdy uzbierało się wystarczająco śniegu. Ludzie wydzwaniają i pytają. Chętnie wybierają taką formę spędzenia czasu, bo po pierwsze: to atrakcja dla całej rodziny, a po drugie: nikt nie wie, jak długo ten śnieg będzie leżał - dodaje inny, który kuligi organizuje od wielu lat.


Miejsc, gdzie można wybrać się na takie kuligi, w okolicach Trójmiasta nie brakuje. Trzeba ich szukać na samych obrzeżach, ale również i nieco dalej, na Kaszubach.

Takie wyprawy z reguły nie trwają dłużej niż 2 godziny, choć istnieje możliwość przedłużenia. Koszt udziału jednej osoby wynosi ok. 60-80 zł, ale grupy zazwyczaj muszą liczyć ok. 10 osób.

- Para koni ciągnie duże sanie lub wozy drabiniaste, do których oczywiście można podpiąć jeszcze mniejsze sanki. Jeździmy zarówno w ciągu dnia, a na Kaszubach mamy naprawdę przepiękne trasy z cudownymi widokami, jak i po zmroku. Wówczas odpalamy pochodnie, które zapewniają dodatkowy blask - słyszymy.
Wyciągi narciarskie na Pomorzu wystartowały. Gdzie na narty, snowboard i sanki? Wyciągi narciarskie na Pomorzu wystartowały. Gdzie na narty, snowboard i sanki?

Dodatkowe atrakcje są niekiedy w cenie, a w innych miejscach trzeba za nie płacić dodatkowo.

- W programie kuligów są również ogniska, które odpalamy na specjalnej polanie. Warto więc zabrać kiełbaski i pieczywo. My natomiast oferujemy bigos, żurek, grochówkę, grzańca, kawę i herbatę, a także inny catering. Wszystko jest kwestią wcześniejszego uzgodnienia - zdradza woźnica z Kaszub.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (81)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdańsk

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Przez Wydmę Orzechowską z buta i wizyta w Ustce (2 opinie)

(2 opinie)
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Harpuś - Rusz z mapą po przygodę!

25 zł
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane