Mikołaje biegali na 5 kilometrów

7 grudnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Uczestnicy parkrunów w odpowiedni sposób uczcili Mikołajki. Uczestnicy parkrunów w odpowiedni sposób uczcili Mikołajki.

Około 300 Mikołajów wzięło udział w cosobotnich biegach Parkrun Gdańsk i Gdynia. Bezpłatne starty na 5 km były wyjątkowe nie tylko ze względu na uczestników z białą brodą. Biegacze włączyli się do pomocy dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci Bursztynowa Przystań oraz dla jednej z rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Ilość darów przekazanych przez biegaczy przerosła oczekiwania organizatorów.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na nasz apel i pomyśleli o potrzebujących. Nie od dziś wiadomo, że biegacze mają ogromne serca i jak widać jest to prawda - słychać było od koordynatorów biegów parkrun.

Również zawodnicy pojawili się ze słodkimi przekąskami oraz gorącą herbatą, które czekały na mecie jako posiłek regeneracyjny.

Podczas rywalizacji w Gdańsku z niemal 2-minutową przewagą nad pozostałymi zwyciężył Hiszpan, Pablo Lope Garcia (czas 17:04). Drugi był lider klasyfikacji punktowej III edycji Parkrun Gdańsk, Arkadiusz Kalinowski (18:53), a trzecią pozycję zajął Jakub Gołąb z czasem 19 minut.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 147. PARKRUN GDAŃSK

Wśród pań nie odpuszcza Elżbieta Tuwalska, która zwyciężała po raz 72. Linię mety przekroczyła po 22 minutach i 20 sekundach biegu. Druga, z 15-sekundową stratą była Agnieszka Turska. Natomiast trzecia zameldowała się na mecie Joanna Morawska, która czasem 23:24 ustanowiła rekord życiowy.

Natomiast na Bulwarze Nadmorskim w kategorii pań po raz czwarty w IV sezonie Parkrun Gdynia najszybsza była 17-letnia Daria Szewczyk, która w 16 startach wygrywała już 8 razy. Tym razem 5 km pokonała w czasie 20 minut i 40 sekund. Druga, z rekordem życiowym była Emilia Domańska - 21:46, a na najniższym stopniu podium stanęła Olga Potocka (22:27).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI 153. PARKRUN GDYNIA

U panów zdecydowanie wygrał Adam Głogowski, uzyskując świetnym rezultat - 16:30. Drugi był Łukasz Keslinke (18:17), a trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Wronie (18:31).

W biegach parkrun może wystartować każdy. Wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem. Biegi odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9, w 13 miastach Polski i 400 lokalizacjach na całym świecie (Australia, Dania, Irlandia, Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, Rosja, USA, Wielka Brytania).