• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mikołajkowy, aktywny weekend

ras.
8 grudnia 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 
Mikołajkowe biegi parkrun to już w Trójmieście tradycja. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę. To jedna z wielu atrakcji dla fanów sportowej aktywności. Mikołajkowe biegi parkrun to już w Trójmieście tradycja. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę. To jedna z wielu atrakcji dla fanów sportowej aktywności.

Zawody i zajęcia dla biegaczy, amatorów nordic walking, mikołajkowy rajd na orientację, wspólne morsowanie czy wreszcie turniej siatkówki dla najmłodszych. Aktywne Trójmiasto nie zapada w zimowy sen. Sprawdź, jak zaplanować najbliższy weekend na sportowo i z mikołajkowymi akcentami.W sobotę warto wybrać się na Wyspę Sobieszewską. O godz. 11 wystartuje tam 3. sezon cyklu Grand Prix Trójmiasta skierowanego do biegaczy i amatorów nordic walking. Będą oni mogli sprawdzić się na liczącej 8 kilometrów trasie. Wpisowe w dniu zawodów wyniesie 50 zł. Biuro zawodów czynne do godz. 10:30 usytuowane będzie na końcu ul. Falowej. Tam też przewidziany jest parking dla uczestników. Dojazd na miejsce startu możliwy jest komunikacją miejską - linią autobusową 112.

Tradycyjnie biegacze będą mogli wybrać się na jeden z sobotnich biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9. Z racji terminu nie powinno zabraknąć mikołajkowych akcentów. Warto wziąć ze sobą garść słodyczy, aby podzielić się z innymi biegaczami.

Dla tych, którzy jeszcze nie czują się pewnie w bieganiu lub chcą urozmaicić swój trening, co tydzień w sobotę odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W sobotę organizatorzy cyklicznych turniejów Alpat Volley zapraszają najmłodszych amatorów siatkówki na zawody w hali Gimnazjum nr 20 w Gdyni przy ul. Jowisza zobacz na mapie Gdyni. Turnieje przeznaczone są dla dzieci urodzonych w 2005 roku i młodszych. Każde dziecko rywalizuje w grupach o podobnym poziomie sportowym, zdobywając punkty do indywidualnego rankingu. W zależności od umiejętności rozgrywane są mecze singlowe lub w dwójkach. Dla dzieci z gdyńskich szkół udział w turniejach jest bezpłatny. Szczegóły i zapisy tutaj.

W niedzielę na wspólne morsowanie zapraszają organizatorzy kolejnej odsłony imprezy "Nie myśl tyle - daj nura". Zbiórka o godz. 10:30 w Tawernie Klipper. Z racji terminu, jest to edycja mikołajkowa - każdy z morsów powinien przynieść ze sobą mikołajkowy rekwizyt, np. czapkę Mikołaja. Dodatkowo planowana jest zbiórka pluszaków (nowych, używanych ale schludnych), które zostaną przekazane do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku.

MORSOWANIE W TRÓJMIEŚCIE - GDZIE I Z KIM?

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Co niedzielę o godz. 13 w hali GCS prowadzone są natomiast zajęcia sportowe dla niepełnosprawnych ruchowo, zarówno dzieci, jak i dorosłych, poruszających się na wózkach i o kulach. W planie przewidziane są zajęcia ogólnorozwojowe, technika jazdy na wózkach, boccie, fitness i wiele innych. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorkę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, od 10 lat poruszającą się na wózku inwalidzkim.

O godz. 17 rozpoczną się natomiast zajęcia z cyklu Dziecko i jego świat. Cykl przeznaczony jest dla dzieci do lat 15 ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Jego podstawowym celem jest z jednej strony pomoc w rozwoju psychomotorycznym dzieci, z drugiej - edukacja rodziców lub opiekunów. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się. Zapisy ruszają zawsze w tygodniu odbywania się danych zajęć, w poniedziałek o godz. 8 pod tym linkiem. Przed zajęciami należy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych.

W sobotę o godz. 9:30 w Małym Kacku odbędzie się rajd na orientację "Mikołajkowy Kompas". Podobnie jak co roku - na imprezie będzie wspaniała, przedświąteczna atmosfera i sportowa rywalizacja na niebanalnych trasach. Organizator szykuje pięć zróżnicowanych tras zarówno dla miłośników wędrówek, jak i jazdy na rowerze. Część z nich skierowana jest do rodzin z dziećmi oraz osób początkujących, inne dla osób bardziej wprawionych. W dniu zapisów - w zależności od wieku - wpisowe kosztuje od 20 do 60 zł. Zbiórka w SP nr 13 przy ul. Halickiej 8. zobacz na mapie Gdyni
ras.

Miejsca

 • SP 13 Gdynia, Halicka 8

Wydarzenia

Opinie (6) 1 zablokowana

 • Bym pobiegł

  Ale godziny nie pasują, a można nieźle się rozkręcić

  • 0 4

 • Chyba daty się pomyliły (1)

  • 3 2

  • A kiedy mieli robić w środku tygodnia,po to jest sobota i niedziela jak ludzie mają wolne,pomyśl trochę jak coś napiszesz.

   • 1 0

 • świetnie. ja pobiegnę w Sobieszewie.

  Do zobaczenia na starcie.

  • 3 0

 • Nawet

  Fajnie

  • 1 0

 • Za wczesnie wtedy to sie śpi jeszcze :) i oni sie modlą w biegu ?

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane