wiadomości

stat

Na łyżwy już od soboty

Najnowszy artukuł na ten temat

Na lodowisko trzeba poczekać, ale rolkowisko coraz bliżej

Szkółki łyżwiarskie w Hali Olivia dla dzieci ruszają już 23 września, ślizgawka ogólnodostępna dzień później.Może zabrzmi to brutalnie, ale pora rozpocząć sezon sportów zimowych. Na narciarskie szaleństwa przyjdzie nam trochę poczekać, ale już w najbliższy weekend będzie można wybrać się na ślizgawkę do Hali Olivi.Jeździsz na łyżwach?

tak, gram w hokeja 13%
tak, potrafię wykonać kilka figur 12%
tak, lubię jazdę rekreacyjną 65%
nie, wolę inne sporty zimowe 2%
nie, uprawiem jedynie sporty letnie 8%
zakończona Łącznie głosów: 151
Do hali bez ciepłej kurtki i rękawiczek lepiej się nie wybierać, bo wszystko jest już gotowe na przyjęcie pierwszych łyżwiarzy. Na razie z lodowiska korzystają uczniowie klas sportowych, ale już 24 września zorganizowana zostanie pierwsza w tym sezonie, ogólnodostępna ślizgawka. Dzień wcześniej ruszają szkółki łyżwiarstwa figurowego i hokeja na lodzie dla najmłodszych.

- W piątek, 23 września odbędą się pierwsze zajęcia łyżwiarskie dla dzieci - mówi Henryk Zabrocki trener młodzieżowych drużyn hokeja. - Młodych adeptów jazdy figurowej zapraszamy do Hali Olivi o godz. 17.30, a hokeistów o godz. 17.40. Zajęcia prowadzimy również w weekendy od godz. 9.

Treningi przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Oprócz zapału do łyżwiarstwa nie potrzeba szczególnych predyspozycji fizycznych. Nauka prowadzona jest od podstaw, więc w zajęciach mogą uczestniczyć nawet te dzieci, które łyżwy założą na nogi po raz pierwszy.

- W tej chwili nie przewidujemy zorganizowanych zajęć łyżwiarskich dla dorosłych, ale serdecznie zapraszamy do jazdy rekreacyjnej w weekendy w godz. 10.30-19.30. Tu nie ma limitów wiekowych, każdy może przyjść na ślizgawkę - wyjaśnia Zabrocki.

Dlaczego warto korzystać z takiej formy ruchu opowiada nam Mirosław Gabryś trener GKS Stoczniowiec, opiekun grupy łyżwiarzy figurowych.

- Regularna jazda na łyżwach, nawet taka rekreacyjna, przynosi wiele korzyści. Największą jest oczywiście radość, którą czerpiemy z aktywnego wypoczynku, ale równie ważne są konsekwencje zdrowotne. Łyżwiarstwo pomoże wyprostować szpotawe kolana, zahartuje i zwiększy odporność na przeziębienia, pomoże w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pozwoli również wyćwiczyć nasz wewnętrzny żyrokompas, czyli błędnik, ponieważ zmysł równowagi jest niezwykle ważny w tym sporcie.

Za godzinę na ślizgawce zapłacimy w tym roku 11 zł. 7 zł kosztować będzie wypożyczenie pary łyżew, lub naostrzenie własnych. Dla stałych bywalców korzystniejszym wyborem będzie zakup karnetu za 95 zł, na dziesięć godzin jazdy, lub 50 zł na pięć godzin. Opłata za jednorazowe wejście na szkółkę łyżwiarską dla dzieci wynosić będzie 12zł, a za dziesięciogodzinny karnet 100 zł.

Sezon potrwa do kwietnia. Trwają pracę nad uruchomieniem lodowiska w Gdyni oraz na gdańskim Placu Zebrań Ludowych. Te obiekty czynne będą od połowy października.

Opinie (26) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl