• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nocny Duathlon. Pobiegną i pojadą rowerem po pasie startowym lotniska

Mikołaj Pachniewski
24 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (14)
Nocny Duathlon to jedyna okazja, by pobiec i przejechać rowerem po pasie startowym gdańskiego lotniska. Nocny Duathlon to jedyna okazja, by pobiec i przejechać rowerem po pasie startowym gdańskiego lotniska.

Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w GdańskuMapka odbędzie się w nocy z 27 na 28 maja. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 km biegiem, 15 km rowerem i 2,5 km ponownie biegiem. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie lub w sztafetach. Koszt uczestnictwa zaczyna się od 209 zł. Internetowe zapisy trwają do czwartku, 25 maja do godz. 23:59. Będzie także możliwość zgłoszenia na miejscu, w biurze zawodów.Nocny Duathlon - zapisy internetoweGdańskie lotnisko im. Lecha Wałęsy ponownie na swej płycie i pasie startowym ugości miłośników aktywności fizycznej. W nocy z 27 na 28 maja odbędzie się Nocny Duathlon, czyli impreza dla biegaczy i rowerzystów. Na dystansie sprinterskim zawodnicy będą mieli do pokonania: 5 km biegiem, 15 km rowerem i 2,5 km znów biegiem. To nie będą zwykłe zawody, gdyż zostaną rozegrane na pasie startowym i drogach kołowania samolotów Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Na czas trwania rywalizacji będzie on wyłączony z użytku.

- To jedyna okazja, by wystartować w takich zawodach w miejscu, które dostępne jest tylko i wyłącznie dla pasażerów odlatujących i przylatujących z Gdańska. Etap kolarski odbędzie się na pasie startowym, do pokonania będą 3 pętle o dł. 5 km. Z kolei biegacze będą się poruszać po drogach kołowania, które także są niedostępne dla osób postronnych, a to wszystko odbywać się będzie w nocy w trakcie nocnej przerwy w operacjach lotniskowych - mówi nam Tomasz Galiński, jeden z organizatorów imprezy.
Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji

Nie lada gratką będzie także możliwość zobaczenia z bliska wielu pojazdów i sprzętu używanego na co dzień przez obsługę lotniska, a także samolotów, które w nocy będą stać na płycie postojowej gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Zobacz, jak wyglądała ubiegłoroczna edycja imprezy


Organizatorzy dużą wagę przykładają do bezpieczeństwa, stąd oprócz wymaganej lampki, którą muszą posiadać rowerzyści, wszyscy uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymają oświetlenie od organizatorów. Uczestnicy przejdą także kontrolę bezpieczeństwa, która niczym nie będzie się różnić od tej, przechodzonej przez pasażerów linii lotniczych.

- Każdy otrzyma od nas lampkę rowerową. Będzie można albo założyć ją na rower, jako dodatkowe oświetlenie albo użyć jako "czołówkę" w przypadku biegaczy. Zawody odbędą się w nocy, więc każdy startujący musi czuć się i być bezpiecznym - mówi Tomasz Galiński.


Do rywalizacji będzie można przystąpić indywidualnie oraz w dwu- lub trzyosobowych sztafetach. Zawodnicy startujący w sztafetach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie, druga pojedzie na rowerze, a trzecia znów będzie biec.

- To oferta dla osób aktywnych, które same nie pokonałyby całego dystansu. Jeśli ktoś jeździ na rowerze, a nie biega lub odwrotnie, to na pewno ma w swoich znajomych kogoś, kto uprawia tę drugą dyscyplinę i mogą połączyć siły, by razem wystartować i przeżyć nieziemską przygodę - dodaje Galiński.
Zapisy internetowe trwają do czwartku, 25 maja do godz. 23:59. Koszt startu to odpowiednio: 209 zł (indywidualnie), 349 zł (sztafeta dwuosobowa) i 399 zł dla sztafet trzyosobowych. Będzie także możliwość zgłoszenia stacjonarnie, w biurze zawodów, które będzie czynne w dniu imprezy od godz. 15 do 22. Dodajmy, że parking na terenie lotniska dla zawodników będzie bezpłatny.

Wydarzenia

Nocny Duathlon w Porcie Lotniczym Gdańsk (10 opinii)

(10 opinii)
209 - 399 zł
bieg, zawody / wyścigi

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (14)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane