• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Skywayrun Gdańsk Airport. 2 tys. osób pobiegło nocą po pasie startowym

mip.
21 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (88)

Skywayrun Gdańsk Airport przyciągnął 2 tys. biegaczy, którzy nocą mieli do pokonania 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego im. Lecha WałęsyMapka. Najlepszy okazał się Jakub Ossowski z czasem 15 minut i 50 sekund. - Satysfakcja na koniec bezcenna. Za rok tu wrócimy - powiedział Michał, jeden z uczestników, który startował z nastoletnim synem.

Skywayrun Gdańsk Airport odbył się już po raz czwarty. Podobnie jak poprzednie edycje, zgromadził na starcie wielu chętnych. Tym razem na liście startowej znalazło się ponad 2,2 tys. uczestników, choć bieg ukończyło dokładnie 1987 biegaczy. Było to znacznie mniej od poprzedniej edycji, kiedy na starcie stanęło 3,8 tys. osób.

Przeczytaj naszą zapowiedź imprezy Przeczytaj naszą zapowiedź imprezy

Uczestnicy pod osłoną nocy przebiegli po pasie startowym gdańskiego lotniska i mieli do pokonania trasę o długości 5 km.

Sprawdź, gdzie będzie nocą można biegać w czerwcu. Trwają już zapisy Sprawdź, gdzie będzie nocą można biegać w czerwcu. Trwają już zapisy

- Bardzo dobra organizacja. Ludzie płynnie przechodzili przez bramki. Ja wchodziłem przez odprawę o godz. 23:58, nie zdążyłem się nagadać ze znajomymi, a już 0:30 wzywali na pas na rozgrzewkę. Bardzo dobra, przyjazna atmosfera. Wszyscy uśmiechnięci, pomocni. Ze mną biegł mój 15-letni syn. Zabrakło mi jedynie kategorii dla nastolatków. Syn był zakwalifikowany do ogólnej kategorii 15-29, ale innych nastolatków to ja tam nie widziałem. To był jego pierwszy bieg, miał mały stres, ale udało się zakończyć bieg z bardzo dobrym czasem. Satysfakcja na koniec bezcenna. Za rok tu wrócimy - podsumował imprezę Michał, jeden z uczestników.

Zobacz, jak wyglądał start bieguNa wspomnianym dystansie najlepiej poradził sobie Jakub Ossowski, który zwyciężył z czasem 15 minut i 50 sekund. Drugi był ubiegłoroczny zwycięzca Igor Siódmiak z wynikiem 15:57, a trzeci Patryk Sowiński 16:11.

Sprawdź, jak jeszcze możesz spędzić aktywnie czas 21 maja Sprawdź, jak jeszcze możesz spędzić aktywnie czas 21 maja

Wśród pań najszybsza była Aleksandra Pochranowicz, która powtórzyła swój wyczyn sprzed roku. Czas 19:06 pozwolił jej zająć 24. miejsce w klasyfikacji generalnej.
mip.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (88)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane