wiadomości

stat

Panowie rozebrali się dla pań. Powstaje kolejny wyjątkowy kalendarz


W gdyńskiej torpedowni zobacz na mapie Gdyni powstają zdjęcia do kolejnej edycji kalendarza Power of Community. Podobnie jak w latach poprzednich, w kalendarzu na przyszły rok znajdą się fotografie nagich crossfiterów wykonujących przeróżne ćwiczenia. Zdjęcia - oprócz pokazania piękna męskiego ciała - mają przede wszystkim symbolizować wsparcie dla chorujących na nowotwór kobiet, ale również przypominać innym mężczyznom, że problem raka piersi, który może dotknąć ich partnerek, sióstr czy mam, to także ich problem.Kalendarze z serii Power of Community to część ogólnopolskiej kampanii BreastFit - kobiecy biust, męska sprawa. Akcja ma na celu przybliżyć zarówno kobietom, jak i mężczyznom, czym jest rak piersi i jak z nim skutecznie walczyć.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sesja zdjęciowa do kalendarza Power of Community 2017 powstała w surowych wnętrzach postoczniowego budynku. W tym roku wybór planu zdjęciowego padł na torpedownię, a w zasadzie jej ruiny, które doskonale widać z plaży w Babich Dołach.

- Staramy się, aby z roku na rok kalendarz był coraz lepszy. Cały czas podnosimy sobie poprzeczkę. Dlatego też zdecydowaliśmy się na torpedownię. To niezwykle wymagający i trudny logistycznie plan zdjęciowy. Przygotowania do tej sesji rozpoczęły się kilka miesięcy temu - zdradza Kuba Popławski, organizator akcji.
Obowiązkowa rozgrzewka przed sesją.
Obowiązkowa rozgrzewka przed sesją. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl
W kalendarzu na przyszły rok zobaczymy dwunastu topowych crossfiterów, którzy do Trójmiasta przyjechali z różnych zakątków Polski. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, również w najnowszym kalendarzu zdjęcia będą ukazywały nagie, wysportowane ciała zawodników podczas wysiłku.

- Zabraliśmy ze sobą wolne ciężary, jednak priorytetem jest wykorzystanie do zdjęć ciekawej konstrukcji torpedowni. Jest tu wiele stalowych elementów, które posłużą jako plan - dodaje.
Premiera zdjęć do kalendarza planowana jest pod koniec września podczas uroczystego wernisażu, który odbędzie się w Warszawie. Przedsprzedaż kalendarza ruszy pod koniec sierpnia, a oficjalna sprzedaż rozpocznie się 1 października. Kalendarz będzie można nabyć za pośrednictwem strony fundacji OnkoCafe oraz w klubach crossfitowych. Do sprzedaży trafi około 2 tys. sztuk kalendarzy.

Cena jednego egzemplarza to 69 zł. Zebrane środki w całości trafią na konto fundacji OnkoCafe, a następnie zostaną przeznaczone na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi.

Zdjęcia do kalendarza wykonał fotograf Piotr Fajfer.

Sesja zdjęciowa do kalendarza Power of Community 2017.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (71)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.