Poppers wraca na fotel lidera SLK

kfk, gc
10 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Trzykrotny mistrz ligi zespół Ms Uptown nie może odnaleźć się w rundzie rewanżowej rozgrywek Sopockiej Ligi Koszykówki 2008/2009 i po raz trzeci z rzędu zanotował porażkę. Tym razem zawodnicy z "górnego miasta" ulegli w meczu 12. kolejki spotkań ekipie Gravediggers 41:46. Już z przebiegu pierwszej części gry można było spodziewać się niespodzianki.

Zespół Gravediggers Gdynia zagrał bardzo dobrze i do przerwy prowadził 21:16. Od początku drugiej połowy koszykarze Ms Uptown Sopot podkręcili tempo rywalizacji i po 2 minutach był już remis 23:23. Po czym mogliśmy obejrzeć wyrównaną walkę, na zmianę raz jedna, a raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Na 120 sekund przed końcem zawodów Uptown po raz ostatni objął prowadzenie 39:38. Inicjatywę przejęli gdynianie, którzy na 7 sekund do końcowego gwizdka sędziego prowadzili 44:39. Jeszcze po dwa punkty z linii rzutów wolnych dorzucili liderzy obu teamów Łukasz Koszałkowski i Bartosz Dzierżyński. Pojedynek zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Gravediggers 46:41.

Zatem po czterech kolejkach zasiadania w fotelu lidera, Ms Uptown ustąpił miejsce drużynie Poppers. Wspomniana ekipa już wcześniej przez siedem pierwszych potyczek rundy podstawowej prowadziła w tabeli. Chociaż Poppersi musieli bardzo mocno się napracować, aby pokonać debiutantów ligi Kuracjuszy Sopot. Po 18 minutach na tablicy widniał rezultat 21:21. W drugiej części potyczki ciężar gry wziął na siebie jak zawsze niezawodny w takich sytuacjach Paweł Stolc, zdobywając 14 z 21 zdobytych na tablicy przez zespół. Emocje nie opuszczały parkiet II LO w Sopocie do ostatniego gwizdka arbitra. Jeszcze na 28 sekund przed końcem zmagań był remis 40:40. Decydujące dwa "oczka" po faulach przeciwnika z linii rzutów osobistych trafia Paweł Stolc i Piotr Grubecki - najlepsi strzelcy zespołu Poppers (42:40).

Drugą niespodziankę w 12. kolejce SLK sprawiła ekipa Chłopaków z Osaki, wygrywając jednym punktem z obrońcą tytułu drużyną Coorviky 36:35. Początkowo to aktualni mistrzowie minimalnie wygrywali 17:16. Przebieg drugiej części meczu również był zacięty i do końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Jeszcze na 30 sekund przed zakończeniem zawodów bliscy zainkasowania wygranej byli Coorviky. Po celnym rzucie z półdystansu lidera ekipy Michała Kalińskiego (12 pkt) było 35:34. Jednak wkrótce dwa "oczka" na wagę wygranej w tym emocjonującym spotkaniu zdobywa Mariusz Mrozek, który w całej konfrontacji rzucił w sumie 4 punkty. Kluczem do zwycięstwa Chłopaków z Osaki była ich szybkość, waleczność i gra zespołowa.

W pozostałych meczach faworyci zdecydowanie pokonali swoich rywali. P&J Sport Tczew nie pozostawił szans beniaminkowi tegorocznych rozgrywek XXX Sopot 67:33, a rewelacja rundy rewanżowej team Szantrapy Sopot pewnie rozprawił się z Sopot Vice 52:28.

Organizatorami VII edycji sopockich rozgrywek są: Stowarzyszenie "Trivium - Edukacja, Wychowanie, Profilaktyka" i Instytut Informacji Publicznej we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje marszałek województwa pomorskiego Jan Kozłowski, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień Małgorzata Pobłocka. Partnerem programu jest internetowa agencja informacyjna Platforma Medialna PMedia.pl. Spotkania rozgrywane 2x18 min odbywają się w soboty na parkiecie hali II LO przy al. Niepodległości 751. Po zakończeniu sezonu zasadniczego cztery najlepsze drużyny awansują do Final Four, który odbędzie się w maju na parkiecie Hali 100-lecia Sopotu. Tam wyłoniony zostanie mistrz Sopotu w sezonie 2008/2009.

Wyniki spotkań 12. kolejki SLK:
Poppers - Kuracjusze Sopot 42:40, P&J Sport - XXX 67:33, Ms Uptown - Gravediggers 41:46, Szantrapy - Sopot Vice 52:28, Coorviky - Chłopaki z Osaki 35:36.

Tabela:
(zwycięstwa-porażki-walkowery, kosze, bilans, punkty)

• co sie dzieje z Uptown?

To jakies nieporozumienie, trzeci mecz z rzedu?! Co jest chlopacy! Prosze o wytlumaczenie dla Waszych kibicow!