• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywni witają jesień w Trójmieście

mik
23 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 
Marsz nordic walking będzie jedną z atrakcji tego weekendu w Trójmieście. Marsz nordic walking będzie jedną z atrakcji tego weekendu w Trójmieście.

Pierwszy jesienny weekend w Trójmieście upłynie pod znakiem biegów, ale to nie jedyne propozycje czkające w ten weekend na aktywnych. Coś dla siebie znajdą również fani rolek czy nordic walking. Ciekawą propozycję mamy również dla miłośników podróżowania po lesie z mapą.Entuzjaści biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Pół godziny później rozpocznie się cotygodniowa odsłona bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

Finałowa, czwarta tegoroczna edycja cyklu Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska odbędzie się w sobotę w Parku Generała Bema na Siedlcach. Jak zawsze, biegacze będą mogli zmierzyć się z pięciokilometrowym dystansem, do którego zapisy co prawda już się zakończyły, ale w dniu zawodów istnieje jeszcze możliwość dołączenia do imprezy. Wówczas jednak koszt wynosi 15 zł. Wcześniej odbędą się darmowe biegi: juniorów (1,25 km), dzieci starszych (700 m), dzieci młodszych (400 m) oraz maluchów, czyli dzieci do 6. roku życia (200 m). Otwarcie biura zawodów zaplanowano na godz. 9:30. GP Siedlec im. Antoniego Browarczyka rozpocznie się w samo południe.

Bractwo Almanak zaprasza do udziału w cyklu Trójmiejskie Gry Parkowe. Najbliższa edycja odbędzie się w niedzielę na terenie parku Pusty Staw na Stogach. Rywalizacja potoczy się w trzech kategoriach: rodzinna - długość ok. 2-3,5 km, na ogół wzdłuż dostępnych ścieżek i dróg, przejezdna dla wózków; open - preferująca umiejętności nawigacyjne, długość ok. 3-4,5 km, względnie męcząca ze względu na wysokości i urozmaicenie terenu; tułacz: trudna, około 4-6 km, z największą ilością punktów kontrolnych. Lokalizacja miejsca zbiórki: wejście do parku Pusty Staw, Gdańsk Stogi przy skrzyżowaniu ul. Nowotnej i ul. Kruczej zobacz na mapie Gdańska. Biuro czynne od godz. 9:30. Start nastąpi o godz. 10. Do imprezy można zgłaszać się za pośrednictwem Internetu, a także w dniu zawodów. Cena startu waha się od złotówki do nawet 20 zł.

Tego samego dnia odbędzie się kolejna edycja Nordic Walking Gdańsk, której organizatorem jest MOSiR. Zawody będą punktowane w ramach cyklu Pucharu Bałtyku. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne, start o godz. 11 nastąpi na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Matemblewie, w pobliżu Sanktuarium. Do wyboru będzie jedna z dwóch tras: 5 i 10 kilometrów. Podczas tej edycji obowiązywać będą rozszerzone kategorie wiekowe. Na krótszym dystansie przewidziano ich aż 9. Na trasie 10-kilometrowej rywalizacja będzie się toczyła w 4 grupach. Istnieje również możliwość zapisania się do imprezy bezpośrednio przed startem, w biurze zawodów od godz. 9 do 10:30. Dla osób nieposiadających własnego sprzętu, przewidziana jest wypożyczalnia kijków za kaucją w wysokości 50 zł.

W niedzielę wystartuje piąty sezon ogólnopolskich biegów przełajowych City Trail. Trójmiejskie Grand Prix naprzemiennie rozgrywane będzie w Gdańsku i w Gdyni. Pierwsza edycja odbędzie się w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym przy AWFiS. Zapisy internetowe zostały już co prawda zamknięte, ale w dniu zawodów będzie można dołączyć do wydarzenia. Wówczas za przebiegnięcie 5 kilometrowej trasy trzeba zapłacić 25 zł.

Natomiast o godz. 13 rozpocznie się Pierwszy Bieg Dzielnicy Gdańsk Chełm. Zapisy do imprezy są bezpłatne. Do wyboru są biegi na 1000 metrów oraz 5 kilometrów. Start i meta zlokalizowane będą na obiektach MOSiR przy ul. Zielonogórskiej 4 zobacz na mapie Gdańska.
mik

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (7)

 • Redaktor zapomniał o Morsach! (5)

  My już się chlapiemy!!!

  • 6 3

  • za cieplo

   Za ciepło na razie

   • 0 0

  • (3)

   A kogo to?
   Kolejna żałosna grupa, która robi coś na pokaz?

   • 1 3

   • No jak kogo to? Ciebie przecież... wchodzisz na stronę, czytasz, komentujesz, jesteś żywo zainteresowana(y).

    Bardzo dobrze, że robią coś na pokaz, masz o czym poczytać :D

    • 5 0

   • Pierwsze słyszę

    żeby morsy kąpały się w lodowatej wodzie na pokaz. Robią to chyba dla siebie!
    Takie rzeczy jak hartowanie ciała,zdrowie itp są Ci chyba obce?!?

    • 2 0

   • a co Ty takiego robisz....

    A co Ty takiego robisz, po za wiecznym marudzeniem, siedzisz pewnie z VIP-em z Biedronki w reku i ogladasz Trudne Sprawy. Zyj i daj zyc innym. Nie interesuja Cie te klimaty to daruj sobie swoje nic nie znaczace komentarze. Milego dnia :)

    • 4 0

 • zenada

  zenada

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Good Luck'owa bania z witkami

199 zł
zajęcia rekreacyjne

Mikołajkowy Kobiecy Wieczór

100 zł
spotkanie, zajęcia rekreacyjne, joga

Mikołajkowy seans saunowy dla Pań

100 zł
zajęcia rekreacyjne, morsowanie

Forum

Najczęściej czytane