wiadomości

stat

Rolkarze opanowali Ergo Arenę


Po raz drugi w te wakacje miłośnicy rolek opanowali Ergo Arenę zobacz na mapie Gdańska. Na trzy godziny do dyspozycji kilkuset rolkarzy oddano płytę główną o powierzchni 4000 metrów kwadratowych, którą podzielono na pięć stref jazdy. W każdej z nich pomocą służyli instruktorzy.Imprezę zapowiedzieliśmy w oddzielnym artykule oraz w kalendarzu wydarzeń.

Nie jest tajemnicą, że w Trójmieście miejsc do uprawiania tej popularnej aktywności fizycznej nie ma zbyt dużo. Dlatego też zarządzający Ergo Areną zrobili ukłon w kierunku wszystkich rolkarzy i w okresie wakacyjnym zapraszają ich do hali. To tutaj w każdą niedzielę, aż do 20 sierpnia, będą mogli oddawać się przyjemności jazdy po równej jak stół płycie.

- Świetnie się bawiłem. Wyszalałem się na całego. Trzeba przyznać, że ktoś wpadł na doskonały pomysł stworzenia miejsca do jazdy na rolkach w takiej hali. Nigdy nie miałem okazji jeździć po tak równej powierzchni. Jest idealnie i na pewno będę odwiedzał Ergo Arenę do końca sierpnia - zdradza Paweł, uczestnik rolkowiska.
Każdy rolkarz w Ergo Arenie - niezależnie od poziomu zaawansowania - znajdzie coś dla siebie, bo organizatorzy rolkowiska podzielili płytę główną na pięć stref: naukę jazdy (instruktorzy prezentują podstawy jazdy na rolkach), hokej na rolkach (plac otoczony bandami do unihokeja, 2-godzinne zajęcia dla dzieci), naukę jazdy agresiv/urban (strefa dla rolkarzy chcących podnieść swoje umiejętności), jazdę szybką i rekreacyjną (na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku), a także freestyle (strefa jazdy rekreacyjnej).

Ze stref można korzystać przez pierwsze dwie godziny. Ostatnie 60 minut to czas na swobodną jazdę, korzystanie z przeszkód oraz kubeczków.

- Rolkarze nie mają łatwego życia, bo odpowiednich miejsc do jazdy jest jak na lekarstwo. Dlatego informacja o organizacji rolkowiska w Ergo Arenie bardzo mnie ucieszyła. Jestem tu drugi raz i jest naprawdę bardzo przyjemnie. Nawierzchnia jest bardzo dobra, a miejsca wystarczająco dużo - dodaje Agnieszka, uczestniczka.
Kolejne rolkowisko będzie czynne w niedzielę, 23 lipca, w godz. od 16 do 19. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (24)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.