• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend: Triathlon, rolki, biegi i siatkówka

ras.
14 lipca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Warsztaty rolkarskie to jedna z popularnych bezpłatnych sportowych opcji na weekend w Trójmieście. Warsztaty rolkarskie to jedna z popularnych bezpłatnych sportowych opcji na weekend w Trójmieście.

Choć w tym roku lato nie rozpieszcza nas pogodą, w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji pod gołym niebem. Wydarzeniem najbliższego weekendu będzie Triathlon Gdańsk, ale nie zabraknie mniejszych imprez dla fanów aktywności. Do wyboru m.in. zajęcia i zawody w siatkówce, biegach czy jeździe na rolkach.Prawie 1000 zawodników zobaczymy na trasie niedzielnego Triathlonu Gdańsk organizowanego w Brzeźnie przez Gdański Ośrodek Sportu. Uczestnicy imprezy do pokonania będą mieli 1500 m pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu. Podczas etapu rowerowego do przejazdu udostępniony zostanie m.in. tunel pod Martwą Wisłą. Początek rywalizacji o godz. 9. Zawody poprzedzi sobotnia rywalizacja dla dzieci. Zapisy są już zamknięte, ale wszystkim uczestnikom na pewno przyda się wsparcie kibiców.

Ci, którzy wybierają bieganie i to na krótszych dystansach, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 będą mogli wziąć udział w jednym z trzech rozgrywanych w tym samym czasie biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak co tydzień ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Także w sobotę, o godz. 9:30 odbędą się cykliczne zajęcia BiegamBoLubię. W Gdańsku można przystąpić do nich na stadionie AWFiS im. Jędrzeja Śniadeckiego przy ul. Kazimierza Górskiego oraz przy Stadionie Energa Gdańsk ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1. Udział jest bezpłatny.

W sobotę, od godz. 10 można zapisać się na turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup w kategorii open. Wystarczy znaleźć się przy wejściu na plażę nr 23 w Sopocie. Udział w zmaganiach jest bezpłatny, a te ruszą o godz. 11. Nagrody będą przyznawane za miejsca 1-3. Przewidziane są również niespodzianki dla uczestników. Turnieje wspierają firmy Ziaja oraz Timex.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNICH TURNIEJÓW ZIAJA CUP

W niedzielę rozegrany zostanie trzeci z dziewięciu turniejów Nikon Cup, w których mogą zmierzyć się wszyscy fani siatkówki plażowej bez względu na wiek i płeć. Zapisy przy molo w Brzeźnie przed zmaganiami, godz. 11:00-11:30.

Cyklicznie co sobotę na obiekcie w Letnicy warsztaty rolkarskie. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all. Można dołączyć do nich bezpłatnie w godz. 11-12. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny.

W niedzielę Ergo Arena oddaje do dyspozycji rolkarzom i wrotkarzom płytę główną o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Do hali na granicy Gdańska i Sopotu można przyjechać niezależnie od umiejętności jazdy. W Ergo Arenie czekać będzie 5 stref jazdy, a także instruktorzy. Wstęp wolny na Rolkowisko w godz. 16-19.
ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (4)

 • buegajta ile chceta (1)

  tylko nie tamujcie ruchu

  • 5 2

  • Stadion

   Ja tam lubię pośmigać na stadionie, ale na gokartach :)

   • 2 0

 • Wszystko fajnie

  Tylko żeby pogoda dopisała bo ten lipiec to jest tragiczny pod względem pogody!

  • 5 2

 • znowu

  Znowu...

  • 1 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane