• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Różnorodne propozycje na aktywny weekend

ras.
16 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Bieg po centrum handlowym to jedna z ciekawszych propozycji dla aktywnych na najbliższy weekend. Bieg po centrum handlowym to jedna z ciekawszych propozycji dla aktywnych na najbliższy weekend.

Pływackie mistrzostwa dla amatorów, trening z komandosami, przełajowy bieg ekstremalny oraz po centrum handlowym, a do tego stałe pozycje w postaci cotygodniowych zajęć. Najbliższy weekend imponuje różnorodnością jeśli chodzi o propozycje dla miłośników aktywności. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Family Cup zapraszają do udziału w XII Amatorskich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Family Cup 2018. Impreza odbędzie się w niedzielę na pływalni MOSiR przy ul. Haffnera 57 zobacz na mapie Sopotu. Początek o godz. 11. Do startu można zapisać się w dniu zawodów w godz. 9-10:45. Wpisowe wynosi: dorośli 10 zł za osobę, sopocianie z Kartą Sopocką 5 złotych, dzieci rocznik 2006 i młodsze również 5 zł. Na uczestników czeka poczęstunek - gorące pączki, nagrody niespodzianki, a dla najlepszych pływaków w poszczególnych kategoriach wiekowych i kategorii rodzinnej - puchary i dyplomy. Ze szczegółami regulaminu można zapoznać się na stronie zawodów.

W sobotę o godz. 8 w Kolibki Adventure Park Gdynia zobacz na mapie Gdyni wystartuje impreza Biegun "Siwy Dym". To wyjątkowy, ekstremalny bieg, w którym uczestnicy sami decydują o dystansie, który mają do pokonania. Zapisy są możliwe jeszcze przed startem w cenie od 139 do 259 zł, w zależności od kategorii.

O godz. 16 rozpocznie się Manhattan Run: Pomorze Biega i Pomaga, czyli bieg po centrum handlowym zobacz na mapie Gdańska. Jego uczestnicy pokonają 2 km, na które złożą się dwie pętle, a w tym kilkanaście pięter. Całość z opłaty wpisowej wynoszącej 20 zł od osoby zasili konto charytatywnej akcji Pomorze Biega i Pomaga. Odbędą się również biegi dla dzieci do lat 8 oraz w kategorii wiekowej 9-15 lat.

LISTOPAD MIESIĄCEM WALKI O ZDROWIE PANÓW. PRZECZYTAJ O AKCJI

W sobotni ranek komandosi Stowarzyszenia Żołnierzy "KRS Formoza" zapraszają na pełen emocji trening. Kto ma ochotę sprawdzić się w niezwykłych zmaganiach, musi pojawić się na plaży w Babich Dołach przed godz. 10. Zajęcia potrwają do godz. 11:30. Organizatorzy proszą o ubranie stroju umożliwiającego trening żołnierski.

Z imprez cyklicznych, tradycyjnie w sobotę o godz. 9 możecie wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Niedzielny poranek można z kolei zacząć od rozruchu w ramach Run Beach Morning, współorganizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu. To zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50. Wstęp wolny.

Co sobotę o godz. 9:30 Michał Bogdziewicz, trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie. Podobnie jak w zeszłym roku, spotkania będą realizowane przez całą jesień i zimę, po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. 2-3 godzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe oraz inne posiadane. Start spod serwisu DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Panie powyżej 35. roku życia w sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na prowadzone przez Monikę Dabkiewicz zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się również coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

W każdą niedzielę, do 31 marca, każdy, kto chce doskonalić swój zimowy warsztat kolarski pod okiem fachowców, powinien sobie zarezerwować czas o godz. 9 - grupa początkująca oraz o godz. 10 - grupa zaawansowana. Treningi MTB po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego prowadzą bracia Banach: Bartosz i Robert. Zbiórka odbywa się na końcu ul. Abrahama.

Na Stogach co niedzielę o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

ras.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (14)

 • (1)

  Nie tak dawno w warszawskim metrze ruchome schody się zepsuły i zaczęły bardzo szybko się poruszać powodując upadki i lekkie obrażenia u podróżnych. Producent czy też serwisant wypowiadał się że aby nie uszkodzić mechanizmu napędowego na ruchomych schodach powinno sie stać, w żadnym wypadku biegać czy chodzić.

  • 13 3

  • Wiesz jak jest z producentami. Nawet przy butach są w stanie wciskać, że były niewłaściwie użytkowane (ktoś śmiał chodzić po chodniku w butach i dlatego podeszwa starła się po miesiącu sic!).

   • 7 3

 • Ciekawe co jeszce głupiego wymyslą proponuje biegi na wysypisku smieci? (1)

  • 11 5

  • Bieganie stało sie modne i kazdy che sie pod to podczepic,nawet deweloperka na projektach ma ludzie co biegną obok bloku:)

   • 0 0

 • Bieg po centrum handlowym (1)

  komuś rozum odebrało...

  • 11 2

  • Młode podlotki ciągle tam biegają

   :)

   • 0 0

 • "Manhattan Run Pomorze", ten pomysł to jakaś kompletna paranoja, na dodatek skrajnie niebezpieczna!!! (2)

  Kto wydał zgodę na te coś!?

  Dzieci, 8-latki, mają się uczyć że można biec po taśmie ruchomej czy ruchomych schodach, robić ostre skręty i przyśpieszać po tak śliskiej, nienaturalnej nawierzchni, może jeszcze blisko barierek??!

  Ta maluchy i dorośli startują po nagrody Darwina czy co innego??

  I pewnie durni opiekunowie podpiszą, że sami biorą odpowiedzialność za urazy (czytaj: urwane kończyny po upadku na ruchomej taśmie, obrażenia po upadku z trzeciego piętra...). Może podsunie się im od razu zgodę na pobranie organów od dziecka?

  • 6 2

  • Oj tam, w ramach samokrytyki twórca pomysłu...

   przebrał się w strój Spidermana i poszedł pod pierwszą z brzegu szkołę.
   Taka mała manifestacja stanu umysłu.

   • 1 0

  • Urwane kończyny

   ha ha ha ha ha ha ha

   • 0 2

 • nie dość, że bieg odbywa się w centrum handlowym

  to jeszcze nazwali to z angielska

  • 11 2

 • sport to zdrowie?

  ale czy faktycznie w takiej formie?Śmiem w to wątpić...

  • 5 1

 • Jest sobota ja tylko do lidla do lidla tam jest parking ram pam pam pam

  • 6 0

 • Haffnera 57 Nadaje się tylko do przebudowy

  Woda sięga mi tylko do kolan

  • 1 1

 • A kiedy bieg po drzewach???

  Tego jeszcze nie było

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorska Liga Kartingowa (SWS) - Sezon II - Runda 6

219 zł
zawody / wyścigi, turniej, sporty ekstremalne

Jedna drużyna - drużyna dziewczyn

w plenerze, mecz, turniej

Trefl Kids zajęcia sportowe

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane