• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

SUP. Gdzie popływać w Trójmieście? Ile to kosztuje?

dak.
5 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Tak wyglądały mistrzostwa Polski SUP w Brzeźnie

SUP zyskuje coraz więcej miłośników, co pokazało zainteresowanie mistrzostwami Polski w Brzeźnie. W Trójmieście nie brakuje wypożyczalni z podobnym sprzętem. Za godzinę pływania po Bałtyku lub Motławie zapłacimy już od 35 zł. Ceny desek i wioseł zaczynają się od 999 zł i kończą nawet na 16 tys. zł.Wypożyczalnia desek SUP. Sprawdź, gdzie popływasz w TrójmieścieCzy pływałe(a)ś już na SUP?

SUP to forma aktywności, która z każdym rokiem zyskuje coraz więcej sympatyków. W Gdańsku odbyły się właśnie mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie, które były zarazem drugimi w historii. W dwudniowej, otwartej rywalizacji każdy mógł wziąć udział, gdyż zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. Startowali oni w konkurencjach technicznych, sprintowych oraz dystansach długich od 200 do blisko 10 tysięcy metrów.

- SUP w formie rekreacyjnej jest już na wysokim poziomie. Natomiast jeśli chodzi o ściganie, to mało kto o tym wie. Wdrażamy ją małymi krokami, choć już teraz w zawodach startuje regularnie ok. 70-80 osób, od 8. roku życia po dorosłych. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku i cały czas się rozwijamy. Rywalizacja na morzu to wyzwanie, ponieważ większość kojarzy ją z jeziorami. Tak naprawdę powróciliśmy do korzeni, bo to właśnie duże akweny są kolebką tego sportu. Chylę czoła wszystkim zawodnikom, gdyż lokalne władze zgodnie przyznały, że takie fale, w tym miejscu, to rzadko spotykana sytuacja. Cieszę się, że zawody przyciągnęły liczną publiczność. Część plażowiczów zapewne nie miała pojęcia o nich, a jednak widać było ich zainteresowanie. To dopiero druga edycja zawodów, więc kilka organizacyjnych niedociągnięć jeszcze było, ale doskonale wiemy, co musimy poprawić, żeby kolejnym razem wszystko odbyło się tak, jak należy - mówi nam Jakub Sitowski, prezes Związku Sportowego SUP.


Tym samym impreza na dobre zainaugurowała wakacyjny sezon pływania na deskach. W Trójmieście nie brakuje miejsc, gdzie można wypożyczyć niezbędny sprzęt, czyli deskę i wiosło. Ta pierwsza może być pneumatyczna lub twarda, co w dużym stopniu przenosi się na komfort. Cała aktywność polega na pływaniu w pozycji stojącej lub siedzącej.

Zobacz pływanie na SUP po Bałtyku. Materiał archiwalnyW Gdańsku można wypożyczyć go w What'SUP Gdańsk. Za 1 godzinę zapłacimy 50 lub 65 zł w zależności od rodzaju, za 2 godziny - 80 zł, a cały dzień - 120 zł.

Co to jest SUP? Na czym polega? SprawdźMożna spróbować też w Gdańsk by SUP, gdzie cena godzinnego wynajmu to 40 zł. Istnieje też możliwość wycieczek z przewodnikiem po Motławie. Wówczas za trasę krótką przy Wyspie Spichrzów i Kamiennej Śluzie zapłacimy od 79 zł za ok. 2-godzinną przygodę. Z kolei podróż przy Wyspie Spichrzów, Ołowiance i odpływie rzeki kosztuje od 109 zł za ok. 2,5-godziny.

W Sopocie można wybrać się do Orki. Za godzinną atrakcję zapłacimy tu 35 zł. 10- i 20-godzinne karnety kosztują odpowiednio 299 i 549 zł. Istnieje też możliwość lekcji z instruktorem. Wtedy w zależności dla 1-3 osób ich cena wynosi 70-100 zł.

Sprawdź, gdzie wybrać się nad jezioro wokół TrójmiastaNatomiast wynajem sprzętu w Waterway przy ul. Franciszka Mamuszki 17 kosztuje 40 zł (1 godz.) lub 380 zł (10 godz.). Do tego możemy wziąć piankę odpowiednio za 10 i 90 zł.

Podstawowy sprzęt SUP to: deska i wiosła. Podstawowy sprzęt SUP to: deska i wiosła.

SUPcio Stacja znajduje się w Gdyni po prawej stronie od Mola Orłowskiego. Tutaj za wypożyczenie sprzętu zapłacimy 40 zł za godzinę i wówczas każda kolejna będzie kosztowała 20 zł. Z kolei cena całodniowego karnetu wynosi od 65 do 100 zł w zależności od liczby dni.

Sprawdź, dokąd na strzeżone plaże w Trójmieście?Oczywiście cały sprzęt możemy kupić sami. Przy deskach pneumatycznych zazwyczaj są już w kompletach, a za taki zapłacimy od 999 zł do nawet 5 tys. Przy rodzaju twardym można nabyć go już osobno. Wówczas deski kosztują od 6 do 15 tys., a ceny wioseł zaczynają się od 1 tys.

- Na początku przygody warto pomyśleć o zapoznaniu się ze sprzętem podczas lekcji z instruktorem. Dopiero po złapaniu zajawki można zastanowić się nad sprzętem. Różnice w cenach uzależnione są w głównej mierze od komfortu - tłumaczy prezes Związku Sportowego SUP.
dak.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (31)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Gdynia Witomino

20 - 27 zł
impreza na orientację

Sensual Fluid Move z Evelką

129 zł
kurs tańca

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

65 zł
gry, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane