Sambor to także my...

jag
19 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Piłkarze ręczni Sambora Tczew są drugą obok AZS AWFiS Gdańsk drużyną, która reprezentować będzie województwo pomorskie w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorów starszych. Podopieczni Jacka Walkowiaka, wsparci Tomaszem Jeżewskim i Marcinem Karlinem, dwukrotnie w meczach barażowych pokonali MTS Kwidzyn - 46:31 (23:12) i 34:29 (12:14).
W kategorii juniorów starszych zaszła potrzeba rozegrania baraży, poza dwoma pierwszymi miejscami znalazł się Sambor, który dwóch zawodników przekazał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W takich sytuacjach regulamin zakłada dodatkowe mecze między drużyną, która zajęła w lidze wojewódzkiej drugie miejsce, a zespołem, który ma zawodników w SMS, bez względu na to, na której pozycji się uplasował. Oczywiście terminy tych meczów muszą zostać tak dobrane, aby uczniowie mogli pomóc macierzystemu klubowi wyjaśnia Mieczysław Grzybowski, wiceprezes pomorskiego okręgu.
Karlin był najskuteczniejszym zawodnikiem dwumeczu. Zdobył 18 bramek. Jeżewski, który w nowym sezonie ma grać w Vive Kielce, punktował głównie w pierwszym spotkaniu. To w nim, gdy grano w Tczewie, rozstrzygnęły się losy barażu. Kwidzynianie stawiali się tylko w ciągu pierwszych minut. Przegrywali 3:5. Później Sambor był do tego stopnia skuteczny, że gdyby Jerzy Szwarc i Marian Stawicki nie zaczęli pisać maczkiem, to zabrakłoby rubryk w protokole meczowym, aby odnotować wszystkie bramki.
MTS trzeba oddać, że w rewanżu podjęło walkę. Zaczęło od 6:1 i jeszcze tuż po przerwie prowadziło 15:12. Na więcej nie pozwolił Karlin, który sam wyrównał na 15:15. W ostatnich minutach drugiego zwycięstwa pilnował przede wszystkim Mateusz Seroka.
SAMBOR: Radosław Kądziela, Przemysław Kądziela - Drożniakiewicz 9 i 4, Karlin 11 i 7, Jeżewski 8 i 2, Jędryszek 8 i 3, Komorowski 4 i 1, Lesiński 6 i 4, Roziński 0 i 5, Robert Dittmann 0 i 1, Radosław Dittmann - i 0, Seroka - i 7.
MTS: Kisielnicki, Jedowski - Wyciszkiewicz 11 i 4, Czyrson 3 i 13, Jaraszek 1 i 0, Ścieszko 3 i 2, Hanis 2 i 0, Sulej 2 i 4, Peret 4 i 1, Jaszczyński 3 i 2, Kleszewski 2 i 3, Ożóg, Kozłowski.
Turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski rozegrane zostaną od 12 do 14 marca. AZS AWFiS Gdańsk, jako mistrz Pomorza, pojedzie do najlepszej drużyny województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie za rywali mieć będzie także drugie drużyny z Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Sambor zagra na terenie mistrza województwa zachodniopomorskiego. Spotka tam też mistrza Wielkopolski i drugi zespół z województwa kujawsko-pomorskiego.