• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sauna wywołuje kontrowersje. "Widok nagich ludzi mnie gorszy"

Damian Konwent
22 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (269)
Wokół saunowania pojawia się sporo kontrowersji. Wokół saunowania pojawia się sporo kontrowersji.

Prawidłowe saunowanie powinno odbywać się co najwyżej w samym ręczniku. Jednak niektóre osoby biorą tę zasadę zbyt dosłownie i niekiedy dochodzi do nieprzyjemnych scen. - Robi się niesmacznie, gdy ten ręcznik nie zakrywa tego, co powinien. Ten widok mnie gorszy - skarży się pani Aneta. - Organizowane są również specjalne seanse dla pań. W ręczniku nie mógłbym odnieść tyle korzyści, co bez niego - odpowiada pan Andrzej. A jakie zdanie w tej kwestie macie wy?Gdzie na saunę w Trójmieście? Sprawdź w Gdańsku, Sopocie i GdyniCzy gorszy cię widok roznegliżowanych ciał w saunie?

Saunowanie wciąż wywołuje wiele kontrowersji i dyskusji. Wiadomo, że na seansach panują pewne zasady, których ze względu na szacunek do innych osób powinno się przestrzegać. W większości miejsc zalecane jest, aby korzystać z nich w samym ręczniku, gdyż np. stroje kąpielowe nie dość, że wydzielają szkodliwe substancje w wysokich temperaturach, to na dodatek jeszcze nasza skóra w nich się "kisi", zamiast parować.

Sęk w tym, że niektórzy tę zasadę biorą zbyt dosłownie, co nie do końca odpowiada pozostałym.

Sauna tekstylna czy nietekstylna? Którą wybierasz i dlaczego?- Rozumiem saunowanie w ręczniku, bo to jak najbardziej prawidłowa postawa. Natomiast robi się niesmacznie, gdy ten ręcznik nie zakrywa tego, co powinien. Mam wrażenie, że w czasie seansów ludzie potrafią go wręcz odsłaniać, żeby eksponować swoje różne części ciała. Co prawda w pomieszczeniach jest zazwyczaj ciemno, ale co jakiś czas ludzie wchodzą i wychodzą, więc robi się automatycznie jasno, a ja nie mam ochoty patrzeć na roznegliżowanych ludzi. Ten widok mnie gorszy. Poza tym irytujące jest, gdy ktoś opiera się o deski i zostawia na nich swój pot. Jeszcze gorzej jest pod prysznicami. Tutaj niektórych chyba kompletnie nie obchodzi to, że inni też chcą wziąć kąpiel - skarży się pani Aneta, która na seanse chodzi przynajmniej raz w tygodniu.

Zobacz, jak poprawnie korzystać z saunyNieco inaczej wygląda punkt spojrzenia z drugiej strony.

- Rozumiem kobiety, które nie czują się komfortowo w takich sytuacjach. Zawsze jednak powtarzam, że organizowane są również specjalne seanse dla pań. Nie należę do osób, które całkowicie odsłaniają ciało, ale mam świadomość, że w ręczniku nie mógłbym odnieść tyle korzyści, co bez niego. Saunuję nawet trzy razy w tygodniu i już dawno nie byłem chory - wyjaśnia pan Andrzej z Sopotu.

Jak korzystać z sauny? Sprawdź sześć wskazówekA jakie wy macie zdanie w tym temacie? Widok roznegliżowanych ludzi w saunach was gorszy czy należy to uznać jako część seansów?

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (269)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Blaster Games - Gry Nerf Gdynia

60 zł
gry, zajęcia rekreacyjne, trening

Wędrówka wśród jezior i torfowisk Puszczy Wierzchucińskiej (14 opinii)

(14 opinii)
35-50 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Konfrontacje Taneczne vol.8: K-Pop vs Ro

79 zł
kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane