• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Siatkonoga - połączenie siatkówki i piłki nożnej. Dasz radę w to zagrać?

Mikołaj Pachniewski
24 lipca 2023, godz. 06:00 
Opinie (13)
  • Siatkonoga to nietypowa dyscyplina sportu, w której poradzą sobie nieliczni. Swoich sił spróbować można w środy o godz. 16 na plaży Gdynia-Śródmieście.

Siatkonoga to dyscyplina powstała z połączenia piłki nożnej i siatkówki plażowej. W Trójmieście od 2022 roku działa zespół Siatkonoga Gdynia, który we wrześniu weźmie udział w mistrzostwach Norwegii, a w przyszłości chce grać w najbardziej prestiżowych, światowych cyklach. Drużyna zaprasza w swoje szeregi wszystkich chętnych. Darmowe treningi odbywają się w środy o godz. 16 na plaży Gdynia Śródmieście Mapka.Czy grałeś kiedyś w siatkonogę

Czym jest siatkonoga?Siatkonoga to nietypowa dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy siatkówki, piłki nożnej oraz tenisa. Istnieją także jej dwie odmiany: futnet, czyli siatkonogi na niskiej siatce i twardym podłożu oraz foottvolley, która do złudzenia przypomina siatkówkę plażową. Jedyną różnicą jest to, że nie można używać w niej rąk, a jedynie nóg. Najczęściej występującą odmianą jest ta 2x2. To właśnie w tę drugą odmianę gra drużyna Siatkonoga Gdynia założona przez Pawła Sochę.

- Powstanie drużyny było moim pomysłem. Kiedyś grałem w piłkę nożną, ale chciałem spróbować czegoś innego. Zafascynowała mnie właśnie siatkonoga. Zaczęliśmy w 2022 roku i przez ten czas było trochę rotacji w składzie. Powoli wszystko zaczyna się jednak krystalizować. Obecnie jest nas sześciu - mówi nam Paweł Socha, założyciel zespołu.
Siatkówka plażowa w Trójmieście. Gdzie są boiska? Ile kosztuje sprzęt? Siatkówka plażowa w Trójmieście. Gdzie są boiska? Ile kosztuje sprzęt?

Jak przekonuje gdynianin, w Polsce widzi duży potencjał na rozwój tej nietypowej dyscypliny, która w Polsce ma na razie niezbyt wielu zawodników.

- W Polsce na razie mało osób potrafi grać w siatkonogę. Uważam, że potencjał jest naprawdę spory, ale ludziom brakuje jakoś entuzjazmu. Chcę zmienić ten stan rzeczy - dodaje.


Siatkonoga Gdynia zaprasza. Spróbuj swoich siłDrużyna otwarta jest na nowych członków i serdecznie zaprasza wszystkich w swoje szeregi. Otwarte treningi odbywają się w środy o godz. 16 na plaży Gdynia Śródmieście Mapka. By wziąć w nich udział wystarczą chęci do gry i sportowy strój. Co ważne, treningi są darmowe i panuje na nich bardzo dobra atmosfera. Przyda się jednak nieco piłkarskiego doświadczenia. Można także obserwować profil zespołu na Facebooku.

- Piłkarze mają pewien handicap na starcie, bowiem jest to zbliżona dyscyplina. Jednak nie każdy piłkarz odnajdzie się w siatkonodze. Trzeba się jednak trochę przestawić. Wszystko jest jednak kwestią treningu - mówi nam kapitan zespołu.


W planach mistrzostwa Norwegii i światowe cykleCo ciekawe, zespół w czerwcu brał udział w turnieju w Norwegii, a we wrześniu znów ruszy do Skandynawii, by wziąć udział w Mistrzostwach Norwegii w siatkonogę.

- Miałem kontakt z klubem z Oslo, który zaprosił nas na turniej. Teraz we wrześniu wyruszymy na mistrzostwa Norwegii. Cały czas trwa walka o miejsce w składzie, gdyż polecimy tam we dwójkę - wyjaśnia.
Leniwce Gdańsk. Przeczytaj o trójmiejskim zespole baseballa Leniwce Gdańsk. Przeczytaj o trójmiejskim zespole baseballa

Zespół ma jednak plany rozwoju i powołania oficjalnego klubu. Na tym jednak plany i marzenia drużyny się nie kończą.

- Planujemy podbijać różne imprezy. Najpopularniejszymi rozgrywkami na świecie jest cykl "World Tour". Grają tam naprawdę profesjonalni zawodnicy. Marzymy o tym, by też tam się znaleźć. Będziemy starać się znaleźć sponsorów na wyjazdy na turnieje. Cały czas myślimy, jak rozwinąć nasz zespół. Jest w nas dużo entuzjazmu, co mnie cieszy - kończy Socha.

Wydarzenia

Trening Siatkonogi

zajęcia rekreacyjne, trening

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (13)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mikołajkowy Maraton Spinningowy

30 zł
zajęcia rekreacyjne, trening

Mikołajki z zapląsanej bajki (3-8 lat) - Borkowo

119 zł
bal, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Grudniowe wyzwanie treningowe dla Supermam!

zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane