• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Strzelnice w Trójmieście. Jak otrzymać pozwolenie na posiadanie broni?

Damian Konwent
8 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Na trójmiejskich strzelnicach pojawia się coraz więcej chętnych. Na trójmiejskich strzelnicach pojawia się coraz więcej chętnych.

W ostatnich dniach część strzelnic w Trójmieście cieszy się zdecydowanie wyższą frekwencją. Ludzie chcą poznać podstawy z zakresu obsługi broni palnej, dlatego na lekcje zapisują się nawet całymi rodzinami. Jednak to nie wszystko, bo coraz więcej z nich chce również zdobyć pozwolenia na posiadanie broni na stałe.Strzelnice w Trójmieście. Sprawdź, gdzie możesz potrenowaćCzy umiesz posługiwać się bronią?

Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że coraz więcej ludzi odwiedza strzelnice. Całe rodziny chcą nauczyć się podstawowej obsługi broni palnej. I nie chodzi wcale o Ukraińców, ale o Polaków.

- Zainteresowanie zdecydowanie wzrosło. Wcześniej ludzie dzwonili co 3-4 dni, a od około tygodnia dostaję po kilka telefonów dziennie. To głównie Polacy. Mężczyźni umawiają całe rodziny. Chcą, aby ich żony, córki, synowie umieli posługiwać się bronią. Ludzie mają świadomość tego, co dzieje się za wschodnią granicą, i zdali sobie sprawę, że gdyby doszło do tego u nas, to nawet nie wiedzieliby, jak użyć broni. Oczywiście nikt nie mówi, że od razu chciałby nauczyć się strzelać z AK-47, ale przynajmniej tej podstawowej metodyki szkolenia - mówi nam Krzysztof Kuczyński, instruktor z Gdańskiej Szkoły Strzelectwa.

Sprawdź, ile kosztuje trening na strzelnicyStrzelanie z broni palnej nową modą? Materiał archiwalny z 2014 r.Jednak nauka obsługi środkami obrony to nie wszystko. Coraz więcej chętnych jest również na pozwolenie na broń. Jak się okazuje, otrzymanie go to nie taka trudna sprawa. Jednak wcześniej trzeba spełnić kilka wymogów.

- Od czasu wybuchu wojny zainteresowanie znacznie wzrosło. Głównie wśród Polaków, choć Ukraińcy też się pojawiają. Ludzie chcą zapoznać się z bronią, nauczyć jej obsługi, wiedzieć, jak z niej korzystać. W naszej strzelnicy mają możliwość potrenowania z instruktorami. Coraz więcej ludzi chce zdobyć też pozwolenie na broń, niezależnie od jej rodzaju. Muszą mieć świadomość, że wcześniej muszą przejść trzymiesięczny kurs, odbyć staż i zdać egzamin z teorii i praktyki, w zależności od rodzaju - wyjaśnia Cezariusz Stolarczyk ze Strzelnicy Tarcza Gdynia.

Pozwolenia na broń dla myśliwych i sportowców, rzadko do obronyJednak wzrost frekwencji na strzelnicach to nie reguła. Są takie, z których się korzysta, ale bez gwałtownych zmian.

- Powiem szczerze, że dużego skoku zainteresowania nie zaobserwowałem. Ludzie dzwonią, przychodzą, pytają, ale chodzi im raczej o rekreacyjne podejście. Chcą urozmaicić swój zakres świadomości lub nabyć specjalne umiejętności. Jednak nie wygląda, żeby to było podyktowane lękiem czy paniką - uważa Szymon Abraham ze strzelnicy rekreacyjnej Tajfun.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (354)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Gry Parkowe na Orientację Zabawa z Mapą Chełm os. Witosa

20-27 zł
impreza na orientację

Bachata Womanity z Evelą Grablowską

119 zł
kurs tańca

Zajęcia Otwarte z Jogą Kundalini W Centrum Joga i Pilates

joga

Forum

Najczęściej czytane