wiadomości

stat

Szukali zagadek po lesie podczas AnO Skrzat

Za nami ostatnia edycja tegorocznego cyklu Alternatywnych Imprez na Orientację organizowanych przez Navigatoria Adventure Racing Team.
Za nami ostatnia edycja tegorocznego cyklu Alternatywnych Imprez na Orientację organizowanych przez Navigatoria Adventure Racing Team. fot. Marek Puchalski [GR3miasto]

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia miało miejsce ostatnie już w tym roku spotkanie z alternatywnymi imprezami na orientację przygotowanymi przez Navigatoria Adventure Racing Team. Organizatorzy AnO Skrzat, jak zawsze dołożyli wszelkich starań, by uczestnicy dostali to, na co czekali, czyli cały gwiazdkowy worek niezwykłych przygód i zagadek w lesie. By wszystkie je odnaleźć należało mieć przy sobie kompas, mapę, linijkę oraz duże poczucie humoru.Udziału w tych zawodach nie mogłem sobie odmówić, gdyż imprezy Navigatorii pełne humoru i zagadek po prostu uwielbiam. Stawiłem się więc na starcie wraz z córkami, Weroniką i Pauliną oraz naszym pieskiem Zoyą. O wyznaczonej godzinie przybyliśmy na miejsce startu, gdzie dostaliśmy mapki, kartkę z planetami Układu Słonecznego oraz kartę startową. Tak wyposażeni ruszyliśmy przed siebie w poszukiwaniu punktów kontrolnych i przygód, które na nas czekały.

Pierwszy punkt, to "S", po który należało się wspiąć na szczyt pobliskiego wzgórza. Po drugim w kolejności, czyli "M" skręciliśmy trochę za wcześnie i schodzenie ze stromego wzgórza, przeprawa przez rzeczkę, a później ponowna wspinaczka wyglądały trochę jak przeprawa przez Wielki Kanion Kolorado. W końcu udało nam się pokonać wszystkie przeszkody i znaleźliśmy się po drugiej stronie potoku Źródła Marii. Po przejściu jeszcze niewielkiego odcinka drogi znaleźliśmy nasz punkt kontrolny, który był dokładnie na wysepce w środku potoku. Kolejny z punktów "Z" znaleźliśmy na zaporze Krykulec, a następny "T" nieopodal niej, przy rzeczce Kaczej. Do niego trzeba było zejść ze stromej skarpy i później się na nią ponownie wdrapać. Stąd można było szybciutko znaleźć się przy wiacie po drugiej stronie torów, gdzie czekał na nas punkt "Y". Prawie w zasięgu ręki mieliśmy kolejną zdobycz, a mianowicie "E". Problem w tym, że trzeba było bardzo uważać, gdyż był po drugiej stronie torów. W międzyczasie przejechał tamtędy szynobus, którego motorniczy w czapce mikołaja radośnie nam pomachał i przywitał sygnałem dźwiękowym. Z tego miejsca pozdrawiamy go oczywiście bardzo serdecznie. Po ostatnie dwa punkty musieliśmy wejść głębiej w las ale jak przystało na trasę rodzinną, znalezienie ich nie przysporzyło nam zbyt wielu kłopotów. Na każdym punkcie kontrolnym mogliśmy przeczytać ciekawe informacje o planetach naszego Układu Słonecznego i zobaczyć narysowane różne konstelacje gwiazd, które można było później znaleźć na mapie nieba znajdującej się w bazie startowej.

W końcu spacerkiem dotarliśmy do bazy, gdzie zdaliśmy naszą kartę startową i kartkę z opisanymi planetami. Tam czekały na nas paszteciki, barszczyk i wafelki. Na koniec oczywiście organizatorzy tradycyjnie już przeprowadzili losowanie upominków gwiazdkowych wśród uczestników.

Podsumowanie:

Tym jakże miłym akcentem pożegnaliśmy imprezowo-nawigacyjny rok 2016, z nadzieją, że przyszły będzie co najmniej tak samo udany. Oczywiście z zespołem Navigatorii zawsze tak jest, gdyż przygoda i duże walory poznawcze wplecione są w każde przygotowane przez nich spotkanie z mapą. Szykuj więc drogi czytelniku siły i dobry humor, bo kolejne imprezy już są zaznaczone w kalendarzu, a najbliższa z nich to AnO Dzik, który będzie już 4 lutego 2017 r.

Do zobaczenia na starcie kolejnej edycji !Organizatorzy Alternatywy na Orientację:

WWW: Navigatoria Adventure Racing Team
WWW: >>>Śledź aktualności na Facebooku
Mail: ano@navigatoriaAR.pl

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl