TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
4 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Drugą serię spotkań rozegrały drużyny uczestniczące w rozgrywkach Trójmiejskiej Ligi Biznesu Futsal 2004. W meczu kolejki Tiger Pub zremisował z Portem Lotniczym. Drugie zwycięstwo odniosła drużyna Głosu Wybrzeża i została liderem tabeli. Opiekę medialną nad rywalizacją sprawuje nasza redakcja.

Drugą kolejkę rozpoczął mecz Grupy Lotos z Ateną. Podobnie jak przed tygodniem, Atena pierwsza strzeliła bramkę i do przerwy prowadziła 1:0. W drugiej odsłonie nafciarze zdobyli pięć goli i zapisali na koncie pierwsze trzy punkty w rozgrywkach. Może za trzecim podejściem Atenie dopisze szczęście.

Nie lada emocji dostarczył drugi mecz. Prowadzący po pierwszej kolejce Port Lotyniczy zmierzył się z debiutującym Tiger Pubem, który przed tygodniem pauzował. Dramaturgią tej konfrontacji można by obdzielić kilka spotkań. Do przerwy 2:1 prowadził Pub. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce. W ciągu ostatnich czterech minut padły cztery bramki. Ostatnia bramka dla Portu padła 14 sekund przed końcem meczu.

Jako ostatnie na plac gry wyszły drużyny Głosu Wybrzeża i Dr. Oetkera. Głos miał pewne problemy z dotarciem na mecz, ale rywale postąpili bardzo sportowo i poczekali na nas. Tuż przed meczem obdarowali przeciwnika "Słodką chwilą". Niestety Głos nie odwdzięczył się na boisku i pewnie wygrał 12:4. Chociaż wynik jest wysoki, spotkanie nie było wcale jednostronne. Dr. Oetker, dysponujący szerszą ławką, groźnie atakował, ale brakowało precyzji w decydującym momencie. Gdyby gracze Dr. Oetkera wykorzystali połowę ze stuprocentowych sytuacji, wynik mógłby być dla nich korzystniejszy. Po meczu podkreślali, że brak im zgrania. Głos, który zaczynał mecz w czwórkę (później doszło dwóch zawodników), postawił na kontry. Asem w rękawie był Dariusz Zarębski, który spóźnił się na początek meczu, ale później szalał na parkiecie zdobywając sześć bramek. Nie wiele gorszy był Przemysław Boleski, autor trzech trafień.

Grupa Lotos - Atena 5:2 (0:1), Furlepa 2, Kwapisiewicz, Sobek, Jasnoch (sam.) - Jachimek; Tiger Pub - Port Lotniczy 4:4 (2:1), Czajko 2, Krygier, Michalczewski - Broner 2, Cirkowski, Letniowski; Dr. Oetker - Głos Wybrzeża 4:12 (2:5), Kuban 2, Potrykus, Karol Wójcik - Zarębski 6, Boleski 3, Kruczek, Argulewicz, Formela.

1. Głos Wybrzeża 2 6 18-6
2. Port Lotniczy 2 4 18-6
3. Radio Gdańsk 1 3 5-2
4. Grupa Lotos 2 3 7-7
5. Tiger Pub 1 1 4-4
6. Atena 2 0 4-11
7. Dr. Oetker 2 0 6-26