wiadomości

stat

Tanecznym krokiem po wymarzoną figurę

Jesteśmy tym co jemy, trzeba kontrolować skład jadłospisu, jednak sama dieta nie zagwarantuje utraty zbędnych kilogramów.
Jesteśmy tym co jemy, trzeba kontrolować skład jadłospisu, jednak sama dieta nie zagwarantuje utraty zbędnych kilogramów. Salsa Fit

Jak spędziłaś lato: w bikini, czy wstydliwie chowając nadmiar ciała pod obszernymi ciuchami? Warto zatroszczyć się o zgrabną sylwetkę łącząc dietę, ruch i dobrą zabawę. Jeśli nudzi cię aerobik, lub zniechęcasz się na samą myśl o siłowni, spróbuj dołączyć do zajęć salsa fit, które są połączeniem odchudzających właściwości fitnessu i pozytywnej energii tańca.Jesteśmy tym co jemy, dlatego dobrze jest dokładnie analizować skład naszego jadłospisu. Unikanie pustych kalorii, porcja świeżych warzyw do każdego posiłku i odpowiednie nawodnienie organizmu to najważniejsze przykazania zdrowego odżywiania. Jednak sama dieta nie jest gwarancją utraty kilogramów, niezbędna jest regularna aktywność fizyczna, która nie tylko rozrusza mięśnie, ale doda energii życiowej i pobudzi leniwy metabolizm.

Prowadząc siedzący tryb życia, nie mamy zbyt wysokiego zapotrzebowania energetycznego. Organizm mając stały dopływ kalorii ze spożywanych na bieżąco pokarmów, odzwyczaja się od korzystania ze zmagazynowanej w tkance tłuszczowej energii. W ten sposób z roku na rok obrastamy w zbędne kilogramy.

Wśród pań panuje stereotyp, że aby pozbyć się nadmiaru wagi trzeba wykonywać forsowne ćwiczenia na siłowni. Tymczasem wystarczy trenować tak, aby podniosło się nam tętno, a mięśnie pracowały w trybie tlenowym. Można wybrać się na żwawy spacer lub rowerową przejażdżkę, jednak nie każdy jest w stanie zmobilizować się do regularnego uprawiania tych nieco monotonnych aktywności. To właśnie regularność jest kluczem do sukcesu, dlatego tak ważne jest żeby wybrana forma ruchu była dla nas przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem w którym nie wytrwamy zbyt długo.

Taniec kojarzy się bardziej z imprezą niż odchudzaniem, ale jeśli latynoamerykańską salsę połączymy z intensywnością aerobiku otrzymamy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Tak właśnie wyglądają zajęcia salsa fit. Gorące rytmy i ciekawe choreografie nie pozwalają się nudzić, a odpowiednio dobrana intensywność wysiłku pozwala osiągnąć świetne efekty w odchudzaniu.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i zgrupowane są w 10-tygodniowe sesje. Uczestnictwo w takim kursie pozwala osiągnąć realne efekty. Żywym świadectwem na to są zwyciężczynie konkursu odchudzającego, pani która w trakcie kursu zgubi najwięcej kilogramów otrzymuje nagrodę pieniężną wysokości 1500 zł.

Nawet osoby nie znające zasad racjonalnego odżywiania mają szansę w walce ze zbędnymi kilogramami. Uczestniczki zajęć salsa fit mogą skorzystać z bezpłatnej lekcji prowadzonej przez dietetyka, który wyjaśni wszystkie wątpliwości i skoryguję złe nawyki.

- Byłam zaskoczona, że to ja wygrałam konkurs - opowiada pani Anna Marcinkiewicz, która ćwiczyła w Gdańsku na ul. Łąkowej i zgubiła 12 kg. - Odstawiłam słodycze, unikałam kolacji i regularnie ćwiczyłam salsę. Pieniądze przeznaczyłam na wyjazd wakacyjny, pochwaliłam się moją nową figurą światu.

Zajęcia odbywają się w wielu lokalizacjach, na Przymorzu, w Oliwie, na Witominie, w Redzie oraz w Rumi. Atrakcyjna jest również cena, 10-tygodniowy kurs to koszt 100zł, jest to połowa należności za miesięczny karnet open do fitness klubu. Panie które złapią tanecznego bakcyla mogą uczęszczać na dodatkowe zajęcia popularnej Zumby. Pakiet salsa fit i zumba to wydatek 170zł. Aktualny grafik można śledzić na stronie salsa fit.

- Zajęcia salsa fit były dla mnie ogromną motywacją do schudnięcia - mówi kolejna zwyciężczyni konkursu odchudzającego, pani Joanna Kowalewicz uczestniczka zajęć salsa fit prowadzonych w Gdańsku przy ul. Opolskiej - Pozwoliły też oderwać się od szarej rzeczywistości. Panuje tam świetna atmosfera.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl