wiadomości

stat

Ten weekend należy do biegaczy

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend. Mikołajkowy bieg, trening w palanta i morsowanie

W Gdańsk Biega wystartować może każdy, a na mecie nie liczy się uzyskany wynik. Organizatorzy liczą, że plażą w Brzeźnie pobiegnie w sobotę ponad 4500 osób.
W Gdańsk Biega wystartować może każdy, a na mecie nie liczy się uzyskany wynik. Organizatorzy liczą, że plażą w Brzeźnie pobiegnie w sobotę ponad 4500 osób. fot. MOSiR Gdańsk

Nadchodzący weekend w Trójmieście należy do biegaczy. Na amatorów tej aktywności fizycznej czekają zawody na dystansach od 3 i 5 kilometrów po półmaraton. Biegaczy spotkamy wszędzie: na plaży, w parkach, a także na ulicach. W Gdyni w ramach zajęć z biathlonu, będzie można połączyć bieg ze strzelaniem do celu z karabinka laserowego.Kalendarz imprez i zajęć biegowych w Trójmieście zapowiada się w ten weekend naprawdę imponująco. Głównymi wydarzeniami będą imprezy Gdańsk BiegaPółmaraton Gdańsk. Ta pierwsza impreza odbędzie się w sobotę o godzinie 12 na plaży w Brzeźnie. Organizatorzy liczą, że na starcie przy molo stawi się ponad 4500 uczestników, co pozwoliłoby pobić ubiegłoroczny rekord frekwencji. Starty odbędą się na dystansie 3,3 oraz 6 km.

Ponad 4000 chętnych zapisało się do sobotniej imprezy Gdańsk Biega, która o godz. 12 wystartuje przy molo w Brzeźnie. W zeszłym roku wzięło w niej udział 4500 fanów tego sportu, co przyniosło rekord frekwencji zawodów. Wynik da się jeszcze poprawić, gdyż zapisy będą trwały przed startem. Ci, którzy zdecydują się wówczas dołączyć do biegu nie otrzymają koszulki technicznej oraz nie wezmą udziału w losowaniu nagród. Trasa biegu poprowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana. Zawody zostaną rozegrane w formule "run for fun". Każdy, kto dobiegnie do mety, jest zwycięzcą.

Przed biegiem można na rozgrzewkę wziąć udział w 5-kilometrowych biegach parkrun w Gdańsku i w Gdyni, w których trasa wiedzie po parkowych alejkach. Jak co sobotę, zawody rozpoczną się równolegle o godzinie 9 w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim. Udział w biegach jest darmowy. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

O godzinie 9:30 do wspólnych ćwiczeń zapraszają stali uczestnicy bezpłatnych zajęć Biegam Bo Lubię, którzy spotykają się na parkingu przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska.

W niedzielę punktualnie o godzinie 10 wystartuje pierwszy Półmaraton Gdańsk. Na liczącej dokładnie 21 kilometrów, 97 metrów i 50 centymetrów atestowanej trasie, prowadzącej w dużej mierze głównymi ulicami miasta, wystartuje ponad 2 tysiące zawodniczek i zawodników, którzy opłacili wpisowe. Start i meta na terenie Amber Expo zobacz na mapie Gdańska. Jeszcze w sobotę w biurze zawodów w hali C przy ul. Żaglowej 11 zapisać się będzie mogło maksymalnie 200 osób, ale za start zapłacą podwójne wpisowe, w wysokości 200 zł.

Atrakcje dla biegaczy przygotowano nie tylko w formie zawodów. W sobotę od godziny 9:30 do 15:30 na stadion przy ul. Górskiego zobacz na mapie Gdańska zaprasza AWFiS Gdańsk. Odbędzie się tam kolejna edycja ogólnopolskiego Testu Coopera. Uczestnicy będą sprawdzać swoją sprawność i kondycję fizyczną podczas 12-minutowego nieprzerwanego biegu. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu będzie można zmierzyć pokonaną odległość. Na uczestników czekają pamiątkowe koszulki i butelki wody. Udział jest bezpłatny.

W niedzielę na Bulwar Nadmorski w Gdyni zawita natomiast Biathlon dla każdego. Impreza organizowana przez Polski Związek Biathlonu w okolicy Restauracji Barracuda pozwoli na bezpłatne spróbowanie swoich sił w sporcie kojarzonym głównie z górami i śniegiem. Zawody odbędą się w czterech kategoriach wiekowych, a uczestnicy będą mieli do pokonania biegiem dystans nie dłuższy niż 2500 metrów. Bieg połączony zostanie oczywiście ze strzelaniem do celu z karabinka laserowego. Impreza rozpocznie się o godz. 10.

Opinie (18) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.