wiadomości

stat

Testowaliśmy Footgolf w Przywidzu


Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. W Przywidzu jest 18 dołków na 25 tys. m kw. Zdecydowanie nie można się tutaj nudzić. Zamiast kijków używa się nóg, a zamiast piłeczki do golfa, piłki nożnej. To nasz wybór na wypad za miasto.Czy korzystasz z terenów i atrakcji poza Trójmiastem?

nie, zawsze zostaję w mieście

3%

raczej nie, nie mam na to czasu

14%

raczej tak, czasami wyjeżdżam

44%

tak, czekam tylko na weekend, by wyjechać z miasta

39%
Przywidz niegdyś nazywany był małym Sopotem, spotykali się tutaj mieszkańcy Gdańska, Sopotu i Gdyni. To niewielkie miasteczko położone jest zaledwie 30 km od Trójmiasta i co weekend odwiedza je wielu naszych mieszkańców. Na blisko 130 km kw. powierzchni znajdziemy jeziora, polany, lasy i atrakcje.

W piękny słoneczny dzień mieliśmy okazję przetestować footgolfa, czyli połączenie piłki nożnej i golfa. Na 25 tys. m kw. właściciel zadbał o urozmaicone tory do gry z przeszkodami. Jak na prawdziwe pole golfowe przystało, dołków jest 18, a średni czas pokonania wszystkich to około 1,5 godziny.

- Sam pomysł powstania pola do footgolfa zaczerpnąłem z wakacyjnego wyjazdu. Za granicą spędziłem kilka godzin na takim polu i tak mi się to spodobało, że musiałem stworzyć coś takiego na naszych terenach. Najpierw szukałem działki, gdy znalazłem idealną, tutaj w Przywidzu, od razu przystąpiłem do działania - mówi właściciel Maciej Antończyk.
Pan Maciej nie próżnował, bo wydzierżawił dużą działkę i wybudował na niej pole do footgolfa, takie, jak widział za granicą. Na miejscu, tak jak wspomnieliśmy, jest 18 mocno urozmaiconych torów do gry.

- Pomysły na budowę torów zaczerpnąłem z internetu. Przejrzałem zdjęcia chyba wszystkich pól w Europie i zapisałem najciekawsze, następnie wprowadziłem podobne pomysły u mnie - mówi Maciej Antończyk.
Większość przeszkód wykonanych jest z drewna i ułożone są na różne sposoby. Nie zabrakło też metalowych tub, przez które przelecieć musi piłka, żeby ostatecznie trafiła do dołka. Do tego piaskowe górki, opony, które tworzą kolejne przeszkody i mamy 18-dołkowe pole z prawdziwego zdarzenia.

Trafiliśmy na grupę około 30 dzieci z pobliskich miejscowości, które nie kryły swojego zadowolenia z tego typu rozrywki, wszak ile można siedzieć w szkole czy przed komputerem.

- Bardzo podoba mi się to, że jesteśmy na dworze na świeżym powietrzu. Piłka nożna to męski sport, ale taka rywalizacja mi się podoba, bo tutaj każdy ma równe szanse - mówiła jedna z uczestniczek gry.
Zasady i ceny gry w footgolfa

Koszt jednej gry to 20 zł za osobę. W jednej rozgrywce może uczestniczyć do pięciu graczy. Na wejściu dostajemy kartę z miejscami do wypełnienia wyników i mapą całego pola. Celem gry jest dokopanie piłki do dołka, zachowując przy tym jak najmniejszą liczbę uderzeń. Jedno kopnięcie to jeden punkt. Wygrywa ta osoba, która po przebyciu 18 dołków ma najmniej punktów na koncie. Gra odbywa się piłką nożną w rozmiarze "5".

Do Przywidza już 29 maja przyjedzie szesnaścioro dzieci z rodzin zastępczych z Trójmiasta. Wezmą oni udział w koloniach zorganizowanych przez Fundację Militarni Dzieciom we współpracy z ośrodkiem wypoczynkowym Hobbitowe Wzgórza w Przywidzu. Dzieci nie będą się nudziły, bo na miejscu, oprócz footgolfa, jest jeszcze m.in. park linowy, przepiękne jezioro czy nowoczesna hala sportowa Arena Przywidz.

Ponadto w oddalonej zaledwie o 5 km miejscowości o nazwie Bliziny znajduje się Świat Labiryntów. Adrian Fisher, który sześciokrotnie pojawił się w Księdze Rekordów Guinnessa, miał swój udział przy projektowaniu blizińskiego labiryntu. Od 1 czerwca będzie można skorzystać z pierwszego w Polsce wykonanego z drewna labiryntu, natomiast od 16 lipca - z labiryntu na polu kukurydzy.

Czytaj także: Labirynty w okolicach Trójmiasta. Gdzie warto się zagubić?

Uważamy, że Przywidz ze względu na krajobrazy, atrakcje i bliskość Trójmiasta jest ciekawą alternatywą na weekendowy wypad z rodziną. Można tam aktywnie spędzić wypoczynek na świeżym powietrzu i przy okazji zjeść coś dobrego.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.