wiadomości

stat

Tor gokartowy na stadionie w Letnicy

W Trójmieście jest 5 torów gokartowych, nowy powstanie po Euro 2012 na terenie PGE Areny.
W Trójmieście jest 5 torów gokartowych, nowy powstanie po Euro 2012 na terenie PGE Areny. trojmiasto.TV

Na PGE Arenie Gdańsk będzie funkcjonował tor gokartowy o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. Stosowna umowa została już podpisana przez Lechię Operator za pośrednictwem firmy Emmerson, która poszukuje najemców powierzchni komercyjnej na stadionie.Tor kartingowy na stadionie w Letnicy to:

doskonały pomysł, oba obiekty przyciągają ludzi o podobnych zainteresowaniach 66%
niezłe połączenia, choć to jednak bardzo różne sporty 22%
zły pomysł, by tak cenną powierzchnię wynajmować na taką działalność 12%
zakończona Łącznie głosów: 502
Umowa została podpisana pod koniec lutego br. Zakłada ona wynajęcie 4 tys. m kw. powierzchni komercyjnej z przeznaczeniem na tor gokartowy.

- Cieszymy się z umowy z pierwszym dużym najemcą strefy komercyjnej i mamy nadzieję, że wkrótce zostaną sfinalizowane kolejne - podkreśla Marek Kosiński z Lechii Operator.

Dzięki temu zlokalizowane na stadionie centrum sportowo-rekreacyjne wzbogaci się o kolejną atrakcję. Korzystanie z toru będzie możliwe po zaadaptowaniu powierzchni, które rozpocznie się za kilka miesięcy.

- Przystosowanie powierzchni pod tor rozpocznie się dopiero po Euro 2012, dlatego nie zdradzamy jeszcze szczegółów dotyczących inwestycji - mówi Michał Lewandowski z Lechii Operator.

Obecnie w Trójmieście jest pięć torów gokartowych, trzy w Gdańsku i po jedyny w Gdyni oraz Sopocie. Najdłuższy, 520 metrowy tor, posiada sopocki Kart Center. Najszybsze gokarty o pojemności 270 CC i mocy 9,5 KM znajdziemy w gdyńskim PitStopie. Z torów korzystać można indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Koszt pojedynczego wyścigu, który zwykle trwa ok. 7-10 minut, waha się w granicach 20-35 zł. Wynajęcie całego toru na godzinę kosztuje od 500 do 1000 zł.

Opinie (52) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl