wiadomości

stat

Trenuj curling w Gdańsku 3 razy w tygodniu

W Gdańsku curling można trenować w hali Olivia oraz na Placu Zebrań Ludowych.
W Gdańsku curling można trenować w hali Olivia oraz na Placu Zebrań Ludowych. fot. PomOZC

W przyszłym roku mieć będziemy 10-lecie obecności curlingu w Trójmieście. Działają już cztery kluby, a także jedyny w Polsce okręgowy związek w tej dyscyplinie. Sopot Curling Club Wa ku'ta prowadzi szkolenie dla zawodników i zawodniczek od lat 12, a górnej granicy wiekowej praktycznie nie ma. Wszyscy chętni mogą dołączyć na treningi w czwartki i w soboty w hali "Olivia" bądź w poniedziałki na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych.Co myślisz o curlingu?

już trenuję, polecam innym 10%
fajny sport, przymierzam się, aby spróbować 32%
lubię oglądać w telewizji, ale nie mam odwagi, aby pójść na trening 35%
mnie ta dyscypliny śmieszy, na pewno w to grać nie będę 17%
nie mam zdania 6%
zakończona Łącznie głosów: 155
- W 2004 roku wraz z grupą pasjonatów założyłem Sopot Curling Club Wa ku'ta. Od tego czasu dyscyplina rozwija się, jak na skromne warunki, bardzo prężnie. Obecnie w Trójmieście działają już 4 kluby curlingowe oraz, jako jedyny w Polsce, Okręgowy Związek Curlingu. W 2009 roku zdobyliśmy tytuł mistrzów Polski i jako reprezentacja Polski uczestniczyliśmy w mistrzostwach Europy w Aberdeen. Na swoim koncie mamy również tytuł mistrzowski w kategorii juniorów oraz szereg medali srebrnych i brązowych z imprez mistrzowskich - przypomina Bartosz Sitkiewicz.

W tym roku ruszyła Szkółka Curlingu. Działa ona podczas ślizgawek, na wygrodzonej części lodowiska, na małej tafli Hali Olivia w każdą sobotę od godziny 12:00 do 13:00.

- Ten projekt ma za zadanie popularyzację dyscypliny i rozwój sekcji curlingu w GKS Stoczniowiec Gdańsk. Zajęcia będą prowadzili wykwalifikowanie instruktorzy, medaliści Mistrzostw Polski z Sopot Curling Club Wa ku'ta - podkreśla Sitkiewicz, obecnie także prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Curlingu.

To nie jedyny dzień, w którym można zdecydować się na spróbowanie sił w curligu. Na dużej tafli hali "Olivia" klub z Sopotu prowadzi jednostki treningowe w czwartki od 17:20 do 18:45.

Ponadto na lodowisku na Placu Zebrań Ludowych można dołączyć do zajęć prowadzonych przez Gdański Klub Curlingowy. Tutaj treningi odbywają się w poniedziałki o 16:00.

- Curling to dyscyplina, która posiada czołową oglądalność na stacji Eurosport. Stale się rozwija i zdobywa co raz szerszą rzeszę nie tylko sympatyków i pasjonatów. Także coraz więcej osób chce czynnie uprawiać ten sport, choćby w formie rekreacji i zabawy. Od lutego do listopada z naszych zajęć skorzystało ponad 200 osób. Dlatego uważamy, że mamy ogromny niewykorzystany jeszcze potencjał do rozwoju. Trójmiasto jest jednym z jej trzech kluczowych ośrodków w kraju, a ma szanse, aby wysforować się na pierwsze miejsce - zapewnia prezes Sitkiewicz.

Od lutego do listopada z curlingiem w Trójmieście miało do czynienia 200 osób.
Od lutego do listopada z curlingiem w Trójmieście miało do czynienia 200 osób. fot. PomOZC
Osoby, które chciałyby spróbować sił w curlingu powinny skontaktować się drogą mailową (sopot.curling@gmail.com) z klubem, aby uzgodnić termin pierwszych zajęć. Nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Ten zapewnia klub.

- Wystarczy sportowe obuwie na zmianę, spodnie dresowe, ciepła góra/polar/bluza - wylicza Sitkiewicz.

- Szkolimy dzieci od 12. roku życia, ale tak naprawdę to sport dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Można zacząć grać nawet po 40-stce, a dobre wyniki sportowe osiągają nawet 50-latkowie. To sport, w którym o sukces, nawet olimpijski, jest zdecydowanie łatwiej aniżeli innych dyscyplinach. Już po dwóch, trzech sesjach może zacząć sprawić dużą frajdę i przyjemność z uczestnictwa w zawodach - dodaje prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Curlingu.

Treningi można rozpocząć w każdej chwili, a jak wyglądają na żywo zawody na międzynarodowym poziomie, będzie można przekonać się z okazji 10-lecia Sopot Curling Club Wa ku'ta. Od 2 do 4 maja 2014 roku klub przeprowadzi turniej, na który zamierza zaprosić uczestników i medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

TROJMIASTO.PL TAK PISAŁO O CURLINGU

Osiągnięcia sportowe drużyn curlingu z woj. pomorskiego
2006
wicemistrz Polski juniorów Sopot Curling Club Wa ku'ta

2008
wicemistrz Polski seniorów Sopot Curling Club Wa ku'ta
mistrz Polski juniorów młodszych (OOM)
wicemistrz Polski juniorek młodszych (OOM)
I miejsce w klasyfikacji klubów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

2009
mistrz Polski seniorów  Sopot Curling Club Wa ku'ta
start w mistrzostwach Europy w składzie: Sitkiewicz Bartosz, Jasiecki Borys, Cierkowski Tomasz, Błaszkowski Szymon
III miejsce w mistrzostwach Polski juniorek młodszych (OOM)

2011
III miejsce w mistrzostwach Polski juniorek młodszych (OOM)

2012
III miejsce w mistrzostwach Polski juniorek młodszych (OOM)

2013
III miejsce Mistrzostw Polski seniorów Sopot Curling Club Wa ku'ta


Zobacz nasz materiał video na temat curlingu.

Opinie (25)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane