wiadomości

Triathlon pod dachem jako rozgrzewka przed Ironman 70.3 w Gdyni

Jednym z etapów indoor triathlonu jest pokonanie 15 km na rowerkach. To odpowiednik prawdziwego roweru, który będzie używany w trakcie letniej edycji Ironman 70.3, ale wówczas do przejechania będzie 90,2 km.
Jednym z etapów indoor triathlonu jest pokonanie 15 km na rowerkach. To odpowiednik prawdziwego roweru, który będzie używany w trakcie letniej edycji Ironman 70.3, ale wówczas do przejechania będzie 90,2 km. fot. Piotr Wittman

Do ósmej edycji triathlonowego święta, czyli Ironman 70.3 Gdynia, pozostało jeszcze pół roku. Dużo wcześniej, bo w niedzielę, 9 lutego o godz. 8:30 w Akademii Marynarki Wojennej rozpocznie się rozgrzewka przed sierpniowym wydarzeniem. Indoor triathlon różni się natomiast, bo zmagania będą toczyły się pod dachem w basenie, na rowerkach i bieżni mechanicznej. Limit miejsc został wykorzystany, ale kibice mogą przyjść dopingować faworytów. Wstęp wolny.O Indoor Triathlon w Gdyni mogliście przeczytać w naszym kalendarzu imprez.


Indoor Triathlon to pierwsza tego typu impreza w Gdyni. Odbędzie się na terenie Akademii Marynarki Wojennej, a traktowana jest jako rozgrzewka przed zawodami Enea Ironman 70.3, które odbędą się 2 sierpnia 2020 roku w Gdyni.

W odróżnieniu od letnich zmagań, zimowa edycja zostanie przeprowadzona pod dachem, dlatego uczestnicy, podzieleni na fale startowe, będą mieli do pokonania 600 metrów pływania na 25-metrowym basenie. Następnie na rozstawionych w sali rowerach magnetycznych przejadą dystans 15 km. Na koniec czekają ich 3 km biegu na bieżni mechanicznej. Limit czasu na ukończenie całego dystansu wynosi 80 minut.

Zobacz indoor triathlon w gdańskiej AlchemiiEnea Ironman 70.3 Gdynia. Od pięciolatków po mistrza świata. Relacja z ubiegłorocznej edycji- W ubiegłorocznej edycji analogicznego wydarzenia w Warszawie wzięło udział 98 zawodników w tym 16 kobiet, natomiast tegoroczny wyścig w Gdyni odbędzie się po raz pierwszy. Pamiętajmy tylko, że taka liczba startujących wynikała z limitu osób jakie mogą pomieścić pod dachem obiekty sportowe, na których triathlon był rozgrywany. Ta impreza to rozgrzewka przed zawodami Enea Ironman 70.3 Gdynia - komentuje Gabriel Zdrojewski, rzecznik prasowy wydarzenia.
Na liście startowych znalazło się 160 osób, co oznacza, że limit miejsc został wykorzystany. To jednak nic straconego dla tych, którzy chcą podziwiać zmagania z boku lub dopingować swoich faworytów.

Pierwsza seria ruszy o godz. 8:30, natomiast koniec imprezy nastąpić ma ok. godz. 17. Biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 6:30. Przypominamy, że pierwsze 60 pakietów można było nabyć w cenie 80 zł, kolejne 50 pakietów - 100 zł, a ostatnia pula - 120 zł.Ironman 70.3 Gdynia - wszystko o wydarzeniuEnea Ironman 70.3 Gdynia to największa impreza triathlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Sierpniowa edycja będzie już ósmą z rzędu. Co roku, na starcie melduje się ponad 2 tys. sportowców z całego świata, którzy mają do pokonania trasę 1,9 km w pływaniu, 90,2 km na rowerze i 21,1 km biegiem. W ubiegłym roku najszybszy okazał się Niemiec Jan Frodeno, który ukończył wyścig w czasie 3 godzin, 39 minut i 35 sekund.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w tych zmaganiach nie ma miejsca dla przypadkowych osób, a jedynie dla tych z żelazną kondycją. Przygotowania do takich zawodów to z reguły kilka lat sumiennych treningów. Zapisów w cenie 250 euro można dokonywać za pośrednictwem SlotMarket.pl.

Opinie (4)

 • Czy aby na pewno (1)

  Do ósmej edycji? Przecież w 2020 roku będzie 5 edycja zawodów Ironman w Gdyni. Pierwsze takie zawody w Gdyni odbyły się w 2015 roku, wiec chyba jest błąd w artykule.

  • 2 0

  • Wcześniej był sam Herbalife Triathlon, może chodziło też o te edycje przed licencją IM

   • 0 0

 • Haha korpo fretki i ich angielsko brzmiące nazwy

  • 2 2

 • Nie warto

  Za te pieniądze??? :D poza tym dlaczego w euro? Czy my jesteśmy w Polsce czy w strefie euro? Bardzo komercyjna i chińska marka Ironman już nikogo nie jara. Gdynia się niestety sprzedała w zamian za tą markę a można zbudować własną, dla wszystkich.

  • 3 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl