Tomasz Łunkiewicz
12 lutego 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Odpoczynek Powersystemu, który w ostatniej serii gier pauzował, wykorzystała Atena. Po zwyciestwie nad Gestią została liderem tabeli Trójmiejskiej Ligi Biznesu w koszykówce.

Wydarzeniem weekendu było pierwsze zwycięstwo Castoramy.

Na ten historyczny moment drużyna Castoramy musiała czekać aż do siedemanstego spotkania. Co ciekawe, zawodnicy Castoramy noc poprzedzającą mecz przebalowali i grali tylko w pięciu! Może gdyby taki trening był stosowany od początku rozgrywek, to i pozycja byłaby lepsza?

Pierwszą ofiarą Castoramy był Prokom Software. Komputerowcy remisowali po dziesięciu minutach, ale każdą z trzech kolejnych osłon minimalnie przegrali. Podłamani tym niepowodzeniem gracze Prokomu zdecydownie ulegli Ergo Hestii, już w pierwszej kwarcie pozwalając rywalom uzyskać osiemnastopunktowe prowadzenie. W pozostałych ćwiartkach wicelider dołożył po kilka "oczek".

Nowym liderem została Atena, która pokonała Gestię. Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Tę część spotkania Atena wygrała różnicą piętanstu punktów. Niepowodzenia zanotowały dwie ekipy z czołówki, przegrywając z niżej notowanymi przeciwnikami. PZU Życie uległ Lido Technology, a Telekomunikacja Polska nie sprostała Balticonowi. Ubezpieczeniowcy szansę na wygraną zaprzepaścili w pierwszej połowie, po której tracili do rywali 15 "oczek". W trzeciej ćwiartce odrobili część strat. Bardzo zacięta była ostatnia kwarta, w której obie drużyny popełniły w sumie 21 przewinień. Podobny scenariusz miał mecz Balticonu z TP. W pierwszej połowie Balticon uzyskał czteranstopunktowe prowadzenie.

Na parkiecie szalał Piotr Kordalski, ale nawet jego 49 punktów nie pomogło Telekomunikacji w odniesieniu zwcyięstwa.

Gestia - Atena 48:66 (11:15, 16:16, 14:13, 7:22), Lido Technology - PZU Życie 69:57 (18:8, 17:12, 13:20, 21:17), Balticon - Telekomunikacja Polska 83:73 (22:18, 24:14, 15:17, 22:23), Castorama - Prokom Software 48:39 (8:8, 12:9, 11:9, 17:13), ARSA Gdynia - Dziennik Bałtycki 65:41 (18:4, 19:9, 7:11, 21:17), Prokom Software - Ergo Hestia 38:75 (4:22, 10:17, 12:16, 12:20).