Trójmiejska Liga Biznesu

12 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Nie brakowało emocji w pierwszych spotkaniach trzynastej kolejki Trójmiejskiej Ligi Biznesu Basket. W dwóch z trzech poniedziałkowych gier walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund.

Jako pierwsze na parkiet wyszły ekipy PZU Życie i Gestii. Mimo że obie drużyny w tabeli dzieli kilka miejsc, PZU nie mógł sobie poradzić z niżej notowanym rywalem. W pierwszej połowie wyraźnie prowadzili pomarańczowi. Dopiero trzecia odsłona przyniosła sporo zmian i pozwoliła PZU wysunąć się na prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut było bardzo wyrównane, jednak minimalnie lepsi byli zawodnicy z PZU. Głównie dzięki trójkom Wojtka Niewolskiego (11 pkt.). Najwięcej punktów rzucili: Paweł Trojanowski (16) dla Gestii Jacek Wosicki (14) dla PZU.

Wynik tego spotkania bardzo interesował inne drużyny. Zadowolony z takiego rezultatu był Balticon, bo to takie rozstrzygnięcie przybliżyło go do występu w czołowej siódemce rozgrywek.

Sporo szczęścia mieli zawodnicy Prokomu Software wygrywając z Dziennikiem Bałtyckim. Mecz miał różne oblicza. Pierwszą kwartę Prokom wygrał aż dziesięcioma punktami i wydawało się, że bez problemów poradzi sobie z przeciwnikiem. Ale następne dziesięć minut spotkania wszystko zmieniło. Kuba Krezymon do spółki z Adamem "dr Blockiem" Meyerem ostro atakowali rywali zdobywając kolejne punkty. Dobrze spisywał się też świetnie zbierający piłki Marcin Łysakowski. Dziennikarze zdołali znacznie zniwelować straty i na przerwę schodzili przegrywając jednym punktem. Przed ostatnią odsłoną Dziennik prowadził dwoma "oczkami". W ostatnich sekundach cenne dwa punkty, które zadecydowały o wygranej Prokomu, zdobył Alan Woldan (13 pkt.). Dzięki temu zwycięstwa Prokom jest już pewny awansu do czołowej siódemki tej edycji TLB Basket.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się The Lock i Telekomunikacja Polska. TP pojawiła się w osłabionym składzie i zmuszona była wystąpić w czwórkę. Rywal od razu zapowiedział, że chce rzucić sto oczek. I tak się stało. The Lock ostro ruszył do boju punktując rywali trójkami (14 celnych!). Wśród zawodników Telekomunikacji najwięcej punktów uzyskał Bartosz Mazurkiewicz (27) i Karol Skrzypkowski (23), z dobrej strony pokazał się Andrzej Maciorowski. Po stronie The Lock najwięcej "oczek" zdobyli Stefunko (26) i Sudoł (24) oraz Skiba (27), który siedmiokrotnie trafił za 3.

Gestia - PZU Życie 52:57 (15:11, 16:15, 6:13, 15:18), Dziennik Bałtycki - Prokom Software 48:50 (9:19, 17:9, 16:12, 6:10), Telekomunikacja Polska - The Lock 62:100 (10:27, 19:24, 18:26, 15:23).

1. PZU Życie 12 23 802-593
2. Marion Kosmetyki 11 22 668-467
3. ARSA Gdynia 11 20 731-600
4. C-MAP Team 11 20 719-491
5. Ergo Hestia 12 20 776-648
6. The Lock 13 19 692-727
7. Dziennik Bałtycki 13 18 677-697
8. Gestia 13 18 681-649