Trójmiejska Liga Biznesu

13 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Piątą serię spotkań rozegrały drużyny rywalizujące w rozgrywkach siatkarskich Trójmiejskiej Ligi Biznesu.

Zwycięską passę kontynuuje ekipa Europrojektu. Na inauguracje piątej serii spotkań lider zmierzył się z zespołem Centrum Techniki Okrętowej. W pierwszym secie trwała zacięta walka. W dramatycznej końcówce Europrojket wykazał się większym opanowaniem i wygrał 29:27. W kolejnych partiach liderom grało się nieco lżej. Mimo porażki zawodnicy CTO pokazali się z dobrej strony, a w pierwszym secie napędzili faworytowi strachu.

Nie było niespodzianki w drugim meczu piątej kolejki. Intel Technology Poland wygrał z Wirtualną Polską 2:1. Wiceliderzy byli zdecydowanymi faworytami meczu i nie zawiedli. Dwie pierwsze partie wygrali zdecydowanie, w każdej pozwalając rywalom na uzyskanie 11 "oczek". W trzeciej odsłonie, która nie miała żadnego znaczenia dla losów spotkania, Wirtualna Polska wygrała 25:21.

Po pięciu rundach na czele tabeli plasuje się Europrojekt, który w pięciu meczach starcił tylko jednego seta. Drugie miejsce zajumuje Intel. Na trzeciej pozycji plasuje się CTO, mające bardzo niekorzystny bilans setów. Bez zwycięstwa pozostaje drużyna Wirtualnej Polski, która wygrała tylko trzy sety.

Europrojekt - Centrum Techniki Okrętowej 3:0 (29:27, 25:17, 25:21), Intel Technology Poland - Wirtualna Polska 2:1 (25:11, 25:11, 21:25).

1. Europrojekt 5 10 14-1
2. Intel 5 8 9-7
3. Centrum Techniki Okrętowej 5 7 4-11
4. TLB Team 4 6 7-5
5. Wirtualna Polska 5 5 3-12