Trudno wskazać faworytów rozgrywek

kfk, Borys Gustafsson
8 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat 9. sezon Środowiskowej Basket Ligi
Pojedynki pod koszem Daniela Starka (z piłką) i Jakuba Szmidta (drugi od lewej) wywoływały największe emocje w meczu Comarch Gdańsk kontra Wu Team Gdańsk. Pojedynki pod koszem Daniela Starka (z piłką) i Jakuba Szmidta (drugi od lewej) wywoływały największe emocje w meczu Comarch Gdańsk kontra Wu Team Gdańsk.

Za nami kolejne zmagania na koszykarskim parkiecie Ligi Środowiskowej, której patronuje portal trojmiasto.pl. Tym razem oglądaliśmy hit kolejki z udziałem gdańskich zespołów Comarch i Wu Team. Niestety, pojedynek ten nie był tak zacięty jak zapowiadano. Wszystko przez nieobecność w składzie "Informatyków" połowy zawodników.

Jednak zanim przejdziemy do spotkania kolejki, pierwszym meczem w tym dniu była konfrontacja drużyn El Mariachi Sopot z Rookies Gdańsk. Pierwsza połowa tej rywalizacji była nie lada zaskoczeniem. Sopocianie zajmujący ostatnie miejsce w ligowej tabeli grali jak równy z równym z teamem, który na swoim koncie nie zanotował jeszcze żadnej porażki. Pierwsza połowa zakończyła się 1-punktowym prowadzeniem gości (15:16). Trzecia kwarta nie odbiegała od pierwszych 20 minut gry i zakończyła się remisem (14:14). Na tablicy wyników widniał rezultat 29:30. Do tego momentu zawodnik El Mariachi, Przemysław Samajło uzbierał na swoim koncie 19 "oczek". Nic nie zapowiadało tego, co wydarzyło się w ostatniej odsłonie konfrontacji. Zespół Rookies zanotował "run" 12:0 zakończony dopiero w 9 minucie kwarty przez gracza gospodarzy Łukasza Safiana (30:42). W ten sposób zwycięstwo (31:48), już czwarte z rzędu zapewnili sobie koszykarze Rookies Gdańsk.

Przechodzimy do zdecydowanego hitu kolejki, a mianowicie potyczki Comarch Gdańsk - Wu Team Gdańsk. Warto jednak nadmienić, że po stronie dotychczasowego lidera ligi, zespołu gospodarzy wystąpiło zaledwie pięciu zawodników. Mimo tego pierwsza połowa nie mogła zawieść zgromadzonej w hali drugiego Gimnazjum w Sopocie publiczności. Spotkanie rozpoczęło się od popisów lidera Comarch Daniela Starka, który po pierwszych 20 minutach rzucił rywalom 20 punktów. Po stronie przeciwników walkę z graczem gospodarzy nawiązywał Jakub Szmidt, który do przerwy zdobył 10 "oczek". Po zmianie stron do zdecydowanych ataków przystąpili koszykarze Wu Team. Grając pressingiem na całym boisku zmusili zmęczonych, grających bez zmian gospodarzy, do strat. To zaowocowało serią punktową gości (11:0), zakończoną efektownym wsadem Jakuba Szmidta. "Run" ekipy Wu Team zakończył dopiero w 5 minucie kwarty, Daniel Stark (38:30). Po 30 minutach gry zawodnicy gości prowadzili 12 punktami. W ostatniej części spotkania oglądaliśmy kontrolowaną grę Wu Team, którzy nie pozwolili zbliżyć się swoim rywalom na więcej niż 12 "oczek". Ostatecznie dwa punkty w tym meczu padły łupem zawodnikom gości (50:64), którzy odnieśli tym samym czwartą wygraną w Lidze Środowiskowej.

Ostatnim meczem był pojedynek KKS Demolki Gdańsk z Korsarzem Gdańsk. W pierwszej kwarcie nie wydarzyło się zbyt wiele. Wartym do odnotowania faktem było zdobycie pierwszych punktów w meczu dopiero w szóstej minucie gry przez Mateusza Lewandowskiego, gracza "Demolki". W następnej części konfrontacji oglądaliśmy już ciekawsze zawodny. Zespoły grały kosz za kosz, angażując się w obronę, przez co większość rzutów nie kończyło się zdobywaniem punktów. Po 20 minutach minimalną przewagę zachowali gospodarze (13:12). Zawodnicy obydwu zespołów na dobre rozgrzali się w trzeciej odsłonie meczu. Bardzo dobrze w tej kwarcie grał koszykarz Korsarza, Krystian Mucha, zdobywając 9 "oczek". Jednak na poczynania gości skutecznymi akcjami odpowiadał Tomasz Radaczewski, a dzięki jego 8 punktom zespół KKS Demolka wyszedł na prowadzenie 33:27 przed otwarciem czwartej części gry. W ostatniej odsłonie spotkania oglądaliśmy prawdziwą walkę między zespołami o końcowy sukces. Korsarz dzięki dwóm "trójkom" Krystiana Muchy i serii punktowej 6:0, wrócił do gry (35:35). Przez następne trzy minuty toczył się bój - kosz za kosz - i kolejny remis na tablicy wyników (39:39). W tym momencie więcej zimnej krwi zachowali koszykarze Korsarza, zdobywając kolejne sześć punktów i ostatecznie zaliczając pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach (39:45).

El Mariachi Sopot - Rookies Gdańsk 31:48 (5:6, 10:10, 14:14, 2:18)
El Mariachi: Przemysław Samojło 19, Bartosz Górzyński 7, Tomasz Szyca 3, Łukasz Safian 2, Piotr Balcerzak 0, Ryszard Kozan 0, Kamil Cisewski 0, Marcin Szyszlak 0, Jarosław Godlewski 0, Damian Ostrowski 0.
Rookies: Maciej Wróblewski 20, Michał Wiśniewski 9, Marcin Sobieraj 7, Marcin Bożęcki 6, Artur Frankowski 2, Dawid Rompca 2, Michał Kobusiński 2, Daniel Milewski 0, Wojciech Grabowski 0.

Comarch Gdańsk - Wu Team Gdańsk 50:64 (15:14, 13:14, 6:19, 16:18)
Comarch: Daniel Stark 30, Bartosz Kołecki 6, Rafał Kwarciany 6, Piotr Kowalski 6, Łukasz Błoński 2.
Wu Team: Jakub Szmidt 17, Bernard Kilarski 13, Tomasz Ronkowski 10, Maciej Kozieł 9, Andrzej Pawłowicz 6, Adam Pszczoła 5, Paweł Pszczoła 4.

KKS Demolka Gdańsk - Korsarz Gdańsk 39:45 (5:2, 8:10, 20:15, 6:18)
Korsarz: Krystian Mucha 23, Maciek Szymczak 10, Krzysztof Markiewicz 6, Paweł Mucha 4, Piotr Stawicki 2, Lech Zdral 0, Jarosław Szymański 0, Sławomir Ciesielski 0, Maciej Łużniak 0, Marek Juszczak 0.
Demolka: Tomasz Radaczewski 10, Michał Kowalski 8, Krystian Słowiński 8, Rafał Struzik 6, Mateusz Lewandowski 5, Maciej Landmesser 2, Paweł Baranowski 0, Daniel Suchański 0, Jakub Bańkowski 0.

Magic Town Gdynia - UKS Chylonia Gdynia 44:26 (11:8, 9:7, 12:9, 12:2)
Magic: Kamil Jarosz 19 (1), Paweł Trojanowski 9, Marcin Borys 6, Robert Hajduk 5 (1), Dawid Tkaczyk 3, Bartek Wiczling 2.
Chylonia: Radek Krawczyk 9, Tomasz Budzisz 6, Damian Korba 3 (1), Mateusz Kierznikiewicz 2, Michał Siniczyn 2, Krzysztof Charzyński 2, Andrzej Reinke 2, Dawid Hewelt 0, Jarosław Fornalski 0, Piotr Urbański 0.

Przeciągi Sopot - Rookies Gdańsk 55:24 (10:1, 13:10, 18:3, 14:10)
Przeciągi: Norbert Samson 22 (1), Szymon Lojewski 17 (1), Alan Saka 4, Bartłomiej Szulc 4, Kamil Smoczyński 3, Przemysław Szulc 2, Mateusz Laudański 2, Dawid Andrukiewicz 1.
Rookies: Maciej Wróblewski 6 (1), Dawid Rompca 6 (2), Marcin Bożęcki 4 (1), Michał Kobusiński 4, Daniel Milewski 2, Marcin Sobieraj 2, Michał Wiśniewski 0, Artur Frankowski 0, Jakub Wiśniewski 0, Wojciech Grabowski 0.

Graham Sierakowice - Korsarz Gdańsk 40:41 (9:7, 11:12, 13:10, 7:12)
Graham: Paweł Wilgucki 11, Piotr Dudulewicz 13, Tomasz Drózd 4, Andrzej Jurecki 4, Piotr Bratoszewski 3, Przemysław Florek 3 (1), Jacek Zubrycki 2.
Korsarz: Krzysztof Markiewicz 16 (1), Krystian Mucha 7, Paweł Mucha 11 (2), Lech Zdral 3 (1), Piotr Stawicki 2, Maciej Łużniak 2, Sławomir Ciesielski 0, Przemysław Skorupa 0.

Tabela:
(mecze, zwycięstwa-porażki, walkowery, kosze, bilans, punkty)
10.El Mariachi Sopot 0-4 0 123:215 -92 4

Piątą serię spotkań Ligi Środowiskowej w koszykówce w poniedziałek o godz. 18.45 otworzą ekipy KKS Demolka i El Mariachi. W kolejnym starciu Comarch zmierzy się z młodzieżą UKS Chylonia. A ostatnim meczem 8 lutego o godz. 20.45 będzie pojedynek pretendujących do fotelu lidera Przeciągów i Graham.

Graczy z Sierakowic czekają w tym tygodniu dwa spotkania. Toteż w piątek o godz. 18.45 rywalizować będą z El Mariachi. Emocje zapowiadają w kolejnym starciu koszykarze Wu Team i Rookies. Godzinę później na parkiet Gimnazjum nr 2 w Sopocie wybiegną zespoły Magic Town i Korsarz.

Opinie (7)

• Rookies nie przejął liderstwa (1)

poległ z kredensem z Przeciągami:(

• 5 2

• a dzies graham przeciagnal przeciagi przez oba kosze, wesolo sie robi :)

• 5 1

• A Korsarz???

Bravo Korsarz - schrupał Graham (zwłaszcza w ostatniej kwarcie) i zdemolował Demolkę - również w ostatniej kwarcie!

• 4 1

• Wyniki z dnia 08/02/2010

Hej zna ktoś wyniki z wczoraj ? bede wdzięczny za info.

• 1 0

• wyniki na bieżąco na POZKosz

20:45 kolejka 9 - LŚ Przeciągi - Graham 43:54 (12:17, 13:15, 9:12, :)
    19:45 kolejka 9 - LŚ Comarch - UKS Chylonia 57:27 (15:2, 13:9, 9:9, 20:7)
    18:45 kolejka 9 - LŚ KKS Demolka - El Mariachi 58:39 (15:6, 13:8, 15:15, 15:10)