wiadomości

stat

Spróbuj fitnessu na plaży

Summer PRO Challnege to także ćwiczenia w formie zabawy.
Summer PRO Challnege to także ćwiczenia w formie zabawy. fot. facebook.com/irekzakFP

Trzeci rok z rzędu trener personalny Irek Żak organizuje podczas wakacji bezpłatne treningi na plaży. Na zajęcia w ramach projektu Summer PRO Challenge przy Molotece w Brzeźnie przychodzi około 20-30 osób. - Główną ideą jest, aby ludzie po prostu poruszali się w trakcie wakacji. Same ćwiczenia na plaży bardzo dużo dają - mówi Żak. W tym roku zajęcia odbywają się w soboty, o godz. 12.Ireneusz Żak od lat związany jest z Gdańskiem. Wychowanek klubu piłki ręcznej Wolsztyniaka Wolsztyn już w liceum grał w szczypiorniaka w Trójmieście w barwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po przygodach z Chrobrym Głowów oraz Grunwaldem Poznań w 2013 roku podpisał kontrakt w Wybrzeżem Gdańsk. Obecnie w piłkę ręczną już nie gra, ale prowadzi m.in. bezpłatne treningi personalne na plaży.

- Trzy lata temu stworzyłem projekt Pro Challenge. Chodziło mi o to, aby grupa wzajemnie motywowała się do ćwiczeń. Zaczęliśmy od treningów w siłowni, które miały przygotowywać do sezonu plażowego. Później pojawiła się wersja letnia, a także zimowa - tłumaczy Żak.
Trzecia edycja Summer PRO Challenge ruszyła w sobotę. Zajęcia przy Molotece startują o godz. 12 i trwają około godziny. Mają charakter otwarty, tak więc może dołączyć do nich każdy chętny.

- Nieważne, czy ktoś jest dobrej kondycji fizycznej, czy nie. Można przecież ćwiczyć z nami poprzez zabawę i wykonywać tylko te ćwiczenia, które sprawiają radość, a resztę odpuścić. A jeżeli ktoś chce podejść do wszystkiego na poważnie, to też się nie zawiedzie - dodaje Żak.
Średnio na zajęcia przychodzi pomiędzy 20 a 30 osób. Zależy to także od pogody. Jeśli pada, plaża jest pusta i ćwiczących mniej.

- Dużym plusem tych ćwiczeń jest to, że odbywają się one na plaży. Piasek to kolejny stopień trudności. Bardzo często robimy ćwiczenia, które mają alternatywne wykonania. Dlatego też każdy dobiera do siebie odpowiedni stopień trudności, a ćwiczyć mogą tak dzieci, jak i wiekowe osoby. Wykonujemy ćwiczenia stabilizujące, wzmacniające, dynamiczne, szybkościowe, w parach. Trenujemy całe ciało, ale najbardziej pośladki i brzuch - wylicza Żak.
Dzięki jego inicjatywie chętni mogą zobaczyć, na czym polega fitness czy właśnie trening personalny nie płacąc za to.

- Udało się pozyskać sponsorów, więc treningi są bezpłatne. Chcę zarażać ludzi zdrowym trybem życia. Do tego oczywiście treningi to forma promocji i pokazanie, że zajęcia z trenerem personalnym przynoszą efekty - kończy Żak.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.