• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nocna dycha dla przebierańców, a potem półmaraton

ras.
23 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Główny bieg gdańskiej imprezy odbędzie się na dystansie półmaratonu, ale towarzyszyć mu będą: bieg na 5 km, nocna "dycha" i starty dla najmłodszych na krótszych trasach. Główny bieg gdańskiej imprezy odbędzie się na dystansie półmaratonu, ale towarzyszyć mu będą: bieg na 5 km, nocna "dycha" i starty dla najmłodszych na krótszych trasach.

W niedzielę o godz. 9 wystartuje AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Do ulicznego biegu, który rozpocznie i zakończy się na ul. Żaglowej, zgłosiło się już ponad 5700 osób, ale wciąż można zapisać się w cenie 99 zł. Imprezie towarzyszyć będzie bieg na 5 km, a w sobotę poprzedzą go biegi dla dzieci i "nocna dycha", która rozpocznie się o godz. 23. Na tym ostatnim dystansie można wystartować w przebraniu.TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ DO STARTU W WYBRANYCH BIEGACH

To już piąta edycja największego biegu ulicznego w Gdańsku. Przed rokiem na jego starcie stanęło 4474 biegaczy, którzy zmierzyli się z dystansem 21 km i 97,5 metra. Wówczas triumfowali Ukraińcy Mykoła Juchimczuk (01:06.11) wśród panów i Oksana Raita (01:16.37) wśród pań.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z UBIEGŁOROCZNYCH ZAWODÓW

Już teraz do tegorocznej edycji zapisało się blisko 4500 osób, a zgłoszenia przyjmowane będą do soboty. Spóźnialscy mogą zapisać się w cenie 99 zł - do piątku przez internet lub w sobotę w biurze zawodów. Nie otrzymają jednak już pamiątkowej koszulki startowej.

Dodatkową atrakcją tego dystansu będzie niecodzienna klasyfikacja "przebierańców". Podstawą tej klasyfikacji jest oczywiście udział w biegu na 10 km, jednak zawodnicy muszą pokonać całą trasę biegu w dowolnym przebraniu.

Tegoroczna edycja tradycyjnie będzie miała swój początek i koniec na ul. Żaglowej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dodatkowy dystans. Oprócz rozgrywanych w poprzednich latach biegów towarzyszących: dla dzieci i na 5 km, półmaraton poprzedzi "nocna dycha", która ruszy w sobotę o godz. 23, również na ulicy Żaglowej.

Wpisowe na biegi wynosi: półmaraton - 99 zł, nocna dycha - 59 zł, bieg na piątkę - 49 zł, Amber Kids - 40 zł. Dla uczestników, którzy pobiegną więcej niż na jednym dystansie, przewidziana jest zniżka 5 zł na każdy dodatkowy.

Zobacz film z ubiegłorocznego AMberExpo Półmaratonu Gdańsk.Podczas "biegu na piątkę" rozegrana zostanie tradycyjnie klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy rodzic będzie mógł wystartować w biegu z dzieckiem w wózku, zarówno na dystansie 5 km, jak i półmaratonu.

Starty wszystkich dystansów odbywać się będą w tym samym miejscu, przed centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo na ulicy Żaglowej. Trasy wszystkich dystansów są atestowane przez PZLA. Niemal płaskie profile tras powodują, że są one szybkie. Impreza skierowana jest głównie do biegaczy amatorów, chodź startują w niej również wyczynowi zawodnicy.

Meta zawodów tradycyjnie zlokalizowana będzie wewnątrz hali AmberExpo, podobnie jak centrum zawodów, gdzie biegacze będą mogli odebrać pakiet startowy, zjeść ciepły posiłek czy skorzystać z masażu. Wszyscy kibice będą mogli obserwować cały bieg na telebimie, a najmłodsi bawić się w atrakcyjnej strefie KIDS.

W dniach imprezy należy się spodziewać utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączaniu ulic z ruchu oraz ograniczeniu ich przepustowości.

TUTAJ ZNAJDZIESZ HARMONOGRAM IMPREZY, TRASY BIEGÓW ORAZ ORIENTACYJNE CZASY ZAMKNIĘCIA ULIC

Tak przebiegała rywalizacja w zawodach z 2016 roku.

ras.

Wydarzenia

AmberExpo Półmaraton Gdańsk (46 opinii)

(46 opinii)
129 zł
bieg

Zobacz także

Opinie (5) 2 zablokowane

 • ja zapisałem się tuż po ogłoszeniu, kiedy ceny były niskie.

  jedna z fajniejszych imprez biegowych bo o dobrej porze roku, niezły dystans, po Gdańsku, pełno ludzi. Fajnie. Pozdrowienia, do zobaczyska na starcie.
  coś czuję, ze będę rekordy.

  • 8 2

 • Jak biegać to w lesie

  • 5 4

 • Dawac dawac

  Zapisywac sie, ktos musi te czyste powietrze z centrum przefiltrowac

  • 2 4

 • Deszcz ma lać, trochę lipa:(

  • 1 2

 • Przecież da się to zorganizowac

  Częściowo na psie nadmorskim, częściowo po lasach oliwskich i na ulicach o mniejszym natężeniu ruchu, ale nie. Trzeba biec po głównych arteriach..dla lansu? Nie rozumiem tego, chodź sam biegam , ale nie w pseudomaratonach - nie lubię utrudniać innym życia.

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane