Wolters Kluwer zwycięzcą Baltic Biznes Futsal Cup

Emilia Karczewska
5 września 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
2 września na hali Sportom odbyły się mecze kończące turniej Baltic Biznes Futsal Cup. Jak na fazę pucharową przystało, nie obyło się bez niespodzianek.

Pierwszą ćwierćfinałową parę tworzyły zespoły zwycięzcy grupy A - Centrum Parkietowe oraz trzecia drużyna grupy C - SM Rozstaje I. Faworytem, biorąc pod uwagę zdobycz punktową w fazie grupowej był zespół Centrum Parkietowego. Jednak już po pierwszym gwizdku widać było, że nie będą mieli łatwej przeprawy. Pierwsza część meczu była bardzo zacięta, co odzwierciedlało się w faulach; SM Rozstaje I wykorzystało przysługujący mu za faule rzut karny i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej połowie zawodnicy Centrum wykorzystali zmęczenie przeciwników i zasłużenie wygrali mecz 5:2.

W drugim meczu 1/4 finału zmierzyły się ekipy Leroy Merlin i EC Wybrzeże. Mecz był wyrównany, jednak więcej zimnej krwi zachowywali zawodnicy Leroy Merlin, którzy bezlitośnie wykorzystywali nadarzające się okazje i po strzeleniu 3 bramek w pierwszej połowie, w drugiej kontrolowali przebieg gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Leroy Merlin.

Trzeci mecz był bez wątpienia najbardziej zaciętym pojedynkiem ćwierćfinału. Lider grupy C, Europol za przeciwnika miał drugi zespół SM Rozstaje. I tu faworyt wydawał się być oczywisty. W meczu oglądaliśmy wszystko: zmieniający się ciągle wynik, żółte kartki dla zawodników obydwu drużyn, emocjonująca końcówkę no i rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi zawodnicy SM Rozstaje II wykorzystując wszystkie "jedenastki". Zawodnicy Europolu pomylili się tylko raz i to wystarczyło, aby do następnej rundy przeszły "Rozstaje".

W ostatnim ćwierćfinałowym pojedynku naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Lotosu i Wolters Kluwer. Obie drużyny zajęły w fazie grupowej drugie miejsca w swoich grupach. Przewaga jednej bramki po I połowie pozwoliła graczom Wolters grać "swoje". W drugiej części meczu "dołożyli" jeszcze dwie bramki, na które Lotos zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Wolters Kluwer.

W pierwszym meczu półfinału Centrum Parkietowe zmierzyło się z rewelacyjnie grającą drużyną SM Rozstaje II. Mecz był bardzo zacięty, o dwie bramki lepsi okazali się zawodnicy Centrum Parkietowego. Organizator dopatrzył się jednak (nieumyślnego) naruszenia regulaminu i zadecydował o przyznaniu walkowera drużynie SM Rozstaje. Ci jednak odrzucili taką możliwość i wybrali rozstrzygnięcie pojedynku w serii rzutów karnych. Presję lepiej wytrzymali zawodnicy Centrum Parkietowego i to oni cieszyli się z wejścia do finału.

Drugą półfinałową parę tworzyły zespoły Leroy Merlin i Wolters Kluwer. Po pierwszej części meczu bliżsi udziału w finale byli zawodnicy Leroy Merlin, którzy prowadzili 3:1. Druga połowa to jednak świetna gra zawodników Wolters Kluwer przypieczętowana 4 bramkami i zwycięstwo w całym meczu 5:4.

Do meczu o 3 miejsce zawodnicy Leroy Merlin i SM Rozstaje II przystąpili bardzo skoncentrowani. Mecz był wyrównany a jedynego gola zdobył król strzelców całego turnieju - Maciej Burdziuk, z Leroy Merlin.

Do zwycięstwa w finale drużynę Wolters Kluwer poprowadził zdobywca trzech bramek - Tomasz Kulczyk. Zawodnicy Centrum Parkietowego grali ambitnie, ale nie mogli wiele zdziałać przeciwko żelaznej dyscyplinie taktycznej i konsekwencji przeciwnika. Wolters cały czas kontrolował przebieg spotkania i ostatecznie pokonał Centrum Parkietowe 6:2.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1 miejsce - Wolter Kluwer
2 miejsce - Centrum Parkietowe
3 miejsce - Leroy Merlin.

Wyniki:
1/4 FINAŁU:

SM ROZSTAJE I - CENTRUM PARKIETOWE 2:6 (1:1) Bramki: SM Rozstaje: Kamil Wdowiak - 1, Adam Pszczółkowski - 1, Centrum Parkietowe: Rafał Jakimowicz - 3, Marcin Wlazło - 2
LEROY MERLIN - EC WYBRZEŻE 4:1 (3:0) Bramki: Leroy Merlin: Waldemar Kruszyński - 2, Arkadiusz Lebiedziński - 2 EC Wybrzeże: Krzysztof Kwiatkowski - 1
SM ROZSTAJE II - EUROPOL 3:3 (karne 5:4) Bramki: SM Rozstaje: Maciej Wojciechowski - 1, Jan Wierzba - 1, Konrad Czajkowski - 1, Europol: Tomasz Przychodzeń - 2, Paweł Sokołowski - 1
LOTOS - WOLTERS KLUWER 1:3 (0:1) Bramki: Lotos: Wojciech Rassmus - 1, Wolters Kluwer: Mirosław Białowąs - 1, Arkadiusz Szyc - 1, Łukasz Andrearczyk - 1

1/2 FINAŁU:

CENTRUM PARKIETOWE - SM ROZSTAJE II 0:0 (karne 4:3)
LEROY MERLIN - WOLTERS KLUWER 4:5 (3:1) Bramki: Leroy Merlin: Waldemar Kruszyński - 2, Józef Pachur - 1, Maciej Burdziuk - 1, Wolters Kluwer: Przemysław Ługiewicz - 1, Tomasz Kulczyk - 4

MECZ O 3 MIEJSCE:

LEROY MERLIN - SM ROZSTAJE II 1:0 (0:0) Bramki: Maciej Burdziuk - 1

FINAŁ:

WOLTERS KLUWER - CENTRUM PARKIETOWE 6:2 (2:1) Bramki: Wolters Kluwer: Arkadiusz Szyc - 1, Andrzej Dobrzyniecki 0 2, Tomasz Kulczyk - 3 Centrum Parkietowe: Tomasz Pietrzak - 1, Ziemowit Trzciński - 1