Wu Team Gdańsk pierwszym liderem

kfk
18 stycznia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat 9. sezon Środowiskowej Basket Ligi
Sopockie Przeciągi (w niebieskich strojach) po wyrównanej połowie pokonali gdańskich Korsarzy Sopockie Przeciągi (w niebieskich strojach) po wyrównanej połowie pokonali gdańskich Korsarzy
Pojedynek Comarch Gdańsk z El Mariachi Sopot zainaugurował koszykarskie rozgrywki Ligi Środowiskowej. Do rywalizacji o Puchar Trójmiasta przystąpiło dziesięć zespołów, które swoje mecze rozgrywają w nowo wybudowanej hali Gimnazjum nr 2 w Sopocie. Po rozegraniu kompletu spotkań 1. kolejki pozycję lidera objął Wu Team Gdańsk. Patronat nad zawodami sprawuje portal Trojmiasto.pl.

Od zwycięstwa występ w lidze rozpoczął Comarch Gdańsk (54:33), chociaż jeszcze w pierwszej kwarcie Grzegorz Brzostowski i spółka przegrywali z drużyną El Mariachi Sopot 10:14. Ale już drugą odsłonę gdańszczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Do boju kolegów z ekipy poderwał Daniel Stark i Bartosz Kołecki. Wspomniany duet zapakował rywalom w tej części meczu aż 18 "oczek". A sopocianie wciągu 10 minut zdołali zdobyć zaledwie dwa punkty (20:2). Tym samym Comarch przejął inicjatywę do końca potyczki.

Wyrównaną walkę stoczył z kolei Graham Sierakowice z KKS Demolką Gdańsk. Dopiero ostatnia kwarta, wygrana przez gdańszczan 10:2, dała zwycięstwo graczom Rafała Struzika (30:39). Emocji nie zabrakło także w starciu Rookies Gdańsk z Magic Town Gdynia. Świetne zawody rozegrał Maciej Wróblewski (23 pkt), który zapewnił wygraną gdańszczanom (42:37).

Jednostronną potyczkę mogliśmy obejrzeć w wykonaniu młodych streetballistów z teamu Przeciągi Sopot. Najstarszej wiekowo w Lidze Środowiskowej drużynie Korsarz Gdańsk wystarczyło sił tylko na dwie odsłony. Sopocka młodzież szybkimi akcjami rozmontowała gdańską defensywę, wygrywając ostatecznie mecz 42:26. Najwięcej "oczek" w tej konfrontacji zdobył Wojciech Grążawski (15 pkt) z Przeciągów.

Natomiast srogiej lekcji koszykówki młodym rywalom z UKS Chylonia Gdynia udzielili zawodnicy Wu Team Gdańsk. Adam Pszczoła (18 pkt), Przemysław Gdaniec (17 pkt), Maciej Kozieł (9 pkt) i koledzy po dwóch kwartach wygrywali aż 44:0! Gdańszczanie gromiąc gdynian 71:20, zostali pierwszymi liderami Ligi Środowiskowej.

Wyniki spotkań 1. kolejki Ligi Środowiskowej:

Comarch Gdańsk - El Mariachi Sopot 54:33 (10:14, 20:2, 14:11, 10:6)
Comarch: Daniel Stark 22, Bartosz Kołecki 14, Rafał Kwarciany 8, Łukasz Serkowski 6, Patryk Sworczuk 2, Grzegorz Brzostowski 2, Piotr Kowalski 0, Krzysztof Charszla 0, Szymon Mrozik 0.
Mariachi: Przemysław Samojło 11, Piotr Balcerzak 8 (1), Maciej Ramlo 6, Kamil Cisewski 4, Tomasz Szyca 2, Marcin Szyszlak 2, Ryszard Kozan 0, Jan Van Abeelen 0, Damian Ostrowski 0, Jarosław Godlewski 0, Bartosz Górzyński 0, Łukasz Safian 0.

Graham Sierakowice - KKS Demolka Gdańsk 30:39 (7:9, 8:10, 13:10, 2:10)
Graham: Piotr Dudulewicz 12, Tomasz Drózd 8, Paweł Wilgucki 6(1), Grzegorz Kula 4, Jacek Zubrycki 0, Przemysław Florek 0, Andrzej Jurecki 0, Piotr Bratoszewski 0.
Demolka: Michał Kowalski 7, Paweł Baranowski 6, Tomasz Radaczewski 6(1), Bartosz Miętus 5, Mateusz Lewandowski 4, Daniel Suchański 3(1), Maciej Landmesser 2, Jakub Bańkowski 2, Krystian Słowiński 2, Rafał Struzik 2.

Korsarz Gdańsk - Przeciągi Sopot 26:42 (8:10, 5:9, 6:13, 7:10)
Korsarz: Krystian Mucha 14, Krzysztof Markiewicz 4, Maciej Łużniak 3(1), Kacper Szymański 3, Jarosław Szymański 2, Sławomir Ciesielski 0, Przemysław Skorupa 0, Marek Juszczak 0, Piotr Stawicki 0.
Przeciągi: Wojciech Grążawski 15(1), Norbert Samson 12, Dawid Andrukiewicz 5, Bartłomiej Szulc 3(1), Mateusz Laudański 2, Szymon Lojewski 2, Marcin Chełkowski 2, Alan Saka 1, Kamil Smoczyński 0, Przemysław Szulc 0.

Rookies Gdańsk - Magic Town Gdynia 42:37 (11:10, 13:10, 8:4, 10:13)
Rookies: Maciej Wróblewski 23, Daniel Popek 8, Michał Kobusiński 7, Daniel Milewski 2, Jakub Wiśniewski 2, Wojciech Grabowski 0, Marcin Bożęcki 0, Dawid Rompca 0, Michał Wiśniewski 0, Marcin Sobieraj 0.
Magic: Kamil Jarosz 14, Marcin Borys 10, Patryk Kalski 8, Tomasz Wójcik 3, Dawid Tkaczyk 2, Bartek Wiczling 0, Maciej Wiczling 0.

UKS Chylonia Gdynia - Wu Team Gdańsk 20:71 (0:21, 0:23, 10:9, 10:18)
Chylonia: Radek Krawczyk 6, Damian Korba 4, Krzysztof Charzyński 3, Tomasz Budzisz 3, Michał Siniczyn 2, Dawid Hewelt 2, Jarosław Fornalski 0, Mateusz Kierznikiewicz 0, Piotr Urbański 0, Andrzej Reinke 0.
Wu Team: Adam Pszczoła 18, Przemysław Gdaniec 17, Maciej Kozieł 9, Tomasz Ronkowski 8, Paweł Pszczoła 7, Andrzej Pawłowicz 6, Michał Gadowski 4, Bernard Kilarski 2.

Tabela:
(zwycięstwa-porażki-walkowery, kosze, bilans, punkty)

• (2)

wczoraj to sensacja wisiała w powietrzu, Korsarz wygrywał z Wu Team, ale młodzi się nie dali:)

• 2 0

• bo wuteam jest do pokonania jedynie ten zawodnik z nr 34 cos potrafi a tak na marginesie to ziomek ma niezłą windę:)

• 4 0

• Korsarz sie ewidentnie zabiegal, poki mieli sile wypychac mlodych na obwod, szli na prowadzeniu. Ale w koncowce pogubili sie zupelnie i nie mieli sily wypracowac pozycji wataku. szkoda

• 3 0

• dobra akcja, trzeba wpaść pooglądać, po ile bilety ? :>

• 2 0

• (1)

bilety na mecze slś = bezcenne :P

co wy ciągle z tym młodzi i młodzi....z tego co widziałem to korsarz większość czasu grał przynajmniej 4 młodymi...po prostu w końcówce skończyły się warianty w ataku a wu team miał więcej do zaoferowania i zasłużenie wygrali

• 3 0

• Milo, ze tak myslisz i za mlodych uznajesz "chlopakow" 35 + :) Zwroce tylko uwage, ze w naszej druzynie sa takze troszke starsi. Ale nie zmienia to faktu, ze czujemy sie mlodo. Jednak kariere zawodnicza mamy juz dawno za soba :)