wiadomości

Zobacz Skimboarding na światowym poziomie

Film czytelnika

Zawody w skimboardingu w Jelitkowie.Jedna z największych na świecie imprez skimboardowych odbyła się przy plaży w Jelitkowie. Uczestnicy z całego świata rywalizowali w zawodach należących do Pucharu Europy, dodatkowo Polacy walczyli o mistrzostwo kraju. W kategorii open zwyciężył Holender, Adrien Raza, a wśród kobiet najlepsza była Izabela Batko.Skimboarding polega na ślizganiu się po płytkiej wodzie, a przy okazji wykonywaniu różnych tricków tak na tafli, jak i na przeszkodach. Idealnym miejscem do uprawiania tego sportu jest Potok Oliwski, znajdujący się przy wejściu na plażę nr 66.

Tam też tradycyjnie odbywa się Polish Skimboarding Open. W tym roku, poza otwartymi mistrzostwami Polski, był ostatnią edycją Pucharu Europy. W nim niezagrożony był lider klasyfikacji, Adrien Raza, który po gdańskim turnieju zebrał w sumie aż 100 punktów, pewnie wygrywając w klasyfikacji generalnej. Osiągnął to również dzięki zwycięstwu w Trójmieście. Jako pierwszy w historii obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

Sędziowie mieli jednak problem nawet z wyłonieniem finałowej dziesiątki. Jak przyznali, znacznie utrudnił im to wysoki poziom zmagań. Dlatego też Friedrich Fluch, który znalazł się ostatecznie poza rozgrywką o podium i tak otrzymał nagrodę, gdyż był o włos, aby zamiast 11. miejsca znaleźć się w "10".
Ślizgi po boksie, a podczas nich ewolucje, to wzbudzało największy aplauz publiczności i pozostałych uczestników.
Ślizgi po boksie, a podczas nich ewolucje, to wzbudzało największy aplauz publiczności i pozostałych uczestników. fot. Agnieszka Piórczyńska/psopen.com


- Poziom jest bardzo wysoki, atmosfera super, pogoda także, nic, tylko dobrze pływać. A nie jest to trudne - puszczasz deskę, biegniesz za nią, wskakujesz, a dalsza część zależy od twojej fantazji - mówi jeden z austriackich skimboarderów.

Wysoki z deską i obracanie jej w powietrzu, ślizgi na jednej nodze itp. za to uczestnicy otrzymywali punkty. Mistrzem Polski został trzeci w turnieju, a drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, Marek Wołkanowski. Odwrotne pozycje niż nasz reprezentant zdobył Daniel Priez. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Izabela Batko.

Podium PE i ME mężczyzn                   Podium w kategorii kobiet
1. Adrien Raza 1. Izabela Batko
2. Daniel Priez 2. Marta Węgrzynowska
3. Marek Wołkanowski (1. w MP) 3. Lisa van Leeuwen
4. Remigiusz Miczek (2. w MP)
5. Paweł Sadowski (3. w MP)

Podium w kategorii U-16 Podium w kategorii U-12
1. Daniel Sikorski 1. Jakub Gasiński
2. Grzegorz Osiecki 2. Filip Ciepiela
3. Mees Oostdijk 3. Szymon Fiałkowski
PEŁNE WYNIKI FINAŁÓW

Opinie (21) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl