wiadomości

stat

Zobacz Skimboarding na światowym poziomie

Film czytelnika

Zawody w skimboardingu w Jelitkowie.Jedna z największych na świecie imprez skimboardowych odbyła się przy plaży w Jelitkowie. Uczestnicy z całego świata rywalizowali w zawodach należących do Pucharu Europy, dodatkowo Polacy walczyli o mistrzostwo kraju. W kategorii open zwyciężył Holender, Adrien Raza, a wśród kobiet najlepsza była Izabela Batko.Skimboarding polega na ślizganiu się po płytkiej wodzie, a przy okazji wykonywaniu różnych tricków tak na tafli, jak i na przeszkodach. Idealnym miejscem do uprawiania tego sportu jest Potok Oliwski, znajdujący się przy wejściu na plażę nr 66.

Tam też tradycyjnie odbywa się Polish Skimboarding Open. W tym roku, poza otwartymi mistrzostwami Polski, był ostatnią edycją Pucharu Europy. W nim niezagrożony był lider klasyfikacji, Adrien Raza, który po gdańskim turnieju zebrał w sumie aż 100 punktów, pewnie wygrywając w klasyfikacji generalnej. Osiągnął to również dzięki zwycięstwu w Trójmieście. Jako pierwszy w historii obronił tytuł zdobyty przed rokiem.

Sędziowie mieli jednak problem nawet z wyłonieniem finałowej dziesiątki. Jak przyznali, znacznie utrudnił im to wysoki poziom zmagań. Dlatego też Friedrich Fluch, który znalazł się ostatecznie poza rozgrywką o podium i tak otrzymał nagrodę, gdyż był o włos, aby zamiast 11. miejsca znaleźć się w "10".
Ślizgi po boksie, a podczas nich ewolucje, to wzbudzało największy aplauz publiczności i pozostałych uczestników.
Ślizgi po boksie, a podczas nich ewolucje, to wzbudzało największy aplauz publiczności i pozostałych uczestników. fot. Agnieszka Piórczyńska/psopen.com


- Poziom jest bardzo wysoki, atmosfera super, pogoda także, nic, tylko dobrze pływać. A nie jest to trudne - puszczasz deskę, biegniesz za nią, wskakujesz, a dalsza część zależy od twojej fantazji - mówi jeden z austriackich skimboarderów.

Wysoki z deską i obracanie jej w powietrzu, ślizgi na jednej nodze itp. za to uczestnicy otrzymywali punkty. Mistrzem Polski został trzeci w turnieju, a drugi w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, Marek Wołkanowski. Odwrotne pozycje niż nasz reprezentant zdobył Daniel Priez. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Izabela Batko.

Podium PE i ME mężczyzn                   Podium w kategorii kobiet
1. Adrien Raza 1. Izabela Batko
2. Daniel Priez 2. Marta Węgrzynowska
3. Marek Wołkanowski (1. w MP) 3. Lisa van Leeuwen
4. Remigiusz Miczek (2. w MP)
5. Paweł Sadowski (3. w MP)

Podium w kategorii U-16 Podium w kategorii U-12
1. Daniel Sikorski 1. Jakub Gasiński
2. Grzegorz Osiecki 2. Filip Ciepiela
3. Mees Oostdijk 3. Szymon Fiałkowski
PEŁNE WYNIKI FINAŁÓW

Opinie (21) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.