Debiutant wygrał Parkrun Gdańsk

mik
17 lipca 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
W trzecim lipcowym Parkrunie w Parku Nadmorski im. Ronalda Reagana wzięło udział 162 uczestników. W trzecim lipcowym Parkrunie w Parku Nadmorski im. Ronalda Reagana wzięło udział 162 uczestników.

Pomimo niepewnej pogody kolejna sobota z biegami Parkrun Gdańsk i Parkrun Gdynia zgromadziła na starcie 292 biegaczek i biegaczy. Zmienne warunki nie przeszkodziły prawie 50 uczestnikom w obu startach uzyskać nowe rekordy życiowe na dystansie 5 kilometrów. Warto dodać, że zmagania w Gdańsku wygrał debiutant, Dawid Garski. Następne starty w Parku Reagana oraz na Bulwarze Nadmorskim w sobotę, o godz. 9.

W Nadmorskim Parku Ronalda Reagana pobiegły 162 osób, z których 28 ustanowiło nowe "życiówki". Wśród panów 5-kilometrową trasę najszybciej pokonał debiutant Dawid Garski, który wbiegł na metę po upływie 17 minut i 25 sekund. Drugie miejsce zajął Tomasz Makarski. Oprócz miejsca na podium biegacz poprawił swój rekord życiowy. Wynosi on obecnie 17:44. 20 sekund później finiszował Arkadiusz Kucharczyk.

Wśród pań po raz kolejny dwa pierwsze miejsca przypadły niezawodnym siostrom Tuwalskim - Małgorzata uzyskała wynik 19:35, a Elżbieta 19:53. Trzecia była Agnieszka Machalica z rezultatem 22:48.

3. Hubert Kowalik - 2085 pkt.

W trzeciej lipcowej edycji gdyńskiego parkruna pobiegło 130 osób, w tym 9 wolontariuszy. Jak na okres wakacyjny padło sporo rekordów życiowych. Aż 20 uczestników, po wbiegnięciu na metę, mogło odczuwać taką satysfakcję.

Parkrun rozgrywany na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni po raz kolejny w te wakacje zgromadził na starcie ponad setkę biegaczy. Parkrun rozgrywany na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni po raz kolejny w te wakacje zgromadził na starcie ponad setkę biegaczy.

Zwycięzcą biegu został Łukasz Keslinke, dla którego był to pierwszy start w tym roku. Biegacz finiszował samotnie, uzyskując czas 17:34. Drugie miejsce zajął wicelider całego cyklu, Tomasz Bogusza - 18:00, a za jego plecami uplasował się Konrad Zalewski, który 5 km pokonał w 18:12. Zaraz za podium zameldował się lider parkrun Gdynia, Jerzy Trzebiatowski.

Wśród pań najszybsza była faworytka, Daria Szewczyk, która wygrała z czasem 20:36. Jej najgroźniejsze przeciwniczki na metę wbiegły po niespełna dwóch minutach. Druga była Monika Beyer-Wróblewska (22:30), a trzecia Anna Wieczorek (22:34).

PEŁNE WYNIKI 236. PARKRUN GDYNIA

Biegi parkrun odbywają się w 34 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 850 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.