wiadomości

stat

Aktywny weekend: Piłka, biegi, rolki i treningi

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend rodzinnie i na świeżym powietrzu. Spacery, biegi i orientacja

Rozgrywane na Zaspie bezpłatne piłkarskie turnieje "Do przerwy 0:1" to kultowa impreza w Trójmieście.
Rozgrywane na Zaspie bezpłatne piłkarskie turnieje "Do przerwy 0:1" to kultowa impreza w Trójmieście. fot. Sławomir Lewandowski

Turniej piłkarski na Zaspie, zawody dla biegaczy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, a także warsztaty dla rolkarzy i ćwiczenia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu. Sprawdź, gdzie w Trójmieście można w ten weekend spędzić aktywnie razem z innymi pasjonatami sportu.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezy
W sobotę o godz. 10 na boiskach kompleksu piłkarskiego przy ul. Meissnera 5 na Zaspie, odbędzie się kolejna edycja piłkarskiego turnieju "Do przerwy 0:1". Organizatorzy kultowych zawodów dla "dzikich drużyn" zapraszają uczestników do gry w sześcioosobowych drużynach. Rozgrywki toczyć się będą w kategoriach: rocznik 2004-2006, rocznik 2001-2003, rocznik 2000 i starsi. Udział tradycyjnie jest bezpłatny, zapisy ruszą na miejscu o godz. 9.

Również w sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W Sopocie pobiegać w zawodach będzie można o godz. 12. Na placu Kuracyjnym przy molo wystartuje bieg "Sopocka jesień". Zakończy zmagania w ramach cyklu "Sopockie 4 Pory Roku". Uczestnicy będą rywalizować na trasie liczącej 10 km. Od godz. 10:30 rozegrane zostaną biegi dla najmłodszych na dystansach od 200 do 800 metrów. Wpisowe do biegu głównego w dniu imprezy wyniesie 50 zł. Warto dodać, że sobotni bieg ma za zadanie uhonorować 118. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale, a najlepsi nagrody. Podczas biegu wolontariusze sopockiego schroniska będą zbierać datki na chore zwierzęta oraz prowadzona będzie zbiórka karmy, nowych koców, ręczników i legowisk.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Ci, którzy preferują jazdę na rolkach, mogą skorzystać z bezpłatnych warsztatów rolkarskich z Roll4All. Te tradycyjnie odbędą się w sobotę o godz. 11 na Stadionie Energa Gdańsk. Jazda na rolkach to jeden z najpopularniejszych sportów miejskich, a tereny wokół Stadionu Energa zobacz na mapie Gdańska są idealnym miejscem do uprawiania tego typu aktywności. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami.

Natomiast w niedzielę czekają cykliczne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl