• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend i Ogólnopolski Dzień Curlingu

mad
16 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat) 
W weekend można bezpłatnie spróbować gry w curling podczas ogólnopolskiego dnia tego sportu. W weekend można bezpłatnie spróbować gry w curling podczas ogólnopolskiego dnia tego sportu.

Tak bogatego aktywnego weekendu jeszcze w tym roku nie było. Coś dla siebie znajdą fani bardzo wielu sportów. Mamy m.in. Ogólnopolski Dzień Curlingu, Bieg Urodzinowy Gdyni, treningi do ultra biegów, zawody w jeździe na nartach, imprezy na orientację czy wiele cotygodniowych pozycji.Weekend dla aktywnych w Gdyni upłynie pod znakiem Biegu Urodzinowego, czyli pierwszej odsłony tegorocznego PKO Grand Prix. Zaplanowany jest on na niedzielę, na godz. 10. Start odbędzie się na ul. Górskiego. Zapisy możliwe już tylko w biurze zawodów, po 100 zł. Hasłem przewodnim imprezy jest: "Nieustannie naprzód!". W związku z imprezą trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU URODZINOWYM I IMPREZACH MU TOWARZYSZĄCYCH

Chcąc wykorzystać ostatnie uroki pięknej zimy można wybrać się na wędrówkę po tzw. Kaszubskich Górach. Pasmo Wzgórz Szymbarskich, o których mowa, to najwyższe wzniesienia Pojezierza Kaszubskiego. Z wielu szczytów rozciągają się przecudne, niezapomniane widoki. Większość gór, które zdobędą uczestnicy liczy ponad 250 m n.p.m. Najwyższym szczytem będzie Góra Wieżyca - 329 m n.p.m. Do przejścia będzie łącznie 24 km z licznymi krótkimi przerwami oraz obiadokolacją na koniec w jednej z restauracji. Wędrówka rozpocznie się w Kartuzach, a zakończy w Wieżycy, gdzie uczestnicy dojadą pociągiem regionalnym. Zbiórka w Kartuzach, przed stacją PKP, godz. 8:15. Koszt udziału 20 zł, trzeba zgłosić się mailowo GR3miasto@gmail.com lub telefonicznie 502 778 115.

Navigatoria to zespół zawodników startujących w rajdach przygodowych, imprezach na orientację i ultramaratonach, ale także ekipa organizatorów, którzy już od kilku dobrych lat tworzą cykl Alternatywa na Orientację. Już w sobotę zapraszają na otwarcie sezonu 2018 - AnO Dzik. Impreza rozgrywana będzie w okolicach Krzyżowej Góry w Gdyni. Zapisy w biurze zawodów w cenach 25-45 zł. Pierwsza stawka przy starcie indywidualnym, kolejne przy grupowym.

Sopocki MOSiR oraz Stowarzyszenie Family Cup i Koliba Sopot zapraszają do wzięcia udziału w XXIII Amatorskich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018. Odbędą się one w sobotę, o godz. 11 na Łysej Górze. Koszt udziału 15 zł. Zapisać można się w dniu zawodów.

W sobotę, w godz. 12-14 odbędzie się trening do Runmageddonu. Chętni muszą zapisać się na runmageddon.pl - limit 100 osób - i zapłacić 20 zł. Trening odbędzie się na plaży w Orłowie, obok tawerny. Dodatkowo do wygrania będą dwa vouchery o wartości 100 zł każdy - dla najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny - na zakup dowolnego pakietu startowego w kwietniowym Runmageddonie w Trójmieście.

Tego dnia Polska Federacja Klubów Curlingowych wraz z siedmioma klubami curlingowymi organizuje Ogólnopolski Dzień Curlingu. W sześciu miastach zostaną zorganizowane otwarte treningi, na których uczestnicy będą mogli poznać tę bardzo ciekawą dyscyplinę olimpijską. Dowiedzą się, o co chodzi z tym szczotkowaniem, a także dlaczego curling nazywany jest też "szachami na lodzie". W Gdańsku należy wybrać się do Hali Olivia w godz. 14-20.

Także w sobotę, o godz. 19 odbędzie się Manhattan RUN: Bieganie po Centrum Handlowym Manhattan. Na uczestników czekać będzie 2-kilometrowa trasa poprowadzona alejkami, klatkami schodowymi oraz parkingami galerii handlowej. Zawodnicy będą startować w kilkuosobowych grupach co 10 minut. W sumie każdy zawodnik pokona blisko 20 pięter. Na każdego na mecie będzie czekał pamiątkowy medal. Pakiety będzie można odbierać w sobotę już od rana w Sklepie Biegacza mieszczącym się na poziomie +1 Manhattanu. Organizatorzy zapraszają także na atrakcje poprzedzające to nietypowe wydarzenie. Zapisy do biegu zostały już zamknięte.

W weekend można również wybrać się na korty sopockiego Tenis Klubu, do Hali Widowiskowej przy ulicy Haffnera. Odbędzie się tam turniej deblowy, który rozpocznie cykl rozgrywek dedykowanych amatorom. Udział w zmaganiach potwierdziło 16 pań i 32 panów. Pierwsze pary na korcie zobaczymy w sobotę, o godzinie 12. Zakończenie przewidywane jest około godziny 15.30. Ten sam rozkład obowiązuje zawodników w niedzielę.

W ostatni dzień weekendu Bractwo Przygody Almanak zaprasza do udziału w zabawie z cyklu Rodzinne Gry Parkowe na Orientację. Jeśli lubisz chodzić z mapą lub biegać na świeżym powietrzu, to świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości, nie wyjeżdżając nigdzie za miasto, albowiem impreza rozgrywa się na terenie trójmiejskich parków w wybranych dzielnicach oraz w okolicznych lasach. Koszt uczestnictwa przy zgłoszeniu w dniu imprezy wynosi od 3 do 22 zł, w zależności od kategorii wiekowej. Impreza odbędzie się na Ujeścisku, Kozacza Góra. Początek o godz. 9:30.

Niedziela to czas m.in. treningu zimowego xRunner - przygotowanie do Bieguna Błotnej Masakry, który odbędzie się 24 marca na terenie Adventure Parku w Gdyni. Ścieżki leśne i przeszkody extreme parku. Możliwość przebrania się i zostawienia rzeczy. Na koniec ciepła herbata i ognisko. Trening poprowadzi Grzegorz Trąbiński. Wystarczy oznaczyć się w wydarzeniu na Facebooku i przyjść 15 minut przed treningiem.

Nadszedł także czas na ostatnie już w tym sezonie morsowanie z Nie myśl tyle - daj nura. W związku z tą okolicznością po morsowaniu będzie ognisko na plaży. Spotkanie odbędzie się na plaży przy wejściu nr 65. Wstęp jest wolny, a zbiórka o godz. 16.


Tradycyjnie, jak co sobotę, biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Druga gdańska, a trzecia trójmiejska lokalizacja mieści się na Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez internet. Początek każdego z biegów o godz. 9.

Szeroka oferta bezpłatnych, cotygodniowych zajęć została przygotowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Gdyńskie Poruszenie. Co tydzień w piątek o godz. 19 w hali przy ul. Olimpijskiej zobacz na mapie Gdyni odbywają się zajęcia Indoor cycling na rowerkach stacjonarnych, dzięki którym można zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić mięśnie całego ciała. Na zajęcia obowiązują zapisy przez internet. Liczba miejsc jest ograniczona.

W każdą sobotę o godz. 9:30 również w hali przy ul. Olimpijskiej odbywać się będą taneczne zajęcia Zumba dla dzieci. To fitnessowy zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Godzinę później odbywają się zajęcia dla seniorów.

Tego samego dnia co tydzień odbywa się Marszobieg z Krzeską - to marsz przeplatany biegiem lub bieg przeplatany marszem. Prowadzi go trenerka personalna Kamila Krzeska. Zbiórka o godz. 8:55 przy ul. Reja w Sopocie, na wysokości ogródków działkowych. Wstęp wolny, a do pokonania w 1,5 godziny będzie około 7 kilometrów.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Do tego mamy także w każdą sobotę - pływalnia Osowa, godz. 8:20-9niedzielę - pływalnia Chełm, godz. 8:20-10 program Aktywuj się w ratownictwie wodnym. To cykl bezpłatnych zajęć doskonalących umiejętności pływackie z elementami ratownictwa. Program przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Uczestnicy podzieleni na grupy zaawansowania mają możliwość poprawienia techniki pływania, a także zapoznania się z podstawowymi elementami ratownictwa wodnego. Obowiązują zapisy wyłącznie przez formularz dostępny na stronie kapieliskagdansk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Minimalny wiek uczestników: 8 lat, wymagania: podstawowa umiejętność pływania. Przydatne informacje: zabierz ze sobą strój pływacki, czepek, okulary pływackie, ręcznik oraz klapki.

W każdą sobotę, o godz. 9 można wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Przeznaczone są dla kobiet 35+. Zajęcia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Trening pozwala wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening Ultimate Frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.

Gdański Ośrodek Sportu oraz Run Beach Morning zapraszają na zajęcia o bardzo niskiej intensywności w stylu marszobiegu, który idealnie sprawdza się u osób bez doświadczenia biegowego. Każdy uczestnik dowie się, jak profesjonalnie rozgrzać i rozciągnąć swoje ciało oraz przebiegnie 4-5 kilometrów brzegiem plaży. Wystarczy pojawić się w niedzielę przy molo w Brzeźnie, godz. 8:50.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (4)

 • Moja Grażyna też tak potrafi mopować, tylko wolniej i na podłogach. Gdyby poleciała ich tempem to te 200 metrów ogarnęła by szybciej i miała by więcej czasu na mycie samochodu i gotowanie.

  • 5 0

 • Curling dwie sesje o godz. 14-16 oraz 20-21:30

  • 3 0

 • marnowanie sił

  zamiast nic nie robic w carllingu pomogliby w domu sprzatac podlogi. ja wczoraj mopowalem. i sportu zarzylem i dom czysciutki i kobieta wieczorem mi podziekowala.

  • 0 1

 • A w Sopocie bezruch!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni

zajęcia rekreacyjne, trening

Spacer tematyczny po mieście: Park Oliwski i okolice

30-50 zł
spotkanie, spacer, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia rolowania Morena

zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane