Aktywny weekend: biegi, spacery i morsowanie

W ten weekend biegacze mają w czym wybierać - od biegu górskiego i z przeszkodami po marszobieg i spacery.
W ten weekend biegacze mają w czym wybierać - od biegu górskiego i z przeszkodami po marszobieg i spacery. fot. Run Beach Morning

Nadchodzący weekend przyniesie sporo imprez dla fanów biegania w rozmaitej odsłonie. Będzie bieg z przeszkodami, bieg górski, marszobieg po plaży, a także tradycyjne parkruny po nadmorskich alejkach. Nie zabraknie jednak innych atrakcji, łącznie ze zlotem morsów.Sprawdź imprezy weekendowe w kalendarzu Trojmiasto.plWydarzeniem weekendu jeśli chodzi o trójmiejskie imprezy dla aktywnych będzie sobotni bieg z przeszkodami. O godz. 9 w Kolibki Adventure Park zobacz na mapie Gdyni rozpocznie się nowa edycja cyklu biegów Biegun. Tym razem będzie ona nosić nazwę Chlupot w butach. Zapisy do ekstremalnej rywalizacji prowadzone będą już tylko w biurze zawodów, które będzie otwarte w dniu imprezy, od godz. 7. Udział w kategorii open to koszt 189 zł. Impreza będzie szansą na uzyskanie eliminacji do tegorocznych mistrzostw Europy w Gdyni.

Tradycyjnie jak co sobotę w poszukiwaniu zorganizowanej aktywności sportowej można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Ci, którzy mają ochotę rywalizować na trasie o większych przewyższeniach, mogą wziąć udział sobotniej w imprezie inaugurującej tegoroczny cykl GP Gdyni w biegach górskich. Na uczestników czeka do wybory trasa o długości 5,5 lub 11 km. Wpisowe wynosi od 30 do 50 zł. Zbiórka przy SP 16 przy ul. Chabrowej 43 zobacz na mapie Gdyni.

Także w sobotę w godz. 13-13:30 odbędzie się ostatnia odsłona Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Z kolei w niedzielę Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej, Sportu i Rekreacji Sopocki Klub Morsów organizuje III Zlot Morsów w Sopocie. Wydarzenie zaplanowano na godz. 11:30, przy wejściu na plażę nr 20. Podczas imprezy przewidziano między innymi wspólną rozgrzewkę, kąpiel wraz z "topieniem Marzanny" oraz poczęstunek. Wstęp wolny.

W niedzielę o godz. 9 na kolejną odsłonę marszobiegów zapraszają organizatorzy Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie. Zbiórka przy molo w Brzeźnie.

Ci, którzy wolą spacery, mogą skorzystać z propozycji programu Aktywuj się w Gdańsku. W niedzielę odbędzie się kolejna odsłona Pieszych wędrówek z rodziną. Podczas marszruty uczestnicy zapoznają się z najwyższymi wzgórzami górującymi nad Jaśkową Doliną. Do pokonania będzie maksymalnie 9 km. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia wędrówki będzie Podleśna Polana przy ul. Poleśnej zobacz na mapie Gdańska. Zbiórka o godz. 9:45, start godz. 10:00, powrót około godz. 14.

W niedzielę czekają także kolejne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (9) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  kocham Trójmiasto (1)

  Mieszkałem w Gdańsku od stycznia 2010 roku do stycznia 2018 i od razu zakochałem się w ty mieście. Teraz mieszkam chwilowo w Warszawie i nie mogę się doczekać kiedy będę mógł się wyprowadzić z tego ohydnego miasta. W Trójmieście ciągle się coś dzieje jest zarąbista atmosfera, fajni ludzie, a Warszawa szkoda gadać... masakra. Pozdrawiam wszystkich z Trójmiasta :)

  • 15 6

  • Nie zapomnij z Wawy zabrać czapki szalika i rekawiczek

   W całej Polsce od tygodni wiosna a w Trojmiescie pi..ź..dzi tak ze szkoda gadać. Do konca maja nie rozstaniesz sie z puchowa kurtką.
   Oficjalnie tez nie ma smoga. Ale jak wystawisz własny czujnik w np. w centrum Wrzeszcza to doznasz SZAKU!

   • 0 0

 • GP w biegach górskich w Gdyni odbywa się na dystansach 5,5 km oraz 11 km. ;)

  • 2 0

 • dlaczego morsy zwykle przebierają się jak pajace? (2)

  to jakiś bal przebierańców?

  • 6 7

  • To nie morsy, tylko...showmani

   Prawdziwy mors nie ma parcia na szkło, tylko robi to dla siebie

   • 6 0

  • Chcą odrobinę rozweselić malkontentów z internetu

   • 0 2

 • morsy przy plus 10 ? (1)

  To ma sens przy minus 10 i więcej ale na plusie?

  • 3 3

  • Temperatura wody

   Ważniejsza jest temperatura wody, a nie powietrza, bo do wody wchodzisz. Nawet jak temperatura powietrza będzie wynosiła 15-17C, a wody 5, to wciąż ma to duży sens.

   • 2 0

 • do biegania nawet swiry trafiły !ci z flagą to co to ma byc??

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum