wiadomości

stat

Zaczynamy treningi od zera. W każdą niedzielę przy molo w Brzeźnie

Najnowszy artukuł na ten temat

Drużyna w pracy i na boisku. Firmy na sportowo


W niedzielę o godz. 9 rozpocznie się kolejny sezon marszobiegów Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. - U nas można zacząć dosłownie od zera - zapewnia trener Adam Zagórski. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie.Przeczytaj więcej o inicjatywach dla aktywnych Adama ZagórskiegoZajęcia Run Beach Morning odbywać się będą co niedzielę od 10 marca do 25 sierpnia. Za każdym razem uczestnicy będą spotykać się na molo w Brzeźnie. Tam rozpoczynać będą marszobieg po plaży w stronę Sopotu, ok. 1,5 km w jedną stronę i drugie tyle z powrotem. Całość będzie poprzedzona rozgrzewką i zostanie zakończona wspólnym rozciąganiem. W chłodniejsze dni uczestnicy przenoszą się na ścieżki Parku Reagana.

- Pięć minut truchtu, pięć minut marszu. Intensywność będzie dostosowana tak, aby absolutnie każdy mógł sobie z nią poradzić. Zapraszam zwłaszcza tych, których aktywność fizyczna jest na poziomie zerowym. Są różne zajęcia z marszobiegów, na których szybko okazuje się, że tym najsłabszym jest jednak za ciężko. Gwarantuję, że na Run Beach Morning tak nie będzie - mówi Adam Zagórski, trener personalny i pasjonat biegania, który jest inicjatorem zajęć pod patronatem Gdańskiego Ośrodka Sportu w ramach projektu "Aktywuj się".
- Wyznacznikiem jest dla mnie gwar wśród grupki, którą prowadzę. Jeśli słyszę, że uczestnicy nie rozmawiają między sobą, zmniejszamy tempo - dodaje.

Przeczytaj jak wcześniej pisaliśmy o Run Beach MorningZajęcia mają nie tylko pomóc wykonać pierwszy krok w stronę aktywności, ale i integrować uczestników.

- Nie bójcie się, że nikogo nie znacie. Na starcie zbijamy wszyscy piątki. Niezależnie od wieku, każdy szybko znajdzie się w "klimacie" - zachęca Zagórski.
Pierwsza edycja Run Beach Morning w 2017 roku połączona była ze zbiórkami charytatywnymi na asystor kaszlu dla Pomorskiego Hospicjum. Druga pomogła wysłać na turnus rehabilitacyjny chorą Tatianę. Tegoroczna edycja za zadanie ma promować zatrudnianie osób z zespołem Downa.

- W tym roku nie zbieramy pieniędzy, a promujemy ideę. Wielu ludzi podchodzi wciąż sceptycznie do zatrudniania osób z zespołem Downa. Chcemy szerzyć świadomość, że ci, którzy przeszli ścieżkę rehabilitacyjną, są zdolni do pracy - wyjaśnia Adam Zagórski.

Opinie (26)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl