• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend pod znakiem biegów

ras.
15 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Gdańskiemu półmaratonowi w sobotę i niedzielę towarzyszyć będą biegi na krótszych dystansach. Gdańskiemu półmaratonowi w sobotę i niedzielę towarzyszyć będą biegi na krótszych dystansach.

Najbliższy weekend upłynie w Trójmieście pod znakiem biegów. Uliczny półmaraton i towarzyszące mu biegi na krótszych dystansach, a także przełajowy Biegun Wichrowe Wzgórza to nie wszystko. Nie zabraknie mniejszych imprez dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną.Atrakcje sportowe w Trójmieście na najbliższy weekend - zobacz wszystkie imprezyW sobotę, 16 listopada, o godz. 9 wystartuje Biegun Wichrowe Wzgórza. Będzie to trzecie w tym roku wydarzenie z cyklu biegów OCR w Adventure Park Kolibki Gdynia. Zapisów można dokonać na miejscu, przed zawodami. Bilety kosztują od 169 do 419 zł, w zależności od kategorii. Co 30 minut na trasę wybiegać będą kolejne fale uczestników w kategorii Open, gdzie każdy może zdecydować o liczbie okrążeń. O godz. 11 zaplanowano bieg w konkurencji Before, a pół godziny później w kategorii rodzinnej. Imprezę o godz. 13 zamknie rywalizacja w grupie Elite. Jesienna edycja będzie składała się z czterokilometrowej, błotnej pętli, którą będzie można pokonać jeden, dwa lub cztery razy. Natomiast dystans biegu Open i Elite zwiększony został do pięciu kilometrów. Obie trasy będą liczyły po 26 przeszkód.

Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej na czas Amberexpo Półmaraton GdańskW niedzielę, 17 listopada, wystartuje Amberexpo Półmaraton im. Pawła Adamowicza. Na liście startowej szóstej edycji jest już blisko 6 tys. ludzi. Zapisy online są wciąż otwarte i potrwają do końca soboty. Można będzie ich dokonać również na miejscu imprezy. Koszt udziału to 149 zł. Imprezie towarzyszyć będą sobotnia Nocna Dycha i niedzielny Bieg Na Piątkę.

Amber Expo Półmaraton 2017, materiał archiwalny.W sobotę można wziąć udział w biegach Parkrun organizowanych w Gdańsku i w Gdyni, start o godz. 9. Pięciokilometrowe trasy przez nadmorski park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

Organizowane są także treningi Biegam, bo lubię, które odbywają się w każdą sobotę od godz. 9:30 na Stadionie Energa w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. To wspólne bieganie i ćwiczenia na poziomie dla początkujących i zaawansowanych. Zbiórka na trawniku przy Fun Arenie, wstęp darmowy. O tej samej porze organizowany jest trening również na stadionie lekkoatletycznym AWFiS przy ul. Czyżewskiego.

Tradycyjnie w niedzielę na zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk zaprasza Natalia Wodyńska-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godz. 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a miejsce zbiórki wyznaczono przy rogu ul. Reduta Wyskok i Kurzej w Gdańsku.

Michał Bogdziewicz - trener, kolarz, jeden z czołowych trójmiejskich zawodników, zaprasza co sobotę o godz. 9:30 na cykl treningów kolarskich w terenie. Spotkania są realizowane przez całą jesień i zimę po to, aby wspólnie kręcić w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki pięknych Kaszub. Dwu-, trzygodzinne treningi realizowane będą tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie będą to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe, ale mogą być też inne, które posiadamy. Bezpłatne treningi ruszają spod serwisu DropBikes.

Znajdzie się również coś dla fanów zumby. Wystarczy przyjść w poniedziałek o godz. 20:30 do Hali Miejskiej w Gdańsku i wyzwolić swoją energię podczas energetycznego setu muzyczno-tanecznego przygotowanego przez instruktorkę. Zajęcia w formule Gold ze względu na mniejszą intensywność zalecane są dla osób nieco starszych (50+). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczestniczyli w nich również młodsi. Wstęp wolny.
ras.

Wydarzenia

Opinie (7) 1 zablokowana

 • Wiatru w plecy dla uczestników ,i oby takie imprezy sportowe odbywały sie w trójmiescie jak najczesciej.

  • 7 4

 • Super (1)

  "Zapisów można dokonać na miejscu, przed zawodami. Bilety kosztują od 169 do 419 zł, w zależności od kategorii "

  Dobry pomysł na zrobienie kasy, cztery stówy za wpisowe.

  • 1 3

  • inteligencie wpisowe wysokie ale było89ZŁ a w dniu startu jest celowo zaporowe dla takich jak ty :)

   • 1 2

 • Już zniknął z pierwszej strony artykuł o utrudnieniach komunikacyjnych jutro?

  chyba jeszcze szybciej niz art o podwyżkach za śmieci!

  • 0 1

 • Głupota (1)

  Nie zdrowiej biegać po lesie??!!!! , tyle terenu dobrego i nie trzeba blokować całego trójmiasta. I tzw startowe kosztowało by wiele mniej . głupota i ze sportem nie ma nic wspólnego.

  • 5 1

  • Takie nudne wpisy robią lenie

   które najczęściej siedzą cały dzień przed komputerem i wylewają swoje kompleksy w postaci komentarzy.

   • 0 1

 • Wiatru i deszczu w twarz

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wieczorna wędrówka po pracy: wzgórza morenowe między Oliwą i Strzyżą

25-35 zł
rajd / wędrówka

Wieczór z salsą w Olivia Garden | Zajęcia taneczne w egzotycznej dżungli

30 zł
kurs tańca, zajęcia rekreacyjne

Spotkaj się z koszykarzami Trefla Sopot!

spotkanie

Forum

Najczęściej czytane