• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Aktywny weekend także w szczytnym celu

mad
28 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Jesienny Maraton Zumby odbędzie się w parku Rady Europy. Jeśli jednak spadnie deszcz, wówczas zostanie przeniesiony do hali fitness GCS. Jesienny Maraton Zumby odbędzie się w parku Rady Europy. Jeśli jednak spadnie deszcz, wówczas zostanie przeniesiony do hali fitness GCS.

Ostatni weekend września będzie obfitował w wydarzenia dla osób aktywnych. Jedni rozpoczną sezon morsowania, inni będą mogli wziąć udział w spacerze, biegu czy maratonie zumby w szczytnym celu. Do tego nie zabraknie cyklicznych zajęć.W sobotę można wybrać się na morsowanie. Chętni spotykają się na plaży na wysokości restauracji Pomarańczowa Plaża w Sopocie. O godz. 11:30 odbędzie się wejście do wody. Rozgrzewka indywidualnie wcześniej we własnym zakresie.

W sobotę odbędzie się próba pobicia rekordu Polski na największy spacer w wielu lokalizacjach jednocześnie. Trwać będzie on 30 minut, a jedną z 10 lokalizacji jest Sopot. Chętni spotykają się placu Mancowym. zobacz na mapie Gdańska Start przewidziano na godz. 12, a udział w imprezie jest bezpłatny.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPACERZE PO ZDROWIE I REKORD

W niedzielę Fundacja OmeaLife organizuje w Gdańsku, na terenie Centrum Hewelianum, międzynarodowy bieg Race for the Cure, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Wpisowe wyniesie w dniu imprezy 70 zł. W biegu mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni, a także dzieci, które ukończyły 10 lat. Istnieją trzy możliwości uczestnictwa: bieg - 6 km, nordic walking - 3 km oraz bieg wirtualny. Biuro zawodów będzie otwarte w godz. 9-11:30, o godz. 12 rozpocznie się marsz, a pół godziny później bieg.

Tego samego dnia, po raz kolejny będziemy obchodzić Światowy Dzień Serca. W trakcie wydarzenia będzie można zdobyć podstawową wiedzę na temat możliwości leczenia chorób serca i profilaktyki. Do tego, w godz. 11-14 uczestnicy będą poruszać się w różnorodnych rytmach tanecznych, łącząc przyjemne z pożytecznym. Jesienny Maraton Zumby jest dla każdego, kto lubi poruszać się w rytm muzyki. Na scenie w parku Rady Europy pojawiają się znani instruktorzy z Trójmiasta, którzy zadbają o dobre samopoczucie, spalone kalorie i różnorodność układów tanecznych. Podczas maratonu zbierane będą pieniądze na serduszko Ani przez Fundację Serce Dziecka. Ania jest mieszkanką Trójmiasta. Choć lekarze dawali jej małe szanse przeżycia - kilka dni temu miała operację w Rzymie w jedynym szpitalu, który zajmuje się wadami serca tego typu. Operacja się udała. Ania może samodzielnie oddychać. Jednak po operacji niezbędna jest długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. W razie deszczu maraton odbędzie się w hali fitness na ul. Olimpijskiej 5/9.

Tradycyjnie w sobotę, o godz. 9 biegacze będą mogli wybrać się na jeden z biegów ParkrunGdańsku i w Gdyni. Jak zwykle ich uczestnicy do pokonania będą mieli 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Jak co tydzień, w sobotę o godz. 11 bezpłatne warsztaty rolkarskie odbędą się wokół Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów sportu i rekreacji z uprawnieniami PZSW ze Szkoły Rolkowej Roll4all, aktywnie uprawiających sporty wrotkarskie. Punkt zbiórki znajduje się przy wejściu do Fun Areny zobacz na mapie Gdańska.

W programie "Aktywuj się w Gdańsku" realizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu odbywa się coniedzielny trening pod hasłem TriMama budzi Gdańsk prowadzony przez Natalię Wodyńską-Stosik. Udział jest bezpłatny, początek o godz. 9. Zajęcia skierowane są do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. Każdy trening rozpoczyna się rozgrzewką i ćwiczeniami techniki biegowej. W głównej części odbywają się bieg oraz marszobieg. Zbiórka obok zabytkowego tramwaju, róg ulic Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

W Gdyni w każdą sobotę o godz. 11 do końca września na bezpłatny trening przy wejściu do CH Klif zaprasza Fenix Training. Trening dla Ciapkowa połączony będzie ze zbiórką pieniędzy na rzecz schroniska dla zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni. Uczestnicy spotykają się od strony stacji Shell i spacerują wspólnie na plażę.

Na Stogach o godzinie 11 (zbiórka ul. Hoża 14, przy Bibliotece Społecznej) zaczynają się bezpłatne, coniedzielne zajęcia dla seniorów z instruktorami nordic walking. W trakcie zajęć uczestnicy uczą się poprawnego chodzenia z kijkami. Zajęcia trwają ok. 1 godziny. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach Gdańskiego Funduszu Senioralnego, nazwa projektu to "Ruch-Zabawa-Integracja". Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, także młodych. Brak kijków nie jest przeszkodą - można je bezpłatnie wypożyczyć w Bibliotece Społecznej Stowarzyszenia "Przyjazne Pomorze".

Panie powyżej 35. roku życia w każdą sobotę o godz. 9 mogą wybrać się na zajęcia Dojrzałe kobiety ćwiczą. Ćwiczenia prowadzone są na średnim poziomie intensywności i dostosowane do możliwości kobiet w dojrzałym wieku. Treningi pozwalają wzmocnić mięśnie całego ciała, poprawić kondycję i ogólną wydolność organizmu. Odbywają się one w Hali Sportów Walki przy Traugutta 29 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, a bezpłatne zapisy prowadzone są na bieżąco, można dołączyć w dowolnym momencie.

Także w każdą sobotę, ale o godz. 14 można wybrać się na sztuczne boisko treningowe Kompleksu Sportowego Grunwaldzka 244 zobacz na mapie Gdańska na trening ultimate frisbee. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy oraz wodę. Sprzęt potrzebny do realizacji programu zajęć zapewnia organizator.
mad

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (8)

 • zamiast pajacowac

  to proponuje isc na zwykly spacer z rodzina a nie z innymi wariatami w kolorowych koszulkach

  • 3 2

 • W niedziele jeszcze odbedzie sie bieg charytatywny dla schronisk w Parku Regana

  • 4 0

 • Iść na film Kler (2)

  • 5 2

  • Nie idź na ten...

   pseudo film.

   • 1 2

  • Nie płace lewactwu zadnych pieniedzy niezaleznie od tresci

   • 0 0

 • ta zumba-wszyscy razem (1)

  trochę mnie to śmieszy- takie stado jedzie pod dyktando...

  • 2 0

  • jak w Korei ;)

   • 0 0

 • mam juz DOŚĆ pseudo imprez sportowych które chca zdobyc popularnosc podszywajac sie pod akcje charytatywne

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kurs Taternictwa Jaskiniowego - spotkanie organizacyjne (1 opinia)

(1 opinia)
spotkanie

Koszykówka - treningi dla dzieci 5-7 lat z rodzicami

zajęcia rekreacyjne, trening

Taniec Intuicyjny - warsztaty dla kobiet

65 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Forum

Najczęściej czytane