wiadomości

Trampolina - powrót do dzieciństwa i dobrej formy

Zajęcia na trampolinach to nie tylko świetna zabawa i powrót do czasów dzieciństwa, ale także sposób na świetną sylwetkę oraz pozbycie się zbędnych kilogramów.
Zajęcia na trampolinach to nie tylko świetna zabawa i powrót do czasów dzieciństwa, ale także sposób na świetną sylwetkę oraz pozbycie się zbędnych kilogramów. fot. Maciej Maggot

Jumping fitness, czyli treningi na trampolinie stają się jednymi z najchętniej wybieranych zajęć w trójmiejskich klubach. To doskonały wybór dla osób walczących z ponadprogramowymi kilogramami, a także stałych bywalców siłowni, szukających urozmaicenia. - Ćwiczymy przy muzyce, w dużych grupach, przy różnych układach choreograficznych. Nie ma nudy, przez co zajęcia cieszą się takim zainteresowaniem - mówi Monika Wietrzykowska, pracująca jako instruktorka w gdańskich klubach Calypso.ZOBACZ KATALOG TRÓJMIEJSKICH SIŁOWNI

Trening na trampolinach to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie czasy młodości, a w dodatku nieźle się zmęczyć. Jumping fitness to specjalnie opracowany system, dzięki któremu wzmocnimy mięśnie brzucha, pleców czy nóg, poprawimy koordynację ruchową i gibkość.

Najczęściej jest to kombinacja skoków, ćwiczeń znanych z aerobiku i dynamicznych sprintów w miejscu. Podczas godzinnych zajęć można spalić nawet do 1000 kalorii, dlatego zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

- Sądzę, że na trampolinach spalimy więcej kalorii niż ćwicząc na przyrządach czy biegając. Chodzi o intensywność treningu, jego różnorodność i atrakcyjność. Ćwiczymy przy muzyce, w dużych grupach, przy różnych układach choreograficznych. Nie ma nudy, przez co zajęcia cieszą się takim zainteresowaniem - mówi Monika Wietrzykowska, instruktorka fitness.
TABATA - POGROMCZYNI ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW

Miękka powierzchnia trampoliny zapewnia amortyzację, dlatego trening nie obciąża stawów w takim stopniu jak podczas zajęć na twardej powierzchni. Dla bezpieczeństwa, urządzenie wyposażone jest w drążek, który umożliwia utrzymanie równowagi początkującym oraz osobom niepewnym swoich umiejętności.

- Z boku wydaje się to bardzo proste, ale gdy wejdzie się na trampolinę sprawa się komplikuje. Trzeba napiąć mięśnie brzucha, ponieważ zdecydowanie pomaga to w utrzymaniu równowagi. Istotne jest również, aby skakać na całych stopach i ugiętych kolanach. Można porównać to do tańców hip-hop czy dancehall - zauważa Wietrzykowska.
POZNAJ TRENING OBWODOWY, KTÓRY WYSSIE Z CIEBIE ENERGIĘ

- Po raz pierwszy uczestniczyłam w takim treningu i muszę przyznać, że to prawdziwe wyzwanie. Nie ma ani chwili przerwy, a w dodatku trzeba skupić się na utrzymaniu równowagi. To świetna zabawa, dzięki której można ponownie poczuć się dzieckiem - dodaje Marta, uczestniczka zajęć.
Pierwsze siłownie w Trójmieście zdecydowały się wprowadzić trampoliny do swojej oferty już prawie dwa lata temu, jednak prawdziwy szał na ten rodzaj aktywności fizycznej rozpoczął się niedawno.

- Muszę przyznać, że od maja przeżywamy prawdziwe oblężenie. Zainteresowanie jest ogromne, a na każdych zajęciach mam pełną salę. Na zajęcia przychodzą głównie młode osoby, ale znajdują się również wyjątki. Jedna z pań, regularnie pojawiająca się na treningach, ma 63 lata i muszę przyznać, że radzi sobie lepiej od większości młodych koleżanek - mówi instruktorka.
- Na sali pojawiają się także panowie, ale to pojedyncze przypadki. Niestety, nie wszyscy mogą korzystać z trampolin. Waga osoby korzystającej z urządzenia nie powinna przekraczać 100 kilogramów - kończy.

Zobacz, jak przebiega trening jumping fitness

Opinie (40)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl