• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Duży mróz i śnieg zamieniły Trójmiasto w naturalny park rozrywki dla aktywnych

dak.
8 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
W Chwarznie można było zobaczyć popisy dzieci zjeżdżających na nartach czy snowboardzie. W Chwarznie można było zobaczyć popisy dzieci zjeżdżających na nartach czy snowboardzie.

Sanki, narty, snowboard, łyżwy, kuligi, morsowanie, spacery, a nawet wędkowanie czy rodzinne pikniki przy ognisku. Miłośnicy zimy, śniegu i dużych mrozów nie mogą mieć powodów do narzekania, gdyż i w lutym Trójmiasto zamieniło się w naturalny park rozrywki, z którego korzystać można na przeróżne sposoby.Nad Trójmiasto nadciąga śnieżycaJak zamierzasz wykorzystać mróz w najbliższych dniach?

Zima ponownie funduje wiele radości w Trójmieście. Początek lutego obfity był w opady śniegu oraz mrozy. Tylko w miniony weekend termometry wskazywały nawet kilkanaście stopni Celsjusza poniżej zera. Nie odstraszyła śmiałków, którzy na różne sposoby próbują wykorzystać nieliczne okazje do znalezienia wrażeń w śnieżnej aurze.

Dokąd na sanki?Zgodnie możemy przyznać, że tegoroczna zima jest najintensywniejszą w ostatnich latach. Przyroda stworzyła nam jeden wielki naturalny park rozrywki. Cieszą się miłośnicy tejże pory roku, o czym można poczytać m.in. w mediach społecznościowych.

Ludzie chętnie dzielą się wrażeniami poprzez udostępnianie zdjęć na Facebooku czy Instagramie. Można na nich dostrzec piękno natury, ale też istotę zimowego szaleństwa.

Brak sanek w sklepach. Ile zapłacisz za używane? Oferty nawet za 300 zł

W ostatnich dniach na trójmiejskich górkach nie brakowało dzieci zjeżdżających na sankach, ślizgaczach czy jabłuszkach. Na przykład w ChwarznieMapka młodzież poszła o jeszcze krok dalej i zbudowała przeszkody, przez które przeskakiwali m.in. na nartach czy snowboardzie. Podobnych w naszym regionie jest znacznie więcej.

Zobacz, co dzieje się na pomorskich stokach, gdy nie ma narciarzyZ kolei na Polance RedłowskiejMapka w Gdyni spotkać można całe rodziny z dziećmi na wspólnych piknikach przy ciepłych płomieniach ogniska.

Skoki na nartach w ChwarzniePiękna pogoda na stoku w ChwarznieNiedzielne zimowe ogniska na Polance RedłowskiejTradycyjnie nie brakuje miłośników morsowania. Ci korzystają z uroków zimy nie tylko w morzu, ale i w pobliskich jeziorach, np. w Otominie. Coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązanie, gdyż zbiorniki są obecnie pozamarzane, więc to również kolejna okazja do pojeżdżenia na łyżwach czy nartach biegowych, które są hitem wypożyczalni z zimowym sprzętem.

Gdzie i za ile wypożyczyć sprzęt zimowy?Słoneczna sobota czy piątek zachęciła przede wszystkim do spacerowania. Tłumy widoczne były szczególnie na plażach. Inni stawiają na kuligi, które można spotkać głownie w okolicach Trójmiasta.

Zajęcie dla siebie znaleźli nawet wędkarze. Nie przeszkadza im lód, który pokrywa wodę, w której chcą złowić ryby. Takie grono można było spotkać m.in. na gdańskiej Motławie.

Zdaje się, że pogoda nie zamierza jeszcze odpuścić. W kolejnych dniach będzie utrzymywał się mróz, dlatego wszystko wskazuje, że zimowe szaleństwo w lutym będzie kontynuowane.Śnieg pomógł odkryć dzieci w dorosłychNaturalny park rozrywki w OtominieSopot zasypany śniegiem i ludźmiDzieci bawią się na cienkim lodzieWędkowanie w lodzie na Motławie

dak.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (19)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Górna Radunia, popołudniowy spływ kajakowy z ogniskiem i biesiadą (1 opinia)

(1 opinia)
zajęcia rekreacyjne, regaty, rajd / wędrówka

31. Lato Teatralne: Warsztaty tańca izraelskiego

warsztaty, kurs tańca

Poniedziałkowa wędrówka po regionie: szmaragdowe Jezioro Głębokie

25-40 zł
spacer, zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Forum

Najczęściej czytane