Dwa atrakcyjne dni z koszykówką uliczną

mat.
15 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Blisko trzysta zawodników i zawodniczek wzięło udział w 13. Turnieju Koszykówki Ulicznej New Balance Basket Tour Gdynia 2008. Na dwunastu boiskach przez dwa dni rywalizowało około siedemdziesięciu zespołów.

Najwięcej emocji dostarczył finał kategorii open chłopców. Drużyna "Obliwiona" pokonała "Ciągle Młodych i Perspektywicznych 11:9, zdobywając decydujące punkty na trzy sekundy przed końcem gry. W poztskałych kategoriach 15-letni "Pędzle" pokonali "Szeryfa i spółkę "Ku-ta phonyę" 13:5.

Największym zainteresowaniem publiczności cieszył się finał dziewcząt do lat 12. "Kosmiczne Lalki Barbie" pokonały "Szałowe Nastolatki". Z innego powodu w pamięci zapisała się "Drużyna Krzysia". Najpierw wygrała turniej do lat 15, a następnie w kategorii open zdobyła drugie miejsce. Lepszy był tylko team "Teraz My".

Dla trzech najlepszych zespołów w każdej kategorii wiekowej organizatorzy przygotowali sprzęt sportowy, torby, plecaki, koszulki i czapeczki sportowych. Nagrody ufundował New Balance.

W trakcie zawodów odbywały się rozmaite konkursy. W tym najbardziej koszykarskim, rzutów za trzy punkty Norbert Samson dopiero po dogrywce pokonał Macieja Kozieła. W rywalizacji par wygrali Marta Płocka i Agnieszka Gajda wygrały przed Bartoszem Kazimierczakiem i Krzysztofem Kurkiem. W konkursie rzutów na odległość triumfował Adam Grabarczyk, trafiając z 12 metrów.